گوگل هوم بهتر است یا آمازون اکو ؟

گوگل هوم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از سئوالاتی که ممکن است برای خیلی از خریداران دستیاران هوشمند پیش بیاید این است که گوگل هوم بخریم یا آمازون اکو ؟

در فصل تعطیلات، هم گوگل و هم آمازون تخفیف های خوبی به مشتریان می دهند و هر دو شرکت، محصولات جدیدی را به بازار عرضه می کنند. آمازون اکو محصولی با کیفیت فوق العاده عالی است که طرفداران بسیاری دارد و از سیستم سخت افزاری مناسب و نرم افزار بسیار خوبی  برخوردار است .

گوگل هوم هم با کمک هوش مصنوعی گوگل محصولی شناخته شده بوده و می تواند با سیستم قوی نرم افزاری که دارد حتی به سئوالات خیلی عجیب و غریب هم پاسخ بدهد.

حالا به نظر می رسد رقابت بین این دو برند بالا گرفته و باید ببینیم کدام یک می توانند نظر خریداران را به خودش بیشتر جلب کنند و سریع تر از قفسه فروشگاه ها به منزل و محل کار کاربران منتقل شوند.

آمازون در حال حرکت به سمت رویکردهای جدیدی در سیستم های هوشمندسازی آمازون اکو است. این رویکردها همراستا با الکسا طراحی شده و شامل محصولات محبوبی مثل اکو دات، با قیمت 40 دلار، اکو جدید 99 دلاری و ساعت آلارم اکو 129 دلاری، و دستیار هوشمند الکسا که در این میان طرفداران خودش را دارد.

از سوی دیگر گوگل هم با مینی گوگل هوم 50 دلاری و گوگل هوم 129 دلاری و گوگل هوم مکس 400 دلاری که قرار است ماه دسامبر بیاید، بیکار ننشسته است. البته گزینه های دیگری هم وجود دارد، مثلا کورتانا مایکروسافت و یا هوم پاد اپل که قبل از کریسمس به بازار می آیند از این دست هستند.

یکی از وجوه تمایز بین تمامی این گجت های هوشمند و دستیار هوشمند گوگل این است که گوگل واقعا هوشمند بوده و از این لحاظ از بقیه جلو می زد.

دستیار گوگل بسیار هوشمندانه تز از الکسا، سیری یا تقریبا هر چیز دیگری در بازار امروز عمل می کند.

گوگل هوم

الکسا آمازون هم گزینه خوبی است

در بخواهیم مقایسه ای سطحی داشته باشیم باید بگوییم که اکو آمازون و گوگل هوم تقریبا مشابه یکدیگر بوده و کار مشابهی انجام می دهند.  شما می توانید آلارم ها و تایمر ها را تنظیم کنید، موسیقی گوش بدهید، تقویم خودتان را تنظیم کنید، اقلام را به لیست خرید خودتان اضافه کنید، وضعیت آب و هوا را دریافت کنید، تماس تلفنی برقرار کرده، و سیستم های هوشمند خانه خودتان را با آن ها کنترل کنید.

هر دو محصول همچنین دارای برخی زوایای مشارکتی هم  هستند. با آمازون اکو، شما می توانید از فروشگاه آمازون خرید کنید، به موسیقی گوش بدهید و با گوگل هوم می توانید سیستم های مربوط به کروم کست را کنترل کنید، به موسیقی گوگل پلی دسترسی داشته باشید و از شرکت های همکار گوگل مثل Target  و Walmart خرید کنید.

الکسا آمازون مدت زمان طولانی تری است که به بازار آمده هر چند این تفاوت زمانی خیلی هم زیاد نیست. الکسا از طیف گسترده ای از لوازم خانگی هوشمند و برخی سیستم های دارای ویژگی های صوتی و متنی  پیام رسان پشتیبانی می کند. به علاوه، آمازون دستگاه های جدید و نوآورانه مبتنی بر اکو را که با الکسا می توانند کار کنند، به بازار عرضه می کند. دستیار گوگل نیز افزودن ویژگی های جدید، سعی کرده از زمان عقب نماند  وخصوص از الکسا آمازون جا نماند.

خوب، پس اگر دو دستگاه در بسیاری از موارد یکسان باشند، چطور می توانیم بین آنها یکی را انتخاب کنیم ؟

خب به نظر می رسد که گوگل هوم گزینه بهتری نسبت به الکسا آمازون باشد. شاید بپرسید چرا؟  قصد داریم یک گام بزرگ به عقب برداریم و توضیح دهیم که چرا می گوییم دستیار گوگل  بهتر از آمازون الکسا است.

دستیار گوگل باهوش تر است

دستیار گوگل می تواند به بسیاری از سوالات، حتی سئوالات مبهم پاسخ دهد.

ولی وقتی سئوالات ساده تری از الکسا آمازون می پرسیم گاهی گیج می شود. مثل اگر از الکسا آمازون بپرسیم آیا سگ ها می توانند گوجه فرنگی (یا هویج یا غلات)  بخورند، الکسا در پاسخ سوال شما، یک کنسرو را نشان می دهد که در آن تمامی غذاهای ممنوعه سگ ها نشان داده می شود.

حالا همین سئوال را از گوگل هوم بپرسید، جواب شما را به راحتی با بلی و خیر پاسخ می دهد و البته منبع پاسخگویی را هم به شما نشان می دهد.

به طور کلی، اکو آمازون می تواند به برخی از پرسش های اساسی و بزرگ پاسخ دهد ولی نمی تواند وارد پیچیدگی های سئوالات شود.

اگر شما سؤالی مطرح کنید، و الکسا جوابش را نداند،  شما را به سمت مهارت ها و کسب دانش و حرکت در آن ها هدایت می کند. برخی از این رویکردهایی که الکسا در پیش می گیرد اصلا جذاب و خوب نیستند و واقعا با طی کردن آنها هم نمی توانیم جواب سئوال را به دست بیاوریم .

البته دلایل دیگری هم وجود دارد که استقبال و رویکرد به سمت گوگل هوم بیشتر از الکسا آمازون است. شما می توانید با گوگل فوتوز در ارتباط باشید، تصاویر گوگل فوتوز را روی سیستم تلویزیون تان ببینید و با کروم کست هم در ارتباط باشید. این تعامل ها می تواند خیلی مفید و جذاب باشد.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022