پرش سامسونگ از اندروید 7.1.2 به نسخه ی اندروید 8.0 اوریو

نسخه
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اندورید نسخه ی 7.0 یا اندروید نوقا (Nougat) در حال حاضر رایج ترین نسخه از پرطرفدارترین سیستم عامل موبایلی جهان است. کمپانی سامسونگ در ماه های گذشته برای بسیاری از تلفن های هوشمند خود از جمله گوشی های گلکسی، اندروید نوقا را منتشر کرده است. اگر منصفانه قضاوت کنیم تقریبا تمامی گوشی های سامسونگ که باید آپدیت می شدند تا کنون آپدیت اندروید نوقا را دریافت کرده اند.
اندروید 7.0 نوقا خود نسخه های مختلفی دارد که در آن ها قدری به روز رسانی صورت گرفته مانند اندروید 7.1.1 نوقا یا 7.1.2 نوقا. اگر توجه کرده باشید سامسونگ در آخرین به روز رسانی خود نسخه ی اندروید 7.0 را برای محصولاتش منتشر کرده و نسخه های 7.1.1 و 7.1.2 در آپدیت های این شرکت دیده نمی شود. البته سامسونگ برای آن دسته از کاربرانی که محصولات جدیدش را خریداری می کنند تجربه ی منحصر به فردی از رابط کاربری فراهم کرده است. این تجربه با نسخه های 8 به بالای اندروید به وجود آمده. نسخه ی 8.1 پیش تر روی گوشی گلکسی S8 قرار گرفت. همچنین نسخه ی 8.5 مخصوص گلکسی نوت 8 و تمامی دستگاه های عرضه شده در ماه جاری می‌باشد، مانند گلکسی تب A .

در این میان بسیاری از کاربران که از دستگاه های موبایلی سامسونگ استفاده می کنند در انتظار دریافت آپدیت اندروید 7.1.1 و 7.1.2 نوقا هستند. اما بیشتر افرادی که از برندهای دیگر به سری گلکسی سامسونگ روی آورده اند از سیاست این کمپانی در زمینه ی ارتقای نسخه های اندروید خبر ندارند.
اندروید 7.0 نوقا آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید روی دستگاه های سامسونگ است. این کمپانی دیگر در نسخه های زیر مجموعه ی نوقا پیش نخواهد رفت و در محصولات جدید خود مستقیم سراغ اندروید 8.0 اوریو می رود. یعنی اگر تلفن همراه یا تبلت شما با اندروید 7.0 نوقا به روز رسانی شده، دیگر آپدیت نمی شود و این آخرین نسخه ی اندرویدی است که روی دستگاه شما نصب می شود. محصولات مجهز به اندروید 7.0 تا پایان عمر خود با همین نسخه کار می کنند و محصولات جدید سامسونگ کار خود را با نسخه ی 8.0 شروع خواهند کرد.

از سوی دیگر، سامسونگ یک پروژه ی نرم افزاری دیگر هم دارد و آن سیستم UX این شرکت است. این شرکت وعده ی تجربه ی جدیدی را با این سیستم نرم افزاری داده. اگر UX همراه با آپدیت اندروید نوقا تاکنون روی دستگاه شما نیامده، به احتمال فراوان همراه با آپدیت اندروید 8.0 اوریو روی گوشی یا تبلت شما نصب خواهد شد.

اگر از تلفن هوشمند یا تبلت سامسونگ استفاده می کنید به احتمال فراوان با سیستم عامل اندروید 7.0 نوقا کار خواهید کرد. ماندن روی نسخه ی 7.0 اصلا چیز بدی نیست. نسخه های 7.1 و 7.1.1 تغییراتی دارند که بیشتر آن ها مختص گوشی های پیکسل گوگل و نکسوس است. به بیان دیگر، شرکت گوگل این به روز رسانی را به صورت سفارشی برای گوشی های خودش و البته توسعه دهندگان نرم افزار انجام داده است.

یک نکته ی دیگر هم هست که دانستن آن باعث می شود فکر نکنید با داشتن محصولات سامسونگ از پیشرفت نرم افزاری عقب می مانید. آن نکته این است که سامسونگ، بیشتر قابلیت های جدید خود را بی سر و صدا در آپدیت نسخه ی 7.0 نوقا قرار داده است. تنها تفاوت آن با حالت عادی، اضافه نشدن شماره ی نسخه است. یعنی سامسونگ به جای انتشار چند آپدیت با نام های اندروید 7.1 و 7.2 و … هر چه در چنته داشته روی نسخه ی 7.0 نوقا گذاشته است.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها