استفاده ولوو از ابرکامپیوترهای انویدیا در اتومبیل‌های خودران سال 2021

ولوو
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انویدیا ولوو را به عنوان سومین شریک خودروساز خود در سال جاری اعلام کرد و به‌نظر می‌رسد این کار با هدف شکست دادن رقیبانی چون اینتل در مبارزه برای دسترسی به فناوری اتومبیل‌ها خودران باشد.

جِنسن هوانگ مدیرعامل شرکت انویدیا در طول همایش اتومبیل‌های الکترونیکAutomobil Elektronik Kongress  که روز دوشنبه در آلمان برگزار شد اظهار داشت که انویدیا سیستم ابرکامپیوتر خود به نام Drive PX را تا سال 2021 در اتومبیل‌های شرکت خودروسازی ولوو به کار خواهد برد. انویدیا همچنین شریک شرکت‌هایی چون آئودی، بایدو، تسلا و تویوتا نیز هست.

این عمل اخیر انویدیا این شرکت را هرچه بیشتر به هدفش برای فائق آمدن بر قدرت اینتل سوق می‌دهد. اینتل درحال حاضر پلتفرم اتومبیل‌های خودران شرکت BMW را تولید می‌کند. شرکت Mobileye که تولید کننده تجهیزات اتومبیل‌های خودران است نیز توسط انویدیا به قیمت 15.3 میلیارد دلار در ماه اسفند سال گذشته خریداری شد.

انویدیا دودهه پیش به عنوان تولیدکننده چیپ‌های پردازنده گرافیکی سه بُعدی بازی‌های رایانه‌ای به یک کمپانی شناخته شده تبدیل شد. ولی این شرکت کم‌کم پله‌های ترقی را طی کرده و جای خود را در صنعت خودروسازی و با تولید چیپ‌های گرافیکی برای صفحه نمایش داخلی اتومبیل‌ها باز کرد. برای مثال می‌توان صفحه‌نمایشی 17 اینچی بزرگ اتومبیل‌های تسلا را نام برد. انویدیا اکنون به‌عنوان یک بازیکن اصلی در عرصه توسعه مغز متفکر اتومبیل‌های خودران شناخته می‌شود.

Drive PX از هوش مصنوعی برای پردازش مقدار زیادی از داده‌ها استفاده می‌کند تا اتومبیل‌های خودران بتوانند در سناریوهای سخت و دشوار در کسری از ثانیه واکنش نشان دهند.

دنی شاپریو مدیر ارشد پروژه اتومبیل‌های خودران انویدیا در گزارشی به بیزینس اینسایدر گفت: «توانایی سیستم ما برای درک، تفسیر و شناخت اتفاقات در جریان در اطراف خودرو در مدت 30 ثانیه عاملی است که این وسایل نقلیه خودران را قادر می‌سازد تا به خیابان راه یابند».

ولوو از ابرکامپیوتر انویدیا به عنوان سخت‌افزار برنامه Drive Me استفاده می‌کند. برنامه Drive Me یک برنامه آزمایشی است که در کشور سوئد و توسط 100 متخصص برای تست اتومبیل‌های شاسی‌بلند ولوو XC90 به‌کار گرفته شده است. حال قرار است شرکت ولوو از برنامه Drive PX در وسایل نقلیه تجاری‌اش در سال 2021 نیز استفاده کند.

همچنین ولوو با شرکت آتولیو نیز همکاری می‌کند. آتولیو شرکتی سوئدی و تولیدکننده سیستم‌های ایمنی خودکار است. این همکاری به منظور توسعه پلتفرم سیستم خودران ولوو است.

انویدیا در سال جاری میلادی به جز ولوو با شرکت‌های آئودی و تویوتا هم وارد همکاری شد. تسلا در حال حاضر از Drive PX 2 که نسل بعدی سیستم‌های کامپیوتری انویدیا است در خودروهای مدل اس و مدل ایکس خود استفاده می‌کند. Drive PX 2 که در مدل 3 تسلا که در مرداد عرضه خواهد شد نیز به کار می‌رود و به عنوان مغز سیستم خودران این شرکت عمل خواهد کرد. گفتنی است از این ساخته انویدیا در وسایل نقلیه آینده تسلا هم استفاده خواهد شد.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401