چطور مشکل اتصال LTE ساعت مچی اپل سری 3 را حل کنیم

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برخی از Apple Watch های سری 3 مشکلاتی را برای کاربرانشان در زمینه ی اتصال LTE به تلفن های هوشمند ایجاد کرده اند. وصل نشدن Apple Watch به گوشی از طریق LTE بسیاری از کارکردهای ساعت مچی اپل را خنثی می کند. این اتفاق ناگهان هیجان ناشی از ورود ساعت های سری سوم اپل به بازار را از بین برده و عصبانیت کاربران جای آن را گرفته است.

من شخصا از اولین روزی که Apple Watch را خریدم با اتصال LTE آن مشکل داشتم و صادقانه بگویم، این مشکلات کفر آدم را در می آورد. خوشبختانه مشکل LTE این ساعت های مچی از نوع نرم افزاری است و اپل قول داده خیلی زود آن را برطرف کند. اما تا حل شدن مشکل توسط اپل می توانیم خودمان کاری در این زمینه انجام دهیم. من موفق شدم این مشکل را در ساعت مچی اپل خودم بر طرف کنم و حالا LTE آن به خوبی کار می کند.

LTE

 

مشکل را بشناسیم

قبل از هرچیز باید بدانیم که عیب اتصال سری سوم Apple Watch از وای فای است نه LTE این ساعت ها. ساعت مچی اپل هم درست مثل آیفون پیوسته در حال جستجوی شبکه های وای فایی است که دستگاه قبلا به آن وصل شده است. هدف از این کار کم کردن میزان استفاده از اتصال LTE است. مشکل زمانی به وجود می آید که Apple Watch به یک شبکه ی وای فای «تصدیق نشده» یا unauthenticated وصل می شود. وای فای مکان هایی مانند رستوران و دانشگاه و به طور کلی هر شبکه ی وای فایی که مانند وای فای محل کار و خانه با دادن کد تایید نشده، از این نوع است. اشکالی که در مورد وای فای های تصدیق نشده به وجود می آید این است که ساعت شما فکر می کند که به شبکه وصل شده اما در صفحه ی ورود می ماند و همانجا گیر می کند.

با توجه به اینکه هیچ آپشنی در تنظیمات Apple Watch برای تغییر اتصال وجود ندارد، کاربران باید منتظر باشند تا شاید ساعت مچی اتصال وای فای را قطع کند و روی LTE برگردد. این مساله برای کاربران ساعت های سری 3 اپل مشکل ساز شده و آن ها را مجبور می کند ضامن LTE را تغییر دهند، روی حالت هواپیما بروند، ساعت را ریست کنند یا هر کار دیگری که باعث قطع شدن شبکه ی وای فای مورد نظر می شود را انجام دهند.

تنظیمات ریست شبکه

 

من پس از آنکه نصف روز با ساعت خودم کلنجار رفتم، تصمیم گرفتم ببینم آیا راهی برای حل مشکل روی آیفونم وجود دارد یا نه. در اپ مخصوص ساعت که روی آیفون نصب شده هیچ آپشنی برای وای فای وجود ندارد؛ اما درون تنظیمات اپ آیفون یک دکمه برای ریست کردن شبکه وجود دارد. این آپشن در مسیر زیر قرار گرفته است:

Settings > General > Reset > Reset Network Settings

در شکل زیر این تنظیمات را می بینید.  باید با طی مسیر بالا در نهایت گزینه ی Reset Network Settings را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه تمامی شبکه های وای فای ذخیره شده روی آیفون پاک می شود. مشکل این روش پاک شدن تمامی شبکه های ذخیره شده روی گوشی برای Apple Watch است. یعنی اطلاعات اینترنت وای فای خانه، محل کار، دانشگاه و غیره حذف می شود. بنابراین، این روش ایده آلی برای حل مشکل ما نیست. اما در نظر داشته باشید که اگر روش های دیگر کارساز نبود می توانید برای قطع وای فای ساعت مچی اپل خود از این شیوه استفاده کنید. پس از آن باید چند پسوورد را دوباره وارد کنید تا شبکه های Apple Watch بار دیگر برگردند.

LTE

 

پاک کردن شبکه های وای فای از روی Mac

شیوه ی فوق را از طریق سیستم عامل Mac هم می توان انجام داد. پس از پاک کردن شبکه های وای فای از روی آیفونم، سه سراغ نوت بوک رفتن و چند شبکه ی استفاده نشده را از روی آن حذف نمودم. انجام این کار روی Mac آسان تر است زیرا اپل در این سیستم عامل تمامی شبکه هایی که قبلا به آن ها وصل شده اید را نمایش می دهد. وارد مسیر System Preferences >  Network شوید، در ستون سمت چپ روی Wi-Fi کلیک کنید، سپس روی گزینه ی Advanced کلیک نمایید. یک پنجره باز می شود که در آن باید تب Wi-Fi را انتخاب کنید.

LTE

در تب باز شده فهرستی از شبکه ها را مشاهده می کنید. می توانید هر شبکه ای را که به نظرتان کاربرد ندارد و دیگر به آن متصل نمی شوید پاک کنید. مانند وای فای رستوران ها، کافی شاپ ها، هات اسپات ها و … . iCloud شبکه های وای فای قدیمی را هنگام همسان سازی از Mac وارد iOS نمی کند. می توانید مطمئن باشید که شبکه های پاک شده برای همیشه رفته اند. از آنجایی که Mac به شما اجازه می دهد شبکه ی وای فای مورد نظر خود را حذف کنید، برای حل مشکل ساعت مچی اپل سری 3 شیوه ی مناسبی محسوب می شود زیرا عیب روش قبلی را ندارد و همه ی شبکه ها را پاک نمی کند با این روش می توانیم شبکه ی وای فای مورد نظر را پاک کنیم و اتصال ساعت خود را با آن قطع کنیم. متاسفانه کسانی به سیستم عامل Mac دسترسی ندارند نمی توانند از این شیوه استفاده کنند و باید سراغ روش قبلی بروند.

من از این روش استفاده کرم و Apple Watch من حالا به خوبی کار می کند. آپدیت بعدی اپل به احتمال فراوان مشکل را برطرف می کند و دیگر نیازی به این کارها نیست، اما تا آن زمان می توانید از شر شبکه های وای فای مزاحم خلاص شوید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022