سامسونگ گلکسی نوت8 نباید کلید بیکسبی داشته باشد

بیکسبی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

از نظر تئوری بیکسبی گام مهمی است که سامسونگ برداشته است. حتی کلید فیزیکی  جامع آن هم گامی مهم تلقی می شود. اما در حاضر فاجعی حداقل برای افراد غیر ساکن در کره شمالی یا ایالات متحده اتفاق افتاده است. این دستیار که با  دستور صوتی (  voice command) فعال می شود برای فعال شدن با هر زبانی نیاز به پروسه ای طولانی دارد. بنابراین این کلید اضافی در Note 8 همانند گلکسی 8 بدون استفاده است.

استفاده از کلیدی نسبتا بی مصرف برای دیگر کاربردها

سامسونگ پذیرفته است که بیکسبی قدرت رقابت با دیگر دستیارهای هوشمند موجود در بازار را ندارد  و بهمین دلیل از Google Assistant در گلکسی S8 استفاده کرد و برای استفاده از محصولات خانگی هوشمند به همکاری با Amazon Alexa پرداخته است. بیکسبی شروع سختی داشته است و می توان گفت شروعش اندکی ناامیدکننده نیز بوده است. کاربران گلکسی  S8 ناراحتند که نمی توانند از کلید بیکسبی برای کاری مفیدتر استفاده کنند.

در حال حاضر می دانیم که این کلید جدید در گوشی جدید گلکسی نوت 8 بکار گرفته خواهد شد. سامسونگ مکررا یک اشتباه را تکرار می کند  ( بیکسبی قرار بود دستیار صوتی و دیجیتالی باشد پس نیازی به کلید فیزیکی نبود). Google Assistant نصب شده روی Raspberry Pi 3 را می توان با کف زدن بدون نیاز به کلیدی فیزیکی فعال کرد.

بیکسبی در همه مناطق قابل دسترس نیست (محدودیت زمانی و مکانی وجود دارد) اما کلید آن در تمامی مدلها موجود است و قرار است در دو مدل جدید نیز  گنجانده شود.  در بسیاری از مناطق جهان که طرفدار پر و پاقرص سامسونگ بشمار می روند این کلید اساسا چیز زیادی است. علاوه بر این زمانی که بخواهید صدا را کم کنید این کلید مزاحم شماست.

عصبانیتم زمانی بیشتر شد که فهمیدم سامسونگ اپلیکیشن هایی را مسدود کرده است که برای کاربردهای مختلف از این کلید اختصاص یافته برای ویژگی قابل دسترس بطرق مختلف، pop up  شده بود.  سامسونگ باید واقع بین باشد این کلید هیچ ارزشی برای آنها ندارد؛ سامسونگ قصد ندارد به کاربران خود آزادی دهد اما کاربران سامسونگ  با  خرید گوشی حدود 8000 دلار مستحق  این آزادی هستند.

در نهایت می توان گفت بیکسبی با Bixby Vision  ( شناسایی تصاوی، محدود شده توسط برخی کشورها)و Bixby Voice  (قابل دسترس در تنها دو کشور) خود بسیار شبیه به کارتهای Google Now و یادآوری کننده آن است. مطمئن نیستم همگی اینها مورد توجه شما قرار گیرد. بیکسبی ممکن است اپلیکیشنی چشمگیر بنظر برسد ولی در حال حاضر بسیار محدود است و مجددا تکرار می کنم کلید خاصی دارد که در حال حاضر می توان از آن برای کاربردی سودمندتر استفاده کرد. همیشه می توانید با تند کشیدن صفحه home screen وارد بیکسبی شوید.

تعدادی کاربردهای مفید ولی محدودیتهای زبانی قابل ملاحظه

قبل از معرفی گلکسی  S8 , S8+ اخبار حاکی از آن بود که سامسونگ در حال همکاری با Viv Labs برای تجهیز پرچمدار جدید خود به AI است و این ما را بسیار خوشبین کرد. Viv برای توسعه Siri با اپل همکاری کرد و نتایج برای آنها خوب بود.

اما با معرفی گلکسی S8 ناامیدیهایی شکل گرفت. آنچه که می توانست معادل Siri در سامسونگ باشد تبدیل به هیولای AL شد. در همین لحظه بود که فهمیدیم سامسونگ همانند اپل یا گوگل نیست و توسعه دستیار صوتی پروژه ای به یاد ماندنی است.  در واقع، علیرغم اینکه اپلیکیشن  Google Assistant در اکتبر 2016 آغاز بکار کرد  ولی تنها به زبان انگلیسی و آلمانی قابل دسترس است. اما گوگل قصد دارد شش زبان جدید دیگر را نیز اضافه کند و در نتیجه تا پایان سال 2017 Google Assistant باید بتواند به شش زبان اسپانیایی، فرانسه، برزیلی-پرتقالی، ژاپنی، ایتالیایی و کره ای نیز صحبت کند. Siri در سال 2011 معرفی شد و لیست جامعی از زبانهای قابل دسترس نیز همراه آن اعلام شد.

خیلی زود پس از معرفی گلکسی S8  بیکسبی در کره در دسترس قرار گرفت و پس از آن در 19 جولای ، نسخه انگلیسی آن شروع به کار کرد ولی بیکسبی با محدودیت زبانی و مکانی روبرو شد. بخش صوتی آن تنها در چند کشور در دسترس قرار گرفت.

یکی از بهترین بخش های بیکسبی که خوشبختانه در تمام نقاط جهان در دسترس است توانایی تشخیص هدف آن است. بهترین ویژگی فعال این بخش آن هم بدلیل استفاده از تکنولوژی Pinterest ویژگی جستجوی تصویر آن است.  ویژگی خرید (shopping) آن هنوز نمی تواند اکثریت اهداف نشان داده شده  و حتی خود دستگاه  S8راشناسایی کند و لی می تواند بارکدها را خوانده و نوشیدنی ها را بخوبی شناسایی کند.

پیشرفت دستیارهای مجازی و هوش مصنوعی در آینده

دستیارهای مجازی با سرعت در حال پیشرفت هستند.  بزرگترین شرکتهای تکنولوژی در جهان سرمایه گذاری بسیاری بر روی هوش مصنوعی کرده اند.  فیسبوک، میکروسافت، گوگل، اپل و اکنون سامسونگ منابع بسیاری را صرف اطمینان از همسویی ماشینهایشان با اهدافشان کرده اند. AI آینده است و دستیارها یکی از اولین نمودهای آن است.  اگر سامسونگ در پروژه بیکسبی شکست بخورد احتمالا تنها سهم خود از AL  را از دست می دهد.

در حال حاضر سامسونگ می داند که بیکسبی در برابر چهار دستیار فعال در بازار هیچ شانسی ندارد. اگر به دلیلی برای اثبات این قضیه نیاز دارید تنها نگاهی به عدم محدودیت استفاده از Google Assistant  در گلکسی S8  بیاندازید.

بنظر می رسد Family Hub  ( یخچالهای هوشمند سامسونگ) در آینده ای نزدیک با Amazon Alexa همکاری کند.  این یک یا دو معنی دارد:  سامسونگ می خواهد در صورت شکست در پروژه بیکسبی گزینه دیگری روی میز داشته باشد  و یا می خواهد کار کردن با دیگر دستیارها را امتحان کرده و تجاربی را تا زمان توسعه کامل بیکسبی بدست آورد. بطور کل، سامسونگ نسبت به تکنولوژی در انحصار خود حساس است و تنها چیزهای سازگار با  محصولات خود را تولید می کند.

 

منبع androidpit

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها