اندروید 8.1 دارای اعلان «برنامه‌های مصرف کننده باتری» در نوار نوتیفیکیشن خواهد بود

اندروید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اندروید 8.1 یک هشدار مداوم تحت عنوان «برنامه‌های مصرف‌کننده باتری» یا «apps consuming battery» در بخش نوتیفیکیشن اضافه کرده است. البته این ویژگی کاملاً جدید نیست؛ زیرا اندروید 8 اوریو نیز این هشدار را پیش از این البته به شکل دیگری معرفی کرده بود. در واقع هشداری که در این مورد در اندروید 8 اوریو عنوان شده، به جای اعلام برنامه‌های مصرف‌‌کننده باتری، برنامه‌هایی را فهرست می‌کند که در پس زمینه اجرا می‌شوند. در صورتی که تعداد برنامه‌هایی که در پس زمینه اجرا می‌شود، زیاد باشد و فهرست وار قابل نمایش نباشد، شما می‌توانید در صورت تمایل روی این هشدار کلیک کرده و لیست برنامه‎‌های ذکر شده را مشاهده کنید. اگرچه همان‌طور که گفته شد، هشدار «برنامه‌های مصرف کننده باتری» یک بیان جدید از هشدار قبلی در اندروید 8 اوریو است و شما می‌توانید مانند قبل به مدت طولانی دست خود را روی این اعلان نگه دارید. اما انجام این کار، یک گزینه جدید برای شما فراهم می‌کند که پیش از این وجود نداشت: امکان غیرفعال کردن کامل هشدار.

این امکان جدید برای بسیاری از کاربران ‌دستگاه‌های اندرویدی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا یک نارضایتی معمول از اندروید 8 اوریو این بود که هشدار «برنامه‌های در حال اجرا در پس زمینه» حتی در اولین پیاده‌سازی نیز نمایش داده می‌شد. بدیهی است که این ویژگی قطعاً باعث ناراحتی تمامی کاربران اندروید 8 اوریو نشده است و برخی احتمالاً وجود این هشدار را حتی بسیار مفید می‌دانند. با این حال، به نظر می‌رسد بسیاری از کاربران آن را بلا استفاده تلقی کرده اند. کاملاً مشخص است که گوگل با غیرمفید بودن این هشدار موافق نیست. زیرا آن را در آخرین نسخه سیستم عامل ارائه شده نیز قرار داده است. اما در آن تغییری ایجاد کرده و این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که در صورت عدم تمایل، این هشدار را به طور کلی غیر فعال نمایند. و مهم‌تر این که برای غیرفعال کردن نیاز به نصب برنامه‌ای از پلی استور ندارند.

اگر پس از به روز رسانی سیستم عامل خود به اندروید 8.1، این هشدار را روی دستگاه خود مشاهده کردید، به مدت طولانی روی هشدار فشار دهید و سپس چیزی مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که گزینه‌ای برای غیر فعال کردن هشدار را نشان می‌دهد، در حالی که نیازی به نمایش این هشدار در این بخش نیست، اما گوگل سعی کرده تا جای ممکن آن را برای کاربران مناسب و راحت کند. زیرا برای مشاهده برنامه‌های در حال اجرا که باتری گوشی شما را مصرف می‌کند، نیازی نیست که به تنظیمات گوشی مراجعه کرده و بخش مربوط به باتری را انتخاب نمایید. مشاهده این فهرست به عنوان یک هشدار بسیار ساده‌تر است و از آن جایی که این اعلان در نوار نوتیفیکیشن ظاهر می‌شود، شما براین دریافت این اطلاعات نیاز به انجام هیچ کار بیشتری ندارید. علاوه بر این، هر زمانی که شما تصمیم به عدم مشاهده این هشدار بگیرید، به راحتی می‌توانید در نمایش بعدی آن، گزینه غیر فعال کردن را انتخاب نمایید.

اندروید

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
رضا
.
20 اردیبهشت 1399، 22:27
پاسخ
0
0
سلام چچطوری میشه این قابلیتو غیر فعال کنیم چون خیلی اذیت میکنه
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401