الکسا آمازون به خودروهای مدل 2018 BMW وارد می‌شود

الکسا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

الکسا تاکنون زندگی داخل خانه را بسیار آسان کرده است. اما اکنون دستیار مجازی آمازون در جاده نیز به کمک انسان می‌آید. 

الکسا آمازون در همه جا حضور دارد. در رویداد CES 2017 نشان داده شد که الکسا در همه جا از جمله یخچال، فریزر و دوربین به کار گرفته می‌شود. حتی در ربات‌های رقص نیز دستیار مجازی آمازون دیده می‌شود. اما یکی از جالب‌ترین کاربردها، استفاده از آن در فضای خودرو است. هر دو شرکت فورد و فولکس واگن اعلام کردند که در حوادث بزرگ از ارتباط الکسا استفاده خواهند کرد. اما همانند بسیاری از موارد دیگر در زمینه فناوری خودرو، استفاده از الکسا نیز به همین جا محدود نمی‌شود.

در روز چهارشنبه، 27 مهر، شرکت BMW تایید کرد که الکسا در خودرو های BMW و Mini مدل 2018 در ایالت متحده آمریکا، انگلستان و آلمان در دسترس خواهد بود. این سامانه، از دوربین‌های دور برد برای تشخیص گفتار بهتر استفاده خواهد کرد و مولفه‌های دیداری الکسا در سامانه اطلاعات سرگرمی وسیله نقلیه نمایش داده می‌شود. تقریباً مشابه خانواده بلندگوهای اکو آمازون، الکسا نیز قادر خواهد بود اطلاعات مربوط به آب و هوا را به دست آورد، اخبار جاری را بیان کند، به محصولات خانه هوشمند متصل شود و از طریق دستورات صوتی، با برنامه‌های شخص سوم متعددی کار کند.

دیتر می، معاون ارشد خدمات دیجیتال در BMW در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«با این قدم در وارد کردن الکسا در مدل‌های 2018 شرکت، خودروهای BMW و Mini بخش اصلی‌تری  در زندگی دیجیتالی مشتریان ما را تشکیل خواهند داد.»

وی همچنین گفت:

«کنترل صوتی، سال‌ها پیش در خودروهای گروه BMW وارد شده بود. و ما اکنون با اضافه کردن یک اکوسیستم دیجیتالی آن را بهبود داده‌ایم. این اکوسیستم امکانات جدیدی را فراهم می‌آورد که مشتریان می‌توانند به سرعت، به راحتی و با امنیت از طریق خودروی خود به آن‌ها دسترسی داشته باشند.»

اطلاعیه الکسا یکی از جالب‌ترین موارد است. زیرا به آمازون به عنوان رقیب سامانه‌های طرح‌ریزی گوشی‌های هوشمند از جمله CarPlay اپل و Android Auto اعتبار بیش‌تری می‌دهد. شرکت BMW تاکنون مانع از قرار دادن Android Auto در وسایل نقلیه خود شده است. با این حال CarPlay اپل در حال حاضر در بسیاری از مدل‌های BMW 2017 عرضه می‌شود.

باور کنید، یا نه؛ این اولین باری نیست که الکسای آمازون و BMW در اعمال یک فناوری با یکدیگر مشارکت می‌کنند. این دو شرکت در سال 2016 برای اپلیکیشن BMW Connected با یک‌دیگر همکاری داشته‌اند. این برنامه به رانندگان اجازه می‌دهد تا از طریق گوشی هوشمند خود، درب‌های اتوموبیل را قفل کنند، وضعیت شیشه‌های خودرو را بررسی نمایند و روی مخزن سوخت نظارت داشته باشند. قرار دادن این مهارت‌ها به صورت مستقیم در وسایل نقلیه، می‌تواند منجر به تغییر در سامانه‌های دستورات صوتی داخل ماشین شود. و ما شدیداً منتظر هستیم تا ببینیم الکسا دیگر چه قابلیت‌هایی در فضای داخل خودرو ارائه خواهد داد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
کوتاه کننده لینک ...
.
06 دی 1396، 22:26
پاسخ
0
0
سلام خیلی مطلب عالی و فوق العاده ای بود با تشکر
avatar
کوتاه کننده لینک ...
.
06 دی 1396، 22:22
پاسخ
0
0
سلام ممنونم مطلب فوق العاده ای بود با تشکر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400