پیش بینی استیو جابز درباره ادوبی فلش بعد از هفت سال به واقعیت پیوست

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بعد از هفت سال آنچه استیو جابز پیش بینی کرده بود، به واقعیت پیوست. استیو جابز بیش از هفت سال پیش درباره برنامه ادوبی پیش بینی کرده بود و امروز این حرف واقعیت یافته است.  آغاز سال 2010 بود و جابز اولین محصول اپل را به بازار معرفی کرده بود . استیو جابز در جلسه پرسش و پاسخی در مقابل کارکنان اپل، درباره برنامه ادوبی و فلش جلوی کارکنان خود صحبت می کرد. جابز همچنین پیش بینی کرد که هیچ کس در آینده از فلش استفاده نخواهد کرد، زیرا HTML5 محصول بهتری  جایگزین آن خواهد  بود.  در آن زمان، کاربران اندروید با دیدن برنامه فلش هیجان زده بودند . گوشی های هوشمندی همچون  موتورولا و نکسوس وان می توانستند برنامه فلش را پشتیبانی کنند. کاربران اندرویدی  در آن زمان در مورد این برنامه هیجان زده بودند و در آن زمان کسی انتظار نداشت روزی این برنامه غیرفعال شود.

دیروز، برنامه ادوبی اعلام کرد که استفاده از این برنامه به شدت کاهش یافته است. این بدین معنی است که این شرکت از برنامه دسکتاپ Adobe درسال 2020 دیگر پشتیبانی نخواهد کرد و این شرکت پشتیبانی از ادوبی را متوقف خواهد نمود.  شرکت ادوبی اعلام کرد که در سال 2014، 80 درصد کاربران بروزر کروم که از سایت ها بازدید می کردند از برنامه فلش استفاده می کردند.

استیو جابز

ولی امروز و در سال 2017  این آمار به 17 درصد کاهش یافته است. یعنی تنها 17 درصد کاربران در حال حاضر از برنامه فلش استفاده می کنند. امنیت موضوع مهمی است که در سیستم های دسکتاپ بدان توجه می شود .  فایرفاکس به طور پیش فرض این برنامه را در خود متوقف کرده است.  گوگل نیز آگهی های فلش را که بر روی کروم نشان داده می شد ، متوقف نمود و به جای آن از  HTML5 استفاده کرد و این دقیقا همان چیزی است که هفت سال قبل در سال 2010 ، استیو جابز پیش بینی کرده بود.

البته لزوما این موارد دلیل متوقف کرن فلش توسط اپل نبود. در آن سال استیو جابز این تغییر را به علت تغییرات مهندسی و فنی مطرح کرده بود. البته طرح این موضوع در آن سال منجر به بروز اختلاف نظرهایی هم شد . مدیرعامل شرکت ادوبی، ناریان دیگر تماس های استیو جابز را پاسخ نمی داد و از طرح این مساله بسیار ناراحت شده بود. این باعث شد که مدیر عامل شرکت اپل احساس کند که شرایط مناسب و خوب نیست . استیو جاز به این فکر می کرد که باید ارتباط خود را با این شرکت نرم افزاری مجددا برقرار کند.  با این حال، یکی از مهندسین نرم افزاری اپل در سال گذشته نشان داد که شرکت اپل ،برنامه  فلش را بر روی آیفون خود در سال 2008 تست کرده است و این بدان معنی است که مهندسین اپل در آن سال تحت تاثیر صحبت های استیو جابز قرار نگرفته اند .

در نوامبر سال 2011 دیگر برنامه فلش برای موبایل مورد استفاده قرار نگرفت و خود شرکت ادوبی نیز پشتیبانی از این برنامه را تا 2020 متوقف خواهد نمود.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022