کارت های حافظه SF-G سونی، سریع ترین کارت های حافظه جهان

SF-G
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

ما در دوره 4K زندگی می کنیم. تلویزیون ها، مانیتورها و حتی برخی از گوشی های هوشمند قادر به نمایش تصاویر با رزولوشن 4K هستند. همچنین شاهدیم که بعضی از دوربین های دیجیتال و گوشی های هوشمند قادر به خلق تصاویر و ویدئوهایی با چنین رزولوشن بالایی می باشند. تنها محل ذخیره سازی تصاویر و ویدئوهای 4K که دارای حجم بالایی اند، کارت حافظه SD است. کارت های حافظه SD با اینکه کوچک و جمع و جور هستند اما سرعت خیلی بالایی را ارائه نمی دهند. خبر خوب اینست که شرکت سونی به تازگی اعلام کرده که خط تولید جدید SF-G برای کارت های SDXC را که سریع ترین کارت های حافظه جهان هستند، راه اندازی می کند.

بر طبق ادعای سونی، کارت های SF-G می توانند داده ها را با سرعت 300 Mb/s پردازش کنند که اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، کارت های SF-G در مقایسه با “کارت های فوق سریع” موجود در بازار، سرعت خیلی بالایی را ارائه نمی دهند. همواره نوشتن داده ها نسبت به خواندن آنها، فرایند کندتری بوده است و این دقیقا همان جایی است که کارت های حافظه سونی خواهند درخشید.کارت های حافظه SF-G قادر به نوشتن داده ها با سرعت 299 Mb/s هستند که فقط 1 Mb/s از سرعت خواندن داده کمتر است. بیشترین سرعت نوشتن کارت های UHS-I کلاس 10، 80 Mb/s بوده و تعداد کمی کارت حافظه وجود دارند که سرعت 260 Mb/s را ارائه می دهند.

برخلاف گوشی های هوشمند که حافظه داخلی سریعی دارند، فرایند عکسبرداری در دوربین های دیجیتال به دلیل ثبت مستقیم داده ها بر روی کارت حافظه SD، به کندی صورت می گیرد، این کندی در زمان ثبت عکس های متوالی بیشتر خواهد شد. واضح است که ثبت تصاویر و ضبط ویدئوهایی با کیفیت 4K، نیاز به کارت های حافظه با سرعت و ظرفیت بالاتر دارند.

فرآیند نوشتن بر روی کارت حافظه های SD به ویژه آنهایی که مخصوص کامپیوتر هستند، به کندی صورت می پذیرد. به همین دلیل سونی به منظور پشتیبانی از فرایند نوشتن/خواندن سریع کارت های SF-G، کارت خوان های MRW-S1 را طراحی کرده که برای انتقال داده از اتصال USB 3.1 ( سریعترین راه برقراری ارتباط برای انتقال داده از کارت حافظه به کامپیوتر ) استفاده می کنند.

کارت های حافظه SF-G در ظرفیت های 32، 64 و 128 گیگابایت در ماه مارس و کارت خوان های MRW-S1 در ماه آوریل به بازار عرضه خواهند شد. سونی قیمت تولیدات خود را اعلام نکرده است.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
کارت های حافظه sf-g ...
.
05 اسفند 1395، 23:21
پاسخ
0
0
[…] […]
جدول فروش فیلم ها