اپل اصرار دارد که منفجر شدن هدفون های بیتس تقصیر این شرکت نیست

اپل
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اپل از جبران خسارت خانم استرالیایی که هدفون بیتس او در هنگام یک پرواز طولانی روی سرش در فوریه 2017 منفجر شد سر باز زد.

باتری های معیوب AAA به خاطر منفجر شدن روی سر یک خانم استرالیایی و ایجاد زخم ها و سوختگی های شدیدی روی سر و دست های او مقصر شناخته شدند.

نماینده شرکت اپل در جلسه ای که با حضور وکالا و برای رسیدگی به حادثه ای که برای این خانم استرالیایی که نامی از وی برده نشده تشکیل شد، اعلام کرد که: ” تحقیقات ما نشان دادند که علت این حادثه باتری جانبی هدفون بیتس بوده است”.

بعضی از نسخه های قدیمی تر هدفون های بیتس، مانند هدفونی که این خانم از آن استفاده می کرده، احتیاج به یک جفت باتری AAA دارد که در یکی از گوشی های این هدفون ها جاگذاری می شوند.

این حادثه زمانی رخ داد که دو ساعت از پرواز بیجینگ به ملبورن می گذشت، و این خانم در حالی که هدفون هایش روشن بوده و موزیک پخش می کردند به خواب رفت.

این خانم در گزارشی به دفتر امنیت حمل و نقل استرالیا به شرح حادثه پرداخت: “هنگامی که خواستم به یک سمت بچرخم روی صورت خود احساس سوحتگی کردم. تنها کاری که توانستم انجام دهم این بود که صورتم را در دستانم بگیرم که موجب شد هدفون به دور گردنم برود.”

“احساس سوختگی ادامه پیدا کرد، بنابراین هدفون را گرفته و روی زمین انداختم و هدفون شروع به جرقه زدن کرده و بوی سوختن از آن بلند شد”

اپل

بعد از آن یکی از خدمه پرواز متوجه سر و صدا شده و به وسیله مقداری آب اقدام به خاموش کردن هدفون کرد، بنابراین از اتفاقات جدی تری که ممکن بود رخ دهد جلوگیری کرد.

دفتر حمل و نقل استرالیا عنوان کرد تا زمان خاموش شدن هدفون باتری ها و روکش پلاستیکی هدفون آب شده و به کف هواپیما چسبید. لازم به ذکر است مسافران مجبور شدند بوی پلاستیک و لوازم الکترونیک و موی سوخته  را تا پایان سفر تحمل کنند و باعث سرفه و تنگی نفس سایر مسافران گشت.

در پاسخ به ادعای اپل در مورد مقصر بودن باتری های AAA هدفون های بیتس، این خانم از طریق وکیلش ادعا کرد: “این هدفون ها بدون باتری کار نمی کنند با این حال در هیچ جای این هدفون یا روی پکیج آن عنوان نشده که از چه نوع باتری ای باید استفاده کرد.”

هنوز مشخص نیست که این خانم قصد دارد شکایتش علیه اپل را پی گیری کند یا خیر؟ اما کمپانی فور وان (for one) اصرار دارد که دستگاه هدفون بیتس به تنهایی باعث این اتفاق ناخوشایند نشده است.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها