یکی از کاربران Reddit ادعا می کند که تمام 900 ترابایت موسیقی ذخیره شده روی SoundCloud را دانلود کرده است

SoundCloud
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

کاربری که ادعا می کند تمام مجموعه ی 900 ترابایتی موسیقی سرویس SoundCloud را به تنهایی دانلود کرده است.

پلتفرم صوتی SoundCloud اوایل ماه جاری اعلام کرد که در راستای ادامه ی فعالیت به عنوان یک شرکت مستقل و تضمین موفقیت های طولانی مدت، 40 درصد از نیروهای خود را تعدیل می کند و دفاتر خود در شهرهای سانفرانسیسکو و لندن را می بندد. اما چند روز بعد مدیرعامل این کمپانی الکس یونگ (Alex Ljung) اعتراف کرد که SoundCloud ناچار است این کار را انجام دهد تا آنقدر پول صرفه جویی کند که بتواند در سه ماه ی پایانی امسال دوام بیاورد. همین اعتراف کافی بود تا ترسی در میان کاربران ایجاد شود که مبادا در آینده برخی موسیقی های مورد علاقه ی خود را روی این پلتفرم صوتی از دست بدهند. بسیاری از کاربرانی که دارای خطوط اینترنت پرسرعت هستند به جای دانلود و نگهداری فایل های صوتی به SoundCloud می روند و این کار برای آنان به یک عادت دائمی تبدیل شده است. ترس از آینده ی سایت SoundCloud یکی از کاربران Reddit را بر آن داشت تا به سراغ دانلود اطلاعات موجود روی سرور این سایت برود. این کاربر که به نقل از تارنمای DataHoarder نام مستعار makemakemake (بساز بساز بساز) را برای خود برگزیده ادعا می کنند تمامی آرشیو عمومی SoundCloud را به تنهایی دانلود کرده است. وی می گوید حجم آرشیو عمومی سایت که اکنون در اختیار وی قرار دارد 900TB است.

این کاربرد Reddit برای ثابت کردن ادعای خود 100 GB از داده های صوتی سایت SoundCloud را در یک فایل منتشر کرده است.

این کاربر سایت Reddit از سرویس های محاسبه ی ابری گوگل استفاده کرده و به وسیله ی یک خط اینترنت 80 GB/s (80 گیگابایت بر ثانیه) فایل های سرور SoundCloud را در یک آخر هفته دانلود کرده است. Makemakemake قصد ندارد این آرشیو دانلود شده ی خود را در اختیار دیگران قرار دهد زیرا می گوید: « اگر خودتان شخصا آنچه را که می خواهید از SoundCloud دانلود کنید بسیار سریع تر به فایل مورد نظر می رسید تا اینکه از طریق من به آن دست پیدا کنید. در حال حاضر تنها 10 گیگابایت از داده ها قابل دسترسی است» .

کاربر Makemakemake تنها کسی نیست که تلاش کرده به مجموعه ی SoundCloud دسترسی پیدا کند. بر اساس گزارشی که از سوی سرویس خبری The Verge منتشر شده، گروهی به نام تیم بایگانی (Archive Team) نیز قصد دارد یک نسخه ی پشتیبان از پایگاه داده ی عظیم این سایت تهیه کند. تیم بایگانی در سال 2009 توسط جیسون اسکات پایه گذاری شد. هدف این گروه  حفاظت از داده های موجود در شبکه ی مجازی است. این سرویس می کوشد محتوای سرویس هایی را که در خطر قرار دارند حفظ نماید.

تیم بایگانی اعلام کرده که هدف اصلی آن ها دستیابی به تمام محتوای SoundCloud نیست و آن ها در وهله ی اول روی فایل های قدیمی تر تمرکز خواهند کرد و آن بخش از محتوای سایت که در جای دیگر کمیاب است را اولویت قرار می دهند. این گروه اعلام کرده است که « تهیه ی یک کپی از تمام محتوای سایت بیش از اندازه بزرگ می شود و نگرانی هایی را از لحاظ کپی رایت ایجاد می کند »

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها