آیا امتیاز شرکت سازنده‌ی بازی Angry Birds به فروش می رسد؟

آیا امتیاز شرکت سازنده‌ی بازی Angry Birds به فروش می رسد؟
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

شاید تا کنون در مورد شرکت Rovio نشنیده باشید. احتمال دارد سازنده‌ی بازی Angry Birds آینده‌ی پُر سودی داشته باشد. شش سال است که از اولین معرفی شرکت Rovio از بازی Angry Birds می گذرد، اما به نظر می رسد که اکنون این بازی افق های روشن تری را در برابر خود می بیند. همانطور که در گزارشات آمده است، این بازی سازِ فنلاندی و صاحب استودیوی انیمیشن سازی می تواند در فهرست معادلات بورسی آینده قرار بگیرد. با این حال این شرکت نمی تواند اظهار نظری در رابطه با این موضوع کند. یک استراتژی دیگر می تواند مالکیت شرکت هُلدینگ اینترنتی چینی یعنی Tencent باشد. یک شرکت سرمایه گذاری عظیم چینی که میل شدیدی به خرید سازندگان بازی های معروف دارد.

آیا امتیاز شرکت سازنده‌ی بازی Angry Birds به فروش می رسد؟

با توجه به اطلاعاتی که از منابع مختلف به دست آمده است، Tencent پیشنهاد 3 میلیارد دلاری برای خرید شرکت Rovio در نظر گرفته است. و این قطعاً اقدام بی سابقه ای از جانب این شرکت عظیم نمی باشد. علاوه بر این در طول سال گذشته، کمپانی Tencent برای خرید حق مالکیت شرکت های مختلف چیزی حدود 19 میلیارد دلار هزینه کرده است و در میان خرید های جدید این کمپانی می توان به شرکت هایی همچون Supercell اشاره کرد که سازنده‌ی بازی Clash of Clans می باشد.

البته شرکت Rovio مدتی است که کم کار تر از گذشته شده، این موضوع را می توان از بازی Angry Birds متوجه شد. اما با این حال با توجه به محبوبیت شدید این بازی قطعاً هنوز یک گزینه بسیار جذاب برای کمپانی Tencent  خواهد بود. این بازی نه تنها جنبه‌ی بین المللی دارد، بلکه همچنین الهام بخش ساختِ اسباب بازی ها و فیلم های مختلفی هم شده است.

گفته می شود که شرکت Rovio اخیراً دوران سختی را پشت سر می گذارد. سال گذشته بود که این شرکت برای اولین بار به لطف موفقیت در فروش فیلم ” پرندگان خشمگین” درآمد خوبی به دست آورد. این موضوع حتی باعث افزایش فروش این بازی هم شد. اما قبل از آن، در آمد های شرکت نزول کرده بود، تعدیل نیرو کرده بودند و عدم سودآوری در این شرکت اتفاق افتاده بود.

آیا امتیاز شرکت سازنده‌ی بازی Angry Birds به فروش می رسد؟

به این ترتیب، محتمل ترین تصمیم این شرکت برای رهایی از این شرایطِ  نا مناسب می تواند عرضه اولیه سهام آن در بازار بورس باشد. روز جمعه این شرکت در بیانیه ای از طریق خبرگزاری رویترز اعلام کرد: “ما  و سهام دارانِ مان به طور پیوسته ارزیابی های مختلفی برای توسعه‌ی هرچه بیشتر این شرکت در آینده انجام می دهیم. ورود این شرکت به بازار بورس در آینده می تواند گزینه‌ی مناسبی برای ادامه‌ی رشد و دستیابی به اهداف استراتژیک ما باشد.”

البته صاحبان شرکت Rovio هنوز هیچگونه تصمیم قطعی مبنی بر عرضه اولیه سهام این شرکت نگرفته اند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها