اپل مشخصه ای را از آیفون ایکس حذف کرده که 55% مردم از آن استفاده می کنند

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هنگامی که گوشی آیفون ایکس در تابستان امسال عرضه شد، دکمه هوم (Home) آن حذف شده بود. بدین معنی که چند مشخصه اصلی با نبود آن کنار می رود.

نبود دکمه فیزیکی هوم، بدین معنی است که اسکنر اثر انگشت نیز حذف شده است. بنابراین شما نمی تواند قفل گوشی تان را با قرار دادن اثر انگشت خود باز کنید.

حذف این دکمه همچنین به معنای نبود “قابلیت دسترسی” است.

قابلیت دسترسی سه سال قبل با عرضه گوشی های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس، معرفی شد (نخستین دستگاه های اپل با صفحه نمایش بزرگ). این مشخصه به شما اجازه می دهد با دو بار ضربه زدن به دکمه هوم، صفحه نمایش بزرگتر را با یک دست حرکت دهید. این کار تمامی بخش ها را تا وسط صفحه نمایش پایین می آورد و شما می توانید تنها با انگشت شصت خود به همه چیز دسترسی داشته باشید.

اپل مدت زمان طولانی به صفحه نمایش کوچکتر گوشی های خود اعتماد داشت. حتی زمانی که رقبای اپل در حال ساخت دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگتر بودند، اپل به سختی اندازه آیفون را تغییر داد. AppleInsider اشاره می کند که اپل حتی در سال 2012 یک تبلیغ ساخت و گفت که اشخاص معمولی می توانند به هر گوشه ای از صفحه نمایش آیفون 5 با انگشت شست خود دسترسی داشته باشند، به این معنی که این گوشی هنوز برای استفاده با یک دست مناسب است.

هنگامی که گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ تر توسط اپل ارائه شد، این شرکت همچنان نیاز به راه حلی آسان داشت تا به کاربران اجازه دهد پس از این نیز با استفاده از یک دست بتوانند از گوشی خود استفاده کنند. در همین زمان “قابلیت دسترسی” مطرح شد.

آیفون

تصویر فوق نشان می دهد که قابلیت دسترسی روی گوشی آیفون به چه صورت است. برنامه ها تا نیمه صفحه نمایش به پایین کشیده می شوند و فضای اضافی باقی مانده به رنگ سیاه خواهد بود.

در حالی که به نظر می رسد این دکمه، یک تو رفتگی روی قسمت جلویی گوشی ایجاد کرده است، اما ویژگی محبوبی است. بر اساس “گزارش اپلیکیش های موبایل 2017” comScore، بیش از 76 درصد از کاربران چندین ساله آیفون، از مزایای قابلیت دسترسی بهره مند شده اند. این گزارش اطلاعاتی در رابطه با اپلیکیشن های گوشی های هوشمند استفاده شده در میان بزرگ سالان ایالت متحده آمریکا جمع آوری کرده است.

هر چند این ویژگی در میان کاربران قدیمی آیفون به طور گسترده ای استفاده نمی شود. این مطالعه نشان می دهد که 39 درصد از کسانی که در محدوده سنی 35-54 قرار دارند، از مشخصه قابلیت دسترسی استفاده می کنند، در حالی که 32 درصد  از کسانی که سن آن ها 55 و بیش از آن است، نیز قابلیت دسترسی را به کار می گیرند.

به طور متوسط، 55 درصد از کسانی که از طریق comScore مورد بررسی قرار گرفتند، از مشخصه “قابلیت دسترسی” استفاده می کردند.

این مشخصه ممکن است به سرعت به چیزی در گذشته تبدیل شود. اما اگر شما دستان کوچکی دارید، نگران نباشید. هنوز این امکان وجود دارد که از آیفون با یک دست استفاده کنید. طراحی این گوشی نسبت به آیفون های قبلی متفاوت است. زیرا اپل اغلب حاشیه ها یا لبه های اطراف صفحه را حذف کرده است. و از آن جایی که تقریباً به طور کامل دارای یک صفحه نمایش 5.8 اینچی است، این گوشی از مدل های اپل پلاس کوچک تر بوده و احتمالاً از استفاده با یک دست پشتیبانی می کند.

اگر شما دلباخته و علاقه مند به گوشی آیفون ایکس نیستید، دیگر تلفن های جدید اپل – آیفون 8 و آیفون 8 پلاس – دارای دکمه های هوم هستند، به این معنی که هنوز هم قابلیت دسترسی دارند. و اگر شما طراحی گوشی های کوچک تر اپل را می خواهید، همچنان می تواند آیفون SE را با 350 دلار تهیه کنید که بسیار مشابه آیفون 5 اس است و عملکرد آن مشابه آیفون 6 اس می باشد.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401