ربات ها می توانند 6 میلیون شغل را از بین ببرند

ربات ها می توانند 6 میلیون شغل را از بین ببرند
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

بر اساس مطالعه ای که این هفته از سوی شرکت خدمات مالی گروه سرمایه گذاری کورنر استون (CornerStone) انجام شد، ربات ها طی ده سال آینده بین 6 تا 7.5 میلیون شغل خرد را به وسیله اتوماسیون های مختلف حذف خواهند کرد. بر اساس گزارش های CNN این تعداد حدود 38 درصد کل شغل های خرد را تشکیل می دهد که این مقدار شغل خرد، 16 میلیون کارگر را شامل می شود.

شغل

البته این گزارش به این معنی نیست که ربات ها در فروشگاه محل زندگی شما مشغول چانه زدن با مشتری خواهند شد. در عوض می توانید انتظار خطوط پرداخت اتوماتیک بیشتری را نسبت به صندوق های سنتی داشته باشید. البته همین تغییر به تنهایی می تواند میلیون ها شغل را از بین ببرد. این گزارش عنوان می کند “پرداخت ها یکی از راحت ترین شغل ها برای اتوماسیون هستند که در اقتصاد وجود دارد.”

جان ویلسون سرپرست بخش تحقیقات شرکت کورنر استون گفت: “این موضوع به خصوص خانوم ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد، زیرا حدود 73 درصد مسئولین صندوق های پرداخت خانوم هستند. همچنین با توجه به اینکه مصرف کنندگان بیشتر از تلفن های هوشمند و صفحه های نمایشگر لمسی داخل فروشگاهی برای پیدا کردن محصولات خود استفاده می کنند در نتیجه شغل های کمتری برای مسئولین فروش وجود خواهد داشت.”

البته باز هم فروشندگان حضور خواهند داشت، ولی تعداد آنها بسیار کمتر خواهد بود.

شغل

 دولت ها و اصناف به صورت مداوم در حال افزایش حداقل دریافتی کارمندان هستند در حالی که این افزایش دستمزدها در واقع به اتوماسیون کمک می کند.

بسیاری از خرده فروشان بزرگ از جمله والمارت، یکی از بزرگترین کارفرمایان در آمریکا، به تازگی برای جذب و حفظ نیروی کار خود اقدام به افزایش حداقل حقوق برای کارمندان خود نموده است. البته رقابت با بازارهای الکترونیک نیز فاکتور بسیار مهمی است. زیرا این بازارها برای رقابت با بازار الکترونیک نیاز به خرده فروشان دارند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها