وجه تشابه گوشی گوگل پیکسل 2 با خودروهای آفرود !

پیکسل 2
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

یکی از بزرگترین کاستی‌های نسل اول گوشی‌های پیکسل ضد آب نبودن آنها بود اما گوگل سرانجام در سال جاری این ویژگی را وارد گوشی‌های پیکسل 2 کرد. گوشی های پیکسل‌ جدید دارای استاندارد IP67 هستند که به معنی مقاومت آن‌ها تا 30 دقیقه در عمق حدوداً یک متری آب است. البته طبیعتاً عکاسی در زیر آب با پیکسل 2 توصیه نمی‌شود اما اگر گوشی بطور اتفاقی به داخل آب بیفتد ضد آب بودن آن به کار خواهد آمد.

سازندگان تلفن‌های هوشمند ضد آب برای تولید چنین محصولاتی از واشرهای پلاستیکی برای در امان ماندن قطعات داخلی دستگاه از آب استفاده می‌کنند و پیکسل 2 هم از این قاعده مستثنی نیست اما گوگل در پرچمدار جدید خود برای مقاومت هر چه بیشتر آن‌ ماده دیگری را نیز به کار برده که اغلب تلفن‌های هوشمند از آن بی بهره‌اند.

پیکسل 2

در بررسی صورت گرفته توسط دست اندرکاران کانال یوتیوبی JerryRigEverything مشخص شد ماده‌ای که قسمت داخلی پورت USB-C پیکسل 2 را پوشانده نوعی عایق روغنی و ژلاتینی است که عمدتاً برای در امان ماندن بخش‌های الکترونیکی خودروهای آفرود (off-road) از آب مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد آن در تلفن‌های هوشمند بی سابقه خوانده شده است. همچنین از این عایق در پهپادهای زیردریایی نیز استفاده می‌شود.

با چنین توضیحاتی شاید این تصور ایجاد شود که پیکسل 2 مقاوم‌ترین تلفن هوشمند ضد آب است اما در واقع گلکسی S8 و نوت 8 پرچمداران سامسونگ با توجه به برخورداری از استاندارد IP68 از یک نظر نسبت به پرچمدار گوگل برترند چرا که قادرند تا 30 دقیقه نه در عمق 1 متری بلکه در عمق 1.5 متری  آب تاب بیاورند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها