ویندوز فون برای گیم لافت گیم اور شده است

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گیم لافت (Gameloft) یکی از بزرگ ترین سازندگان و ناشران بازی های ویدئویی در جهان است که به خصوص روی موبایل عناوین فراوانی دارد. این شرکت فرانسوی در عین حال یکی از بزرگ ترین حامیان سیستم عامل ویندوز فون است. سیستم عامل موبایلی کمپانی مایکروسافت که اصلا مطابق انتظار این شرکت پیش نرفت و در نهایت هم به آخر خط رسید.

حالا گیم لافت هم اعلام کرده دیگر ویندوز فون را پوشش نمی دهد و پشتیبانی 3 عنوان از بزرگ ترین بازی های خود را برای ویندوز فون قطع می کند. به این ترتیب پوشش گیم لافت برای بازی های شکارچی سیاهچاله 5 (Dungeon Hunter 5)،  خشم اسنایپر (Sniper Fury) و پیکار مدرن 5 (Modern Combat 5) از روی ویندوز فون برداشته می شود.

شرکت گیم لافت در بیانیه ای که در فروم ویژه ی این شرکت منتشر کرد، این اتفاق را تقصیر مایکروسافت می داند. در بیانیه ی شرکت گیم لافت آمده است:

برای کاربران ویندوز فون: مایکروسافت اخیرا اعلام کرده که دیگر توسعه ی این پلتفرم را ادامه نمی دهد. به همین خاطر ما دیگر نمی توانیم شکارچی سیاهچاله 5 را روی ویندوز فون آپدیت کنیم. ما به کاربران ویندوز فون امکان می دهیم که پلتفرم خود را عوض کنند و روی دستگاه های iOS/Android/PC  بروند. این اقدام برگشت ناپذیر است بنابراین لطفا پیش از اقدام کردن از انتخاب خود مطمئن شوید.

بازی ساز بزرگ فرانسوی برای اینکه گیمرهای ویندوز فون در سه عنوان اعلام شده دچار مشکل نشوند، جا به جایی آنان روی پلتفرم های دیگر را برنامه ریزی کرده است. کسانی که روی ویندوز موبایل بازی شکارچی سیاهچاله را انجام می دهند، با راهنمایی گیم لافت می توانند حساب کاربری خود را به اندروید منتقل کنند.

همچنین کسانی که بخشی از دو بازی خشم اسنایپر و پیکار مدرن را روی ویندوز فون انجام داده اند می توانند با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت خود، ادامه ی این بازی ها را روی نسخه های مختلف PC ببرند.

پیش تر جو بلفیور (Joe Belfiore) در بیانیه ای با اعلام اینکه ویندوز10 موبایل دیگر آپدیتی دریافت نخواهد کرد، رسما مرگ این سیستم عامل را تایید کرده بود. اعلام این خبر از سوی مایکروسافت در حکم مجوزی است که بسیاری از صاحبان محصولات نرم افزاری پس از اطلاع از آن محصولات خود را از ویندوز فون بیرون کشیدند. بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار، نسخه های ویندوز فون اپلیکیشن های خود را از روی سرویس های دانلود اپ برداشته اند.

مرگ ویندوز فون قطعی است و بسیاری از شخصیت های یرجسته ی مایکروسافت از قبیل بلفیور، نادلا و بیل گیتس از تلفن های هوشمند اندروید استفاده می کنند و روی این پلتفرم اپ ها و ابزارهای مایکروسافت را به کار می برند. به نظر می رسد کاربران ویندوز 10 موبایل هم باید همین کار را انجام دهند تا دیگر اثری از آثار ویندوز فون باقی نماند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022