گوگل به علت تغییر نتایج جستجو، مشمول 2.4 میلیارد یورو جریمه قانون ضد تراست شد

گوگل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت گوگل امروز مشمول 2.4 میلیارد یورو (معادل 2.7 میلیارد دلار) جریمه بابت قانون ضد تراست شد که اتحادیه اروپا در ماه خرداد گذشته علیه وی اظهار داشته است. بر اساس اتهامات عنوان شده اتحادیه اروپا ادعا می کند که شرکت خدمات خود را در مقایسه با رقبا به فروش می رساند. این جریمه، بزرگ ترین مجازات ضد تراست در تاریخ اتحادیه اروپا، هیئت اجرایی و نظارت بر قانون ضد تراست در اتحادیه اروپا است. به دنبال یافته های اتحادیه اروپا پس از بررسی و تحقیق هفت ساله در مورد رفتار جست و جوی ضد رقابتی ادعا شده این شرکت، در آن زمان از گوگل درخواست شده بود تا 6 مهر شیوه های جست و جو خود را تغییر دهد. پاسخ گوگل پس از تنها چند هفته، همان طوری بود که انتظار آن می رفت. و دادگاه عمومی لوکزامبورگ – دومین مقام قضایی در اروپا – ممکن است چندین سال در مورد این پرونده تصمیم گیری نکند. تحریم گوگل یک تصمیم دادگاه دیوان محاسبات اتحادیه اروپا در هفته گذشته بود، زمانی که مشاهده کرد 1.3 میلیارد دلار جریمه نقض شده علیه شرکت اینتل به دادگاه پایین تر ارسال شد. این امر ضربه ای به اتحادیه وارد کرد مبنی بر این که این امکان وجود دارد که جرایم کم تر شده یا به طور کل پاک شوند. و به غول های فناوری اعتماد به نفس بیش تری داد که بتوانند با اتحادیه اروپا در مورد مسائل ضد تراست مقابله کنند.

جریمه 27 میلیارد دلاری بیش ترین جریمه در تاریخ جرایم اتحادیه اروپا است.

اتحادیه اروپا در یافته هایش اعلام کرد که تغییرات اعمال شده توسط گوگل در نتایج جست و جو منجر به ترویج سرویس خرید خود از طریق موتور جست و جوی خویش شده است که در نتیجه آن تنها در انگلستان ترافیک 45 درصد افزایش یافته است. در آن زمان، مارگرتی وستگر، عضو هیئت اتحادیه گفت:  “آن چه که گوگل انجام داده است، تحت قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا غیر قانونی است.” وی همچنین گفت: “گوگل با این کار شانس سایر شرکت ها برای رقابت در مورد شایستگی ها و نوآوری هایشان را انکار می کند. و مهم تر از همه، مصرف کنندگان اروپایی را از انتخاب واقعی خدمات و مزایای کامل نوآوری محروم می کند.” گوگل با این یافته ها مخالفت کرده و می گوید اقدامات وی تاثیر نامطلوبی روی رقابت در بازار خرید آنلاین در اروپا نداشته است.

از آن جایی جدال و نزاغ حقوقی مرتبط با ضد تراست، سال هاست که شناخته شده و ادامه دارد، و در ملاحظات قانونی از بین رفته است، اکنون پرونده گوگل سرفصل هایی برای یک رویداد برجسته ایجاد می کند که شامل یک منتقد برجسته دانشگاهی است. نیویورک تایمز در اواخر ماه گذشته اظهار داشت که اریک اشمیت، مدیر عامل پیشین گوگل و مدیر اجرایی شرکت الفبای گوگل، به اتاق فکر شرکت New America فشار آورده است تا روابط خود با بازار های آزاد را قطع کند. برنامه ای که توسط محققی به نام بری لین انجام شده است. سپس لین و گروهش مشمول جریمه اتحادیه اروپا شدند. لین پس از آن که در این سال ها بیش از 21 میلیون دلار از گوگل و اشمیت دریافت کرد، از پروژه New America کنار گذاشته شد.

 لین اکنون در حال آغاز یک مؤسسه ای مستقل برای ادامه مأموریت بازاریابی است، در حالی که رئیس  و مدیر عامل New America، ماری اسلاتر، از چندین فروشگاه اینترنتی آنلاین خواسته اند که لین را برای انتقاد از گوگل اخراج نکنند. با این حال حضور گوگل در حوزه های وکالت، تحقیق و اتاق فکر یکی از اثرات بی نظمی های مالی است که منجر به فعال شدن آلارم های قرمز در دانشگاه ها و مراکز دیگر شده است. همچنین این موضوع نیز در مورد گوگل شکل گرفته است: تصویر شرکت به عنوان شرکت کننده ضد رقابتی که مایل به خرج کردن پول برای جلوگیری از انتقاد کردن است. و مشتاق مبارزه قانونی با اتحادیه اروپا است تا از جریمه چند میلیارد دلاری فرار کند.

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
تکنولوژی
.
22 شهریور 1396، 00:40
پاسخ
0
0
این خبر چه جذابیتی داشت که داخل وبسایت گذاشتین...اونم اینقدر طولانی...
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401