بر اساس تحقیقات DisplayMate گلکسی S8 بهترین صفحه نمایش حال حاضر جهان را داراست

DisplayMate
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر تصمیم به خرید تلفن هوشمند گلکسی S8 گرفته اید، بهتر است بدانید که این تلفن هوشمند مجهز به بهترین صفحه نمایشی می‌باشد که تا کنون ساخته شده است. تیم تحقیقاتی DisplayMate چندین سال است که به صورت تخصصی به مقایسه صفحه نمایش تلفن های همراه و تبلت ها می‌پردازد، طی گزارشی اعلام کرده است که پرچمدار جدید سامسونگ، گلکسی S8 بهترین صفحه نمایش حال حاضر جهان را داراست.

این تیم در آزمایشگاه خود صفحه نمایش استاندارد 5.8 اینچی گلکسی S8 با وضوح 1440*2960 پیکسل و همچنین صفحه نمایش استاندارد 6.2 اینچی گلکسی S8 پلاس و قابلیت های آنان را مورد آزمایش قرار دادند.

یکی از قابلیت های صفحه نمایش گلکسی S8 امکان پشتیبانی از زیر پیکسل های بیشتر است. تیم DisplayMate اظهار داشته است که رنگ های قرمز، سبز و آبی از رنگ های اصلی در نمایش تصویر و آدرس دهی آنها می‌باشند. این در حالی است که تصاویر در گلکسی S8 با وضوح و کیفیت 3 برابر بهتر نسبت به تراکم پیکسل معمولی در صفحه نمایش گوشی های دیگر دیده می‌شوند.

DisplayMate

این گزارش بیان می کند که اندازه زیپیکسل ها در رنگ های آبی، سبز و قرمز برابر نیست. بلکه رنگ آبی بزرگترین اندازه زیرپیکسل و رنگ سبز کوچکترین اندازه زیرپیکسل را دارا می‌باشند. زیرپیکسل های آبی و قرمز حالت الماس گونه دارند و براساس ادعای DisplayMate، این زیرپیکسل ها می توانند با زاویه 45 درجه به صورت مورب با یکدیگر تقارن داشته باشند. این قابلیت سبب می شود تا خط های مورب، عمودی و افقی با کیفیت بسیار بالاتری به نمایش درآیند.

سامسونگ گلکسی S8 اولین تلفن هوشمندی است که گواهی UHD برای موبایل های HDR را دریافت کرده است. این بدان معناست که صفحه نمایش گلکسی S8 می توان به صورت پویا تصاویر و فیلم ها با کیفیت بالابر روی صفحه نمایش 4K UHD به نمایش درآورد.

این ویژگی به صورت پیش فرض به صورت +FULLHD با وضوح تصویر 1080*2220 پیکسل بر روی تمام تلفن های هوشمند گلکسی S8 تنظیم شده است. در صورت تمایل کاربر می تواند در قسمت تنظیمات، صفحه نمایش را در حالت +full WQHD با رزولوشن دلخواه تغییر دهد.

اطلاعات مهم بسیار زیاد دیگری وجود دارند که تیم DisplayMate در خصوص صفحه نمایش گلکسی S8 منتشر کرده است اما با توجه به اینکه زمان برای خواندن اخبار بسیار محدود است، به همین قضاوت DisplayMate بسنده خواهیم کرد. این تیم تحقیقاتی سابقه بسیار درخشانی در بررسی و مقایسه صفحه نمایش تلفن های همراه و تبلت ها دارد و اکنون به صفحه نمایش گلکسی S8 رتبه +A داده است. رتبه +A بالاترین درجه ای است که تاکنون به صفحه نمایش های ساخته شده تعلق گرفته است.

این احتمال وجود دارد که گلکسی S8 برای ماه ها عنوان ” بهترین صفحه نمایش ” را در اختیار داشته باشد. باید ببینیم اگر سامسونگ بخواهد در نسل های بعدی تلفن های گلکسی، کیفیت صفحه نمایش را بهبود ببخشد چه قابلیت هایی را به آن خواهد افزود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400