مجهز شدن فایرفاکس به پشتیبانی VR

VR
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

فایرفاکس در ماه ژوئن با speed boost صورتی تازه به خود گرفت. فایرفاکس55 قرار است با پشتیبانی کامل از VR ( واقعین مجازی) در هشتم آگوست رونمایی شود. فایرفاکس هم در استفاده از VRبه گوگل کروم و میکروسافت ادج می پیوندد. شایان ذکر  است که دو شرکت فوق قابلیت VR شبکه محور را سال گذشته بکار گرفته اند.

VR شبکه محور در فایرفاکس برای تمامی کاربرانی قابل دسترس است که مجهز به هدست HTC Vive و یا Oculus Rift هستند. این قابلیت مدتی در موزیلا بکار گرفته شد  و در آن از استانداری به نام WebVR استفاده می شد که به مرورگرها امکان بهره مندی از تجارب واقعیت مجازی را می داد.  این قابلیت در حال حاضر در Firefox Nightly، نسخه قبل از انتشار مرورگر موزیلا قابل دسترس بوده و در Servo، موتور مرورگر ساخت توسعه گران و تحت پشتیبانی موزیلا  قابلیت دسترسی محدودی دارد.

پشتیبانی VRبیشتر  از فایرفاکس

کروم هنوز هم از پلتفرم های VR بیشتری پشتیبانی می کند

فایرفاکس هنوز در پشت سر رقیب بزرگ خود ، کروم قرار دارد. کروم VR شبکه محور خود را در فوریه اضافه کرد و در حال حاضر قابل دسترس ترین مرورگر برای پلتفرم های VR  است.  در کروم شما می توانید از محتوای VR در HTC Vive، Oculus Rift ، google Cardboard  و Google Daydream استفاده کنید.

فایرفاکس 55 مجهز به ابزاری جدید به نام Firefox Screenshots خواهد شد که در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا قرار دارد؛ این ابزار اسکرین شاتها را بطور خودکار در cloud ذخیره سازی و سپس در کلیپ بورد کپی می کند. اسکرین شاتها در عرض دو هفته منقضی می شوند مگر آنکه تاریخ انقضای آنها بطور خودکار مدتی طولانی تر تنظیم شود.

منبع theverge

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها