IBM از قویترین پردازنده کوانتومی خود پرده برداری کرد

کوانتوم
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

پلتفرم پردازش گر دو کوانتومی IBM جهشی عظیم در قدرت پردازنده ها بود. این کمپانی امروز اعلام کرد که به طور موفقیت آمیز توانسته دو تا از قویترین پردازنده های کامپیوتری که تا به حال ساخته شده را با موفقیت تولید و آزمایش کند. تحقیق و کسب و کار متمرکز، تجربه جهانی کامپیوترهای کوانتومی، نمونه اولیه پردازشگر که در نهایت شکل دهنده هسته سیستم های Q کمپانی  IBM که در تبلیغات عنوان کرده را تشکیل خواهند داد.

کمپانی به دنبال الگوریتم و آزمایشات شما برای اجرای روی آن می باشد.

کوانتوم

سیستم های جدید حالا به ترتیب دارای 16 و 17 کوانتوم بیت (کیوبیت) از سطح کوانتومی هستند و هردوی این پردازنده ها جهش عظیمی نسبت به پردازنده پنج کیوبیتی که پیشتر از پلتفرم تجربی کوانتومی قدرت می گرفت دارند. با فکر کردن فراتر از مرزهای صفر و یک این پلتفرم همین حالا هم می توانند بسیاری از مشکلاتی را که برای سیستم های کامپیوتری کلاسیک خیلی پیچیده هستند را حل کند. که در واقع به این معنی است که کامپیوتر ها، در زمینه هایی مانند دارو، هوش مصنوعی، خدمات مالی و تدارکات قادر خواهند بود مسائلی را حل کنند که ما حتی به آنها فکر هم نکرده ایم. چنانچه درک این مفهوم برایتان سخت می باشد، IBM این موضوع را نیز پوشش داده است: این کمپانی یک نسخه اولیه و پایه ای و همچنین راهنمایی برای تازه کارها با کمک یکی از پیشگامان این عرصه، چارلز بنت تهیه کرده. IBM امیدوار است بتواند با کمک کاربران، موارد استفاده بیشتری برای این تکنولوژی پیدا کند. همچنین این کمپانی تصمیم دارد تا چند سال آینده قدرت این پردازنده ها را به 50 کیوبیت و یا بیشتر برساند.

کوانتوم

در گذشته دامنه استفاده از این سخت افزار تنها به کسب و کارهای بزرگ، موسسات تحقیقاتی و موسسات بزرگ دولتی محدود می شد. اما رو نمایی امروز به این معنی می باشد که این تکنولوژی هرچه بیشتر در دسترس قرار خواهد گرفت. تجربه ماشین کوانتومی پنج کیوبیتی، که از تابستان گذشته برای استفاده عموم در دسترس قرار گرفت، بیش از 300 هزار آزمایش را اجرا کرد. نسل سوم این تکنولوژی یعنی پردازنده های 16 کیوبیتی اجازه حل مسائل پیچیده تری را نیز خواهد داد. و با توجه به تعداد بالای افرادی که دراین زمینه کار می کنند این ماشین فرصت کافی برای گسترش خواهد داشت. از طرف دیگر توسعه دهندگان، محققین و برنامه نویسان که می خواهند در همین فرصت برای آزمایش هایشان استفاده کنند می توانند برای دریافت نسخه بتا از طریق این لینک در سایت گیت هاب درخواست بدهند. و یا از طریق این سایت نسخه آزمایشی را تست کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها