هنگام استفاده از اینترنت وای فای رایگان این  موارد را  حتما رعایت کنید

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اینترنت وای فای رایگان ممکن است در هتل ،پارک ، رستوران و یا هر جای دیگری در اختیار شما قرار گیرد. مثلا ممکن است برای خرید رفته باشید و یا در رستوران امکان استفاده از اینترنت رایگان به شما داده شه باشد. یا در یک پارک تفریحی هستید. در هر صورت، Wi-Fi  عمومی وجود دارد و شما می توانید آنلاین باشید.  استفاده از Wi-Fi عمومی، به نظر می رسد گاهی تنها راه چاره شما برای وصل شدن به اینترنت باشد ، گاهی اعتبار شما کم است و یا آنتن دهی اینترنت سیم کارت شما خوب نیست و شما مجبور هستید که از اینترنت وای فای رایگان مومی استفاده کنید. شاید سئوالی به ذهنتان خطور کند که آیا این اینترنت رایگان ایمن هم هست ؟

گاهی در اثر عجله برای دریافت اینترنت عمومی رایگان، موضوع ایمنی را فراموش کنید که کار درستی نیست و اصلا فراموش کنید که شبکه های Wi-Fi   عمومی می تواند نا امن باشند. در واقع، ممکن است هرگز برای شما اتفاق نیفتاده باشد که باز کردن Wi-Fi رایگان گاهی می تواند خطرناک باشد. بنابراین قبل از اینکه لپ تاپ یا تلفن همراه خود را به اینترنت وصل کنید ، قبل از اینکه فیس بوک را بر روی گوشی خود باز کنید و ابتدا مطمئن شوید همه چیز ایمن هست یا خیر. با رعایت استراتژی های ساده برای استفاده از Wi-Fi عمومی می توانید با خیال راحت به اینترنت وصل شوید.

وای فای

به روز رسانی سیستم عامل

اول اینکه سیستم عامل گوشی تلفن همراه خود را به روز نگه دارید. به روز رسانی سیستم عامل فقط برای ارائه ویژگی های جدید به گوشی های هوشمند اندروید  و یا آیفون نیست. با به روز رسانی سیستم عامل شما در برابر آسیب پذیری های هکرها مقاوم تر می شود و سیستم به روز شده کمتر در معرض سرقت اطلاعات قرار می گیرد.

به همین دلیل، به روز رسانی سیستم عامل شما ضروری است. هر بار که به روز رسانی جدید iOS می آید، آنرا دانلود و نصب کنید . هر زمان به روز رسانی اندروید می آید نیز همین کار را بکنید.  نگران محدودیت ذخیره سازی و پشتیبان گیری یا همگام سازی اطلاعات مهم تان بر روی  ابر داده ها نباشید. برای به روز رسانی فضا باز کنید و همیشه به روز رسانی ها را دانلود و نصب کنید.

البته این نکته یعنی به روز رسانی سیستم عامل تنها برای وصل شدن به  Wi-Fi عمومی رایگان نیست، برای همه چیز ،این موضوع مهم  است. سیستم عامل تلفن همراه خود همیشه به روز نگه داید.

وای فای

نصب آنتی ویروس

دومین نکته اینکه  از ابزارهای ضدویروس موبایل استفاده کنید. قبل از استفاده از Wi-Fi عمومی، باید اطمینان حاصل کنید که تلفن شما دارای نرم افزار امنیتی مناسب است. در حالی که این امر برای کاربران iOS  ممکن است کمتر رخ بدهد برای کاربران اندرویدی بیشتر باید مورد توجه قرار  بگیرد. کاربران اندروید بیشتر در معرض نرم افزارهای مخرب قرار دارند. آنتی ویروس می تواند شبیه به فایروال عمل کند و ویژگی های اسکن و حذف بدافزار را فراهم می کند.

دلایل روشن است. در صورت اتصال به شبکه باز Wi-Fi نا امن، شما در معرض بدافزار از سایر دستگاه های موجود در شبکه قرار می گیرید. این اتفاق ممکن است تصادفی رخ بدهد.  شاید کرمی  خود را از یک دستگاه آلوده به دیگر دستگاه ها پخش کند . یا ممکن است عمدی باشد، توسط یک کاربر مخرب کرم ارسال می شود. البته کاربر باید  خیلی نزدیک شما نشسته باشد.

برنامه های امنیتی موبایل می توانند در برابر این خطرات مقابله کنند و آن ها را کاهش دهند.  حفاظت از دستگاه خود را به وسیله نرم افزارهای آنتی ویروس تقویت کنید. با اسکن و حذف نرم افزارهای مخرب مضر می توانید این کار را انجام دهید. در حالی که بیشتر نرم افزارهای مخرب ، رایانه های ویندوز را هدف قرار می دهند، به این واقعیت توجه داشته باشید که  گزینه های متمرکز بر تلفن همراه هم وجود دارد. به طور خاص اندروید به عنوان یک هدف برای هکرها و مهاجمان دیده می شود . اگر شما در مورد نرم افزارهای مخرب در دستگاه اندرویدی خود نگران هستید، این نکات به شما در بهبود امنیت سیستم اندرویدی تان کمک می کند.

شبکه های وای فای عمومی کند

حواستان به شبکه های وای فای عمومی کند  باشد. ورود به یک شبکه Wi-Fi رایگان و کند خبر خوبی نیست. وقتی حتی در  اتصال به صفحه ورود به سیستم مشکل دارید ، مراقب باشید.  بهتر است، اصلا به چنین شبکه ای وصل نشوید.

این احتمال وجود دارد که کندی سرعت به دلیل آسیب دیدگی روتر باشد. توضیح دیگری درباره این مساله این باشد که شما به طور کلی به روتر وصل نشده اید، اما به دستگاه دیگری که روتر را نشان می دهد ،متصل شده اید. سرعت ممکن است به نظر آهسته باشد زیرا داده ها از طریق دستگاه دیگر مسیر خود را پیدا می کنند. اما دستگاه دیگر چه چیزی می تواند باشد؟

خوب، با استفاده از Wi-Fi عمومی، شما ممکن است با انواع جنایتکاران اینترنتی در ارتباط باشید. آنها می توانند تمام اطلاعات سیگنال بی سیم اعم از اطلاعات نام کاربری / رمز عبور، و همه چیز را از طریق یک روتر جعلی به دست بیاورند. scammers ممکن است کامپیوتر خود را به عنوان روتر جعلی به شما نشان بدهند و بعد شما به آن متصل شوید. همه کارها را انجام می دهند تا  کسی به اشتباه به دستگاه آنها متصل شود. هر گونه رمزهای رمزگذاری نشده و سایر اطلاعات شخصی شما برای آنها ارسال می شود و می توانند همه چیز را اسکن کنند.  همچنین می توانند تاریخچه وب سایت هایی را که بازدید می کنید، مشاهده کنند. به طور خلاصه، این مجرمان می توانند هویت شما را سرقت کنند.

 از خرید آنلاین یا بانکی خودداری کنید

با شبکه های عمومی رایگان اصلا خرید اینترنتی نکنید. خبر ناامید کننده ای است ولی هکرها می توانند از ابزارهای موجود استفاده کنند و تمام رمزهای بانکی و شماره حساب شما را هک کنند. به طور طبیعی، شما فقط باید با شرکت هایی که رمز عبور خود را امن نگه می دارند، خریداری کنید. بهترین راه این است که اصلا با اینترنت رایگان خرید بانکی نکنید.

شاید بپرسید چه کاری می توانم انجام دهم تا ایمنی را تضمین کند؟ یکی از راه ها این است که اگر امکان پذیر باشد، از اتصال به اینترنت خودتان استفاده کنید. با این روش با خیال راحت تری خرید می کنید.  شما همچنین ممکن است یک VPN را برای رمزنگاری تمام ترافیک اینترنت خود استفاده کنید فشاید این گزینه هم در چنین شرایطی کارساز باشد.

اگر از یک سرویس بانکداری آنلاین استفاده می کنید، و یا از یک برنامه رسمی بانک استفاده می کنید  ،آن را کامل رمزگذاری کنید. به طور مشابه، از  برنامه های رسمی و امن برای خرید آنلاین استفاده کنید. اگر آنها امن نیستند، تا زمانی که مطمئن نیستید که ایمن هستند، خرید نکنید.

احراز هویت کنید

می توانید برای استفاده از سرویس اینترنت رایگان وای فای از احراز هویت یا authentication  استفاده کنید. با این وسیله می توانید مطمئن باشید که سرویس آنلاین ایمن تری در اختیار دارید. اگر در آن مکان اینترنت توسط بخشی رایگان در اختیار سایرین قرار م یگیرد . نام کاربری و رمز عبور را بپرسید. می توانید مطمئن شوید که دارید به اینترنت وای فای درستی متصل می شوید و اتصال شما به جای دیگری نیست.

بعد از اتمام کار همه چیز را غیر فعال کنید

این ایده بسیار ساده و خوبی است که اکثر مردم آنرا نادیده می گیرند.  هنگامی که کرا شما تمام شد  اینترنت بی سیم را از گوشی هوشمندتان قطع کنید. این ایده عالی است. علاوه بر این، هر گونه قابلیت به اشتراک گذاری اتصال به اینترنت را هم غیر فعال کنید. کلا وای فای خود را خاموش کنید.

با غیرفعال کردن Wi-Fi، هر گونه تلاش برای نصب  نرم افزارهای مخرب ناخواسته بر روی دستگاه شما شکست خواهد خورد. هکرها هم ناکام خواهند ماند. تلاش هکرها برای ورود به داده ها نافرجام می شود.  به طور خلاصه، این یکی از اقداماتی است که می توانید برای محافظت از گوشی های هوشمند خود در Wi-Fi عمومی انجام دهید. کارتان تمام شد همه چیز را غیر فعال کنید ، خیال خودتان راحت تر خواهد بود.

اگر  VPN  دارید به شبکه Wi-Fi عمومی بدون وی پی ان وصل نشوید

بیشترین خطر استفاده از Wi-Fi عمومی می تواند با استفاده از یک VPN به حداقل برسد. به طور سنتی فقط برای دسکتاپ و لپ تاپ ها،گاهی برخی گروه ها از  VPN  استفاده می کنند. در چنین شرایطی اگر وی پی ان دارید قبل از اتصال به شبکه اینترنت وای فای رایگان آن را روشن کنید . پی وی ان ها می توانند به عنوان یک ابزار ضد هکر ابه شما کمک کنند .

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
هنگام استفاده از ...
.
09 مرداد 1396، 10:17
پاسخ
0
0
[…] عامل تلفن همراه خود همیشه به روز نگه داید. ادامه در هنگام استفاده از اینترنت وای فای رایگان این  موارد را  … __________________ I'm Happy, Because I DESERVED to be Happy […]
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022