بروزرسانی هوم پاد ویژگی های جدیدی از آیفون 8 را برملا کرد

هوم پاد
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اپل هفته قبل اولین Firmware از هوم پاد را معرفی کرده و به توسعه گران کنجکاو اجازه داد کد را بازگشایی کرده و به اطلاعات بیشتری در مورد اسپیکرهای هوشمند دست یابند. در حال حاضر، استیو- تراتون اسمیت (یک توسعه دهنده) کدی را کشف کرده است که بنظر او آیفون 8 از قابلیت بازگشایی صفحه با شناسایی چهره (اسکنر تشخیص چهره) است.

بر اساس توضیحات اسمیت این کد نشاندهنده حضور قابلیت بازگشایی صفحه با شناسایی چهره در BiometricKit فریم وورک مرتبط با Touch ID است. همچنین این کد نشان می دهد این قابلیت در اپل می تواند بطور نسبی چهره های  خشدار را شناسایی کرده و نیز توانایی تشخیص چهره از زوایای مختلف را هم داشته باشد.  نام کد در این پروژه Pearl ID است.

مدتها شایعه  اسکنر تشخیص چهره در آیفون 8 بر سر زبانها بوده است و حتی برخی مدعی شدند این قابلیت جدید جایگزین قابلیت Touch ID  خواهد شد. بعضی افراد نسبت به ایمن بودن این قابلیت مشکوک هستند .ظاهرا فریم وورک اپل نیز نشان دهنده سطح معقولی از ایمنی من جمله بررسی چیزهایی نظیر تصاویری از یک صورت و مدلهای سه بعدی از صورتها  را ارائه کرده است.

آیفون 8

کد هوم پاد علاوه بر شناسایی صورت  تایید کننده طراحی آیفون 8 نیز می باشد.  گرچه به اعتقاد اسمیت تایید طراحی از طریق این کد کار نسبتا دشواری است  ولی رندر فوق در سخت افزار هوم پاد پنهان شده است. این تصویر خصوصا در فریم وورکی پنهان می شود که تایید کننده Apple Pay است.

تصویر بصورت فایل آرشیو صرفا انیمیشنی ذخیره می شود که در واقع همان چگونگی ذخیره سازی تصویر بُرداری توسط اپل برای نمایش در واسط کاربری البته با هرنوع میزان رزولوشن است. این کد، نام کد آیفون8  را “D22”  نشان می دهد.

گرچه ممکن است شاهد برخی تغییرات در آیفون 8 تا زمان رونمایی از آن باشیم ولی مطمئنا افزار هوم پاد  نگاهی مناسب و احتمالا زوایای دقیقی از طراحی ودیگر قابلیت های این دستگاه را به نمایش گذاشته است. جالب تر اینکه تصویر آیفون 8 نشان می دهد چگونه اپل قسمت بالای صفحه نمایش این گوشی را برای قرار دادن دوربین سلفی و دیگر سنسورها برش داده است. و این همان نکته ای است که برخی رندرها با نشان دادن این طراحی برشدار در اشکال مختلف به نمایش گذاشته اند.

نظر شما در مورد جزییات ارائه شده از این هوم پاد چیست؟  آیا از طراحی ظاهری جلوی این مدل اپل راضی هستید؟

 

منبع 9to5mac

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها