Ultra Pixel، محصول بعدی گوگل خواهد بود!

گوگل
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

چهارشنبه هفته آینده، شرکت گوگل رویدادی برگزار خواهد کرد که انتظار می‌رود در آن، نسل بعدی گوشی‌های پیکسل با نام پیکسل 2 و پیکسل XL 2 را عرضه کند. بر اساس یک گزارش جدید، شرکت همچنین دستگاه سومی را که هنوز شناخته شده نیست، در برنامه کاری خود قرار داده است. نام این دستگاه جدید «Ultra Pixel» ذکر شده است که در رویداد 12 مهر گوگل برای اولین بار عرضه خواهد شد.

آرنو مانی از هاست بوبس که یک کانال محبوب فناوری در یوتیوب است، روز گذشته یک ویدئو بارگذاری کرد که در آن ادعا می‌کند، فردی ناشناس مجموعه‌ای از تصاویر و فیلم‌ها برای وی ارسال کرده است که یک محصول جدید گوگل با نام Ultra Pixel را نشان می‌دهد.

این تصاویر و فیلم‌ها دقیقاً از این گوشی جدید گوگل نیست. بنا به گفته آرنو مانی مشخصات گوشی، در این تصاویر مشخص نیست و  لزوماً این تصاویر چیزی را اثبات نمی‌کند. برخی از ادعاهای وی بر اساس اطلاعات است که توسط این منبع ناشناس مطرح شده است. اما از آن جایی که این منبع تایید نشده است، لزوماً نمی‌توان آن را مد نظر قرار داد.

تصاویر منتشر شده، یک گوشی هوشمند را نشان می‌دهد که دارای یک قاب نسبتاً نازک است و یک حاشیه بسیار باریک و صفحه نمایش تقریباً لبه به لبه دارد. آرنو مانی همچنین ادعا کرد که این گوشی دارای دوربین دوگانه است و احتمالاً یک اسکنر اثر انگشت جاسازی شده در صفحه نمایش خواهد داشت. همچنین دارای فناوری است که در حال حاضر موجود بوده، اما هنوز روی هیچ دستگاهی که به صورت تجاری به فروش می‌رسد، در دسترس نیست. بنابراین اگر این اطلاعات صحیح باشد، گوشی Ultra Pixel اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که بر اساس این فناوری طراحی شده است.

حتی جذاب‌تر از این، آرنو مانی بر اساس اطلاعات ادعا شده منبع ناشناس خود، بیان کرده است که نسخه اندرویدی این گوشی، سه دکمه ناوبری معروف دستگاه‌های اندرویدی را نخواهد داشت؛ این دکمه‌ها از زمان اولین انتشار این سیستم عامل روی تمامی گوشی‌های اندرویدی، موجود هستند. در عوض احتمالاً به غیر از دکمه تنظیم صدا و دکمه پاور، هیچ کلید سخت‌افزاری یا فیزیکی روی دستگاه وجود نخواهد داشت. و تمام قابلیت‌های آن با حرکاتی روی گوشی جایگزین خواهد شد. این تغییر مشابه روشی است که اپل روی آیفون ایکس پیاده کرده است.

در حال حاضر این احتمال وجود دارد که گوشی Ultra Pixel همان گوشی پیکسل 2 یا گوشی جدید بزرگ‌تر گوگل، پیکسل XL 2 باشد. اما به علت سیستم دوربین دوگانه آن، احتمال این فرضیه تقریباً بعید است. زیرا شایعات موجود در مورد مشخصات دو گوشی پیکسل 2 و پیکسل XL 2، هیچ اطلاعی در مورد چنین سیستمی ارائه نمی‌دهد. این اطلاعات، احتمال معرفی گوشی سوم گوگل در این رویداد را بیشتر می‌کند. بنابراین گوگل می‌تواند در سلسله مراتبی مشابه آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ایکس با اپل به رقابت بپردازد.

البته با توجه به این که منبع این اطلاعات تایید نشده است، در حال حاضر هیچ راهی وجود ندارد تا بفهمیم کدام قسمت از این اطلاعات صحیح است. اما خوشبختانه در کمتر از یک هفته مشخص خواهد شد که آیا این شایعات صحت دارد یا خیر.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها