مقایسه گوشی پیکسل و پیکسل XL با گوشی پیکسل 2 و پیکسل 2XL

پیکسل XL
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

شاید شما هم جزو کاربرانی باشید که هم اکنون گوشی پیکسل یا گوشی پیکسل XL دارید و نمی دانید آیا لازم هست گوشی خود را به مدل های جدید گوگل ارتقا بدهید یا خیر ؟

همانطور که انتظار می رفت، گوگل دومین گوشی هوشمند پرچمدار خود را روز گذشته رونمایی کرد. گوشی های  Pixel 2 و Pixel 2 XL دو گوشی جدید گوگل هستند. این دو مدل جدید با ویژگی های جدید و موفقیت آمیزی از قبیل ضد آب بودن، داشتن بلندگوهای استریو، و همچنین تغییراتی در جک هدفون، به بازار عرضه شده اند.

این ویژگی ها، مواردی بودند که از سال گذشته کاربران دوست داشتند به این گوشی ها اضافه شود.

آیا با روی کار آمدن این دو گوشی، مدل گوشی Pixel از رده خارج خواهد شد؟ آیا لازم است کاربران برای خرید این دو گوشی یعنی  Pixel 2 یا Pixel 2 XL پول پرداخت کنند؟ خوب، بیایید سعی کنیم به این سئوالات پاسخ بدهیم.

 

طراحی و صفحه نمایش

احتمالا تا حالا متوجه شده اید که هر دو گوشی پیکسل جدید، نه تنها اندازه های مختلفی دارند بلکه نسبت های صفحه نمایش آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. در حالی که Pixel 2 کوچکتر بوده و با نسبت 16: 9 دارای صفحه نمایش 5 اینچی است. در حالی که گوشی Pixel 2 XL  دارای نسبت صفحه نمایش 18: 9 بوده و یک گوشی 6 اینچی است که در اصل یک فبلت محسوب می شود. البته این ابعاد به این معنی نیست که این گوشی یک گوشی خیلی بزرگ با صفحه نمایش پهن است بلکه گوشی نسبتا شبیه به سامسونگ گلکسی S8 + است.

هر دو گوشی جدید در قسمت دوربین و در دور دوربین های خود یک حلقه کوچک دارند، در حالیکه گوشی های پیکسل سال گذشته این طراحی را نداشتند. شاید برای برخی از کاربران همین جزئیات کوچک هم قابل توجه باشد ولی گاهی کاربرانی هم هستند که اصلا به این جزئیات اهمیت نمی دهند.

پیکسل XL

بنابراین، از نقطه نظر طراحی، می توان گفت که پیکسل 2 تفاوت کمی با گوشی های قبلی همین رده دارد. از نظر شکل ظاهری این گوشی بسیار شبیه به گوشی پیکسل اصلی است و حتی می توان گفت این دو گوشی دقیقا شبیه به یکدیگر هستند. اما توجه داشته باشید که گوشی پیکسل 2 کمی زاویه دار تر از گوشی پیکسل اصلی است.

البته همانطور که در طراحی گوشی Pixel 2 XL  می بینید، این گوشی کمی متفاوت تر است. البته بی حشایه نیست و حاشیه های آن کمی ضخیم تر به نظر می رسد. اما می توان گفت که گوگل این کار را برای این در طراحی انجام داده است که گوشی راحت تر در دست کاربران قرار بگیرد و به صورت اتفاقی دست کاربر با لبه های صفحه نمایش برخورد نکند چون لبه های گوشی بسیار حساس است و نباید فشاری روی آن وارد شود.

پیکسل XL

 به هر حال، اگر شما از Pixel XL به Pixel 2 XL گوشی خودتان را ارتقا دهید، فبلتی خواهید داشت که کمی بلندتر است و البته کمی سنگین تر از گوشی فعلی شما خواهد بود. البته این ویژگی ها را نمی توان به عنوان موارد منفی این گوشی در نظر گرفت. این به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. خیلی از کاربران ترجیح می دهند که فبلت داشته باشند ولی خیلی از کاربران هم در حمل و نقل گوشی با مشکل مواجه می شوند و برای همین گوشی های با سایز کوچک تر را ترجیح می دهند.

درست هر دو گوشی مثل یک  قبل، خواهر و برادر از صفحه نمایش AMOLED برای نمایشگر خود استفاده می کنند که به این معنی است که رنگ های سیاه و سفید با عمق بیشتر و به صورت واضح تری در هر دو نسل گوشی قابل دیدن است و از این زاویه هر دو گوشی شبیه به یکدیگر هستند.

نرم افزار و رابط کاربری

گوشی های پیکسل، گوشی های گوگل هستند و هر دو به روز رسانی به موقع اندروید را دریافت می کنند. در سال گذشته، این شرکت وعده داده بود که تلفن های این شرکت تا 2 سال به روز رسانی اندروید را دریافت می کنند و تا 3 سال پچ های امنیتی را از تاریخ انتشار رسمی خود دریافت می کنند.  بنابراین، گوشی پیکسل مدل سال  2016 شما هنوز هم برای یک سال آینده گوشی به روز و خوبی خواهد بود. و می تواند به روز رسانی های اندروید را سریعا دریافت کند. و حتی می تواند با اندروید  P راه اندزای شود. گوگل درمورد گوشی های  Pixel 2 و Pixel 2 XL وعده داده است که تا  3 سال به روز رسانی ها را دریافت می کنند. بنابراین آینده تضمین شده تری با گوشی های جدید خواهید داشت.

در مورد گوشی  Pixel 2 اعلام شده است که برخی از ویژگی های فوق العاده خوب را مانند تشخیص موسیقی در حال پخش را دارد و می تواند نشان بدهد که چه آهنگی در اطراف شما پخش می شود. هم چنین این گوشی جدید دارای لنز گوگل است که با دوربین این گوشی کار می کند و می تواند خیلی ویژگی ها را در اختیار کاربران قرار بدهد. آیا این ویژگی ها شما را هیجان زده می کند؟ آیا تشخیص موسیقی و لنز گوگل جزو ویژگی هایی هستند که شما را مجبور می کنند گوشی خود را ارتقا بدهید؟ آیا حاضر هستید به خاطر این ویژگی ها هزینه کنید؟

 

دوربین گوشی

گوشی های پیکسل سال گذشته دوربین های شگفت انگیز داشتند که به طور جالب توجهی در  دنیای فناوری خود را مطرح کردند. حالا باید بدانید که گوگل به تلاش خود ادامه داده و دوربین های Pixel 2 ظاهرا با کیفیت و قابلیت های بالاتری آمده اند.  هنوز هم این گوشی ها کیفیت و قابلیت های خوبی در فیلمبرداری منحصر به فرد دارند.

از سوی دیگر، Pixel 2 و Pixel 2 XL یک حالت پرتره ارائه می دهند که در هیچ دوربین دوگانه یا سنسورهای فانتزی چنین حالتی وجود ندارد و به نظر می رسد، که گوشی های پیکسل  قدیمی تر چنین ویژگی را ندارند. البته که این ویژگی خوبی است و حالت پرتره یک ویژگی خوب به نظر می رسد، اما این ویژگی جزو ویژگی هایی نیست که شما بخواهید به خاطر آن تلفن خود را تعویض کنید.

و اما در مورد سیستم صوتی باید بگوییم که بلندگوهای استریو ای گوشی جدید کاملا امیدوار کننده هستند، در هر دو بخش یعنی هم حجم صدا و هم عمق صدا ، عملکرد خوبی دارند. اما باز هم باید بگوییم که این ویژگی ها جزو ویژگی هایی نیستندکه شما به خاطر آن مجبور باشید تلفن خود را تعویض کنید.

باید بگوییم که گوشی های پیکسل 2 یا 2 XL همانند گوشی های HTC حساسیت صفحه نمایش دارند و وقتی صفحه نمایش ضربه وارد می شود، می توان فرمان های صوتی را به گوشی وارد کرد. باید ببینید آیا این ویژگی نیز جزو ویژگی های خیلی مهم برای شما محسوب می شود و حاضر هستید به خاطر آن هزینه کنید یا خیر ؟

 

نتیجه گیری

اگر شما در حال حاضر یکی از گوشی های پیکسل را دارید شاید بخواهید بدانید آیا نیازی هست گوشی جدید  Pixel 2 و Pixel 2 XL خریداری کنید؟ آیا نیازی هست گوشی  Pixel یا Pixel XL  خود را ارتقا بدهید؟ باید بگوییم که تصمیم نهایی با شما است ولی گوشی های قدیمی سال گذشته گوگل نیز از نظر فناوری تفاوت چندانی با گوشی های جدید گوگل ندارند. آن گوشی ها هم گوشی های خوبی هستند و می توانند نیاز شمارا حداقل تا یک سال آینده تامین کنند و به روز می شوند. اینکه شما حداقل تا یک سال آینده می توانید به روز رسانی های اندروید را در گوشی های قدیمی تر پیکسل دریافت کنید واقعا گزینه خوب و مهمی است و نباید این فرصت را از دست بدهید.

ولی در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید. شاید برای شما هم جالب باشد تا گوشی جدیدی با ویژگی های جدید را داشته باشید. و شاید ویژگی های جدید برای شما مهم باشد.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها