اندروید 8.1: برنامه‌ها در هر ثانیه فقط می‌توانند یک بار صدای هشدار نوتیفیکیشن ایجاد کنند

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیا شما تاکنون تجربه این را داشته اید که وقتی پس از چند ساعت به گوشی خود مراجعه می‌کنید و بلافاصله پس از این که به اینترنت متصل می‌شوید، با حجم سیل آسایی از نوتیفیکیشن‌هایی که با تاخیر به شما می‌رسد، مواجه شوید؟ یا این که در یک گروه واتس اپ برای چت عضو هستید و شخصی در این گروه تصمیم می‌گیرد، در یک لحظه 20 عکس به تمامی افراد دیگر گروه ارسال کند. با این کار، موتور ویبره ضعیف گوشی شما دچار سردرگمی خواهد شد. قطعاً مواردی نظیر این دو مورد باعث اذیت شدن شما می‌شود.

اندروید

خبر خوب این است که گوگل در سیستم عامل اندروید 8.1 این مشکل را مد نظر قرار داده است و تا حدودی آن را رفع کرده است. با توجه به مستنداتی که در مورد ویژگی‌های جدید اندروید 8.1 در نسخه پیش نمایش توسعه‌دهنده ذکر شده است، برنامه‌ها پس از این، تنها می‌توانند در هر ثانیه یک بار صدای هشدار نوتیفیکیشن ایجاد کنند. حتی اگر در همان لحظه نوتیفیکیشن‌های بیشتری نیز از جانب آن برنامه به دستگاه شما برسد. البته این نوتیفیکیشن‌ها ناپدید نخواهد شد و پیام‌های نوتیفیکیشن مانند قبل به صورت پاپ آپ نمایش داده می‌شود. تنها تغییری که وجود دارد، این است که صداهای هشدار که از بیشینه نرخ نوتیفیکیشن‌ها فراتر رود، صف‌بندی نشده و فقط یک هشدار را نشان می‌دهد.

نوتیفیکیشن‌ها: 

بخش نوتیفیکیشن در نسخه پیش نمایش توسعه دهنده سیستم عامل اندروید 8.1 شامل تغییرات زیر شده‌است:

 • اکنون برنامه‌ها فقط می‌توانند در هر ثانیه یک صدای هشدار نوتیفیکیشن ایجاد کنند. صداهای هشداری که از این نرخ فراتر رود، در صف قرار نگرفته و به طور کلی از بین می‌رود. البته خود هشدار همچنان باقی است و فقط صدایی ایجاد نخواهد کرد. این تغییر سایر بخش‌های نوتیفیکیشن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و پیام‌های نوتیفیکیشن همان‌طور که انتظار می‌رود ارسال خواهد شد.

اگر شما از گوشی با سیستم عامل iOS استفاده کرده باشید، متوجه خواهید شد که این تغییر مشابه رفتار iOS در مدیریت دریافت چندین نوتیفیکشن متوالی از یک برنامه است. این ویژگی در گوشی‌های iOS تاحدودی ناملموس است. زیرا برای کابر روشن نیست که چرا برخی از نوتیفیکیشن‌ها منجر به هشدار می‌شود و برای برخی دیگر، این طور نیست. البته پیش از این من تصور می‌کردم که این حالت، به جای آن یک اشکال باشد، در واقع یک ویژگی در نمایش نوتیفیکیشن است.

البته این تغییر را می‌توان به عنوان رفع یک اشکال جزئی نیز دانست. پیش از این کاربران در هنگام خاموش کردن گزینه «مزاحم نشوید» یا «Do Not Disturb» با سیلی از صداهای نوتیفیکیشن به تعلیق افتاده مواجه می‌شدند. در واقع این صداها برای نوتیفیکیشن‌هایی بود که در زمان روشن بودن حالت «مزاحم نشوید» از برنامه‌های مختلف به کاربر رسیده بود و کاربر در آن زمان، آن‌ها را باز نکرده بود. بر اساس گفته‌های یکی از مهندسان نرم‌افزار گوگل به نام دیان هکبورن: « اشکال ایجاد صدای نوتیفیکیشن بعد از خاموش کردن گزینه «مزاحم نشوید» بر طرف شده است. به این معنی که دیگر نوتیفیکیشن‌های قبلی صدایی ایجاد نخواهند کرد.» که در مجموع یک راه حل بسیار بهتری است.

متن کامل صحبت دیلن هکبورن در این مورد، آورده شده است:

من در این زمینه کار نمی‌کنم و تا زمانی که فهرست تغییرات کلی را دیدم، از حد مجاز ایجاد صداهای هشدار نوتیفیکیشن برنامه‌ها مطلع نبودم.  من در کار کردن با MR1 (که فکر می‌کنم غیر مرتبط با این حد مجاز است)  متوجه شدم که مشکل ایجاد صدای نوتیفیکیشن‌های قبلی بعد از خاموش کردن گزینه «مزاحم نشوید» یا DND رفع شده است و دیگر هیچ صدای هشداری تولید نمی‌شود. البته دوباره یادآور می‌شوم که این نکته تجربه شخصی من در استفاده از MR1 است و من هیچ آگاهی دقیقی از آن‌چه تیم توسعه دهنده اندروید 8.1 در این خصوص انجام داده‌ است، ندارم.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400