تبلت ویدئوچت و اسپیکر هوشمند ساخت فیسبوک

فیسبوک
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

این روزها همه به  قابلیت های اسپیکرها و  دستیار هوشمند علاقه مند هستند. و جای تعجب نیست که فیسبوک هم  به این زمینه علاقه مند است.  گرچه غول بزرگ شبکه های اجتماعی هنوز بطور رسمی وارد این عرصه نشده است ولی زاکربرگ  علاقه خود نسبت به این زمینه را اعلام کرد.  و شاید نکته ی جالب تر این باشد که در حال حاضر فیسبوک در حال کار  بر روی دو دستگاه خانگی هوشمند  از جمله یک تبلت ویدیو چت در سایز لپتاپ است که اولین گام این شرکت در ساخت سخت افزار بوده و این شرکت را همچون آمازون و گوگل وارد این میدان می سازد.

فیسبوک مدتها در حال گسترش نرم افزار های خود بوده است و با خرید شرکت Oculus VR و هدستهای Oculus Rift این هدف خود را عملی کرده است. گرچه در ابتدا این خرید بی معنی بنظر می رسید ولی فیسبوک  در مورد این خرید معتقد است که VR را راهی دیگر برای نزدیک تر کردن افرادی می بیند که کیلومترها از هم فاصله دارند.

شایعات بسیاری در مورد دو دستگاه خانگی هوشمند ساخت فیسبوک وجود دارد. فیسبوک در ابتدا  کار خود را با اسپیکری هوشمند دارای نمایشگر، چیزی مشابه Echo Show آمازون شروع کرد.  ظاهرا دو نوع از این محصول در مرحله توسعه قرار دارند. یکی از این محصولات همان اسپیکر هوشمند متعارف است که چندان با Amazon Echo یا  Google Home  متفاوت نیستند. بنابه گفته منابع آگاه فیسبوک ممکن است در هر زمانی این پروژه را رها سازد زیرا بنظر آنها رقبا بخوبی این بازار را اشباع کرده اند.

دومین دستگاه بسیار جالب است و تبلت اندروید 13 یا 15 اینچی با پایه افقی که هدف صرف آن ویدیوچت است. این دستگاه به یک دوربین، میکروفون و اسپیکر مجهز خواهد شد.  شاید جالب ترین نکته در این مورد چگونگی برنامه ریزی فیسبوک برای استفاده از AL برای اجرای برخی عملکردها خصوصا فوکوس دوربین باشد.

بر اساس گزارشات مختلف، دستگاه ویدیو چت ویژگی دارد که امکان اسکن صحنه و تمرکز بر روی شخص یا اهداف خاصی را در صورت نیاز فراهم می سازد.  مثال ارائه شده در این زمینه کودکی است که نقاشی را برای دیدن والدینش به دست گرفته است و دوربین روی نقاشی فوکوس می کند.  این منتهای عملکرد AL   در این دستگاه است چیزی است که منابع آگاه از آن بی اطلاع هستند..

بنابه گفته ها این ویدیو چت در حال حاضر در تعدادی خانه در مرحله آزمایش قرار دارد ولی زمان رونمایی از آن مشخص نیست.  اگر فیسبوک بخواهد خط تولید سخت افزاری جدیدی را راه اندازی کند، کنفرانس بعدی F8 Facebook Developer بهترین زمان اعلام آن است.

 

منبع slashgear

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها