چگونه در آیفون 10 از دکمه هوم مجازی استفاده کنیم؟

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

همان‌طور که می‌دانید در جدیدترین گوشی اپل، آیفون ایکس، دکمه فیریکی هوم حذف شده است. بسیاری از کاربران از این اقدام اپل چندان راضی نیستند. البته برخی کاربران هم هیچ مشکلی با این ویژگی جدید آیفون 10 و حرکت دادن صفحه نمایش برای دسترسی به آن ندارند. در واقع بسیاری از کاربران  این تغییر را بسیار دوست دارند. بعد از چند روز استفاده کردن از این گوشی دسترسی به دکمه هوم، تبدیل به کاری عادی می‌شود، فقط کافی است انگشت خود را در هر کجای صفحه نمایش به سمت بالا حرکت دهید ، فورا به صفحه هوم می روید. برای حرکت بین اپلیکیشن های مختلف هم باید انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت بالا بکشید  وبعد کمی نگه دارید ،سپس می توانید بین برنامه های سوئیچ کنید. 

برای رفتن به مرکز کنترل (Control Center) باید در قسمت گوشه بالا سمت راست انگشت خود را روی صفحه به سمت پایین حرکت دهید. البته برای دسترسی به مرکز کنترل میان برهایی هم وجود دارد. این ترفند سال‌ها در سیستم عامل iOS موجود بوده و «AssistiveTouch» نامیده می‌شود. AssistiveTouch یک ویژگی در تنظیمات قابلیت دسترسی (در بخش عمومی یا General) سیستم عامل iOS است که یک دکمه هوم مجازی و شناور روی صفحه نمایش شما ایجاد می‌کند و شما می‌توانید آن را در هر قسمت از صفحه نمایش آیفون 10 خود قرار دهید.

شما می‌توانید دکمه هوم مجازی را تنظیم کنید که چهار اقدام متفاوت را بر حسب یک بار ضربه زدن روی آن، دو بار ضربه زدن، لمس سه بعدی و به سمت پایین کشیدن آن انجام دهد. همچنین شما می‌توانید میزان وضوح این دکمه مجازی را هم تعیین کنید. اگر میزان وضوح آن خیلی زیاد باشد، ممکن است در حین کار کردن با سایر برنامه‌ها، باعث انحراف توجه شما شود. از طرفی اگر وضوح کمی برای آن در نظر بگیرید، کار کردن با آن برایتان سخت خواهد بود. صفحه نمایش بسیاری از کاربران به اندازه‌ای فضای خالی دارد که این دکمه هوم مجازی را روی آن قرار دهند. اما اگر چنین فضایی ندارید، پیدا کردن یک نقطه برای قرار دادن آن کار سختی خواهد بود. همچنین فعال کردن ویژگی AssistiveTouch باعث خاموش شدن قابلیت ایجاد دکمه هوم به صورت معمول آن نمی‌شود. شما می‌توانید آن طور که راحت هستید، میان آن‌ها سوئیچ کنید.

آیفون ایکس

هنگامی که روی این دکمه هوم مجازی یک بار ضربه بزنید، مانند هوم قدیمی کار می‌کند. بنابراین اگر از این که هر بار که از گوشی خود استفاده می‌کنید، برای دسترسی به دکمه هوم باید صفحه نمایش قفل شده خود را به پایین بکشید، خسته شده‌اید، می‌توانید به جای آن از دکمه هوم مجازی استفاده نمایید. البته من نمی‌دانم که این روش دسترسی به دکمه هوم سریع‌تر از روش قبلی آن است یا خیر. به نظر می‌رسد، سرعت این دو یکسان است و مشخصه تشخیص چهره یا Face ID با هر دو روش بسیار سریع عمل می‌کند.

هنگامی که روی دکمه هوم مجازی دو بار کلیک کنید، منوی چندوظیفه‌ای یا multitasking را به شما نمایش می‌دهد. دقیقاً مشابه میانبر دکمه هوم قدیمی. نکته جالب‌تر این که اگر شما روی این دکمه مجازی لمس سه بعدی بزنید، مرکز کنترل گوشی نمایش داده می‌شود. من تصاویری را برای حرکت «فشار دادن طولانی» انتخاب کردم که عملکرد این کار را به خوبی نشان می‌دهد. شما همچنین می‌توانید یکی از این عملیات اولیه دکمه هوم مجازی را تنظیم کنید تا یک منوی ثانویه‌ای با حتی دکمه‌های میانبر بیشتری برایتان فعال شود. اما به نظر می‌رسد، موارد گفته شده چیزهایی هستند که واقعاً مورد استفاده تمامی کاربران قرار می‌گیرند. موارد دیگر بر حسب نیاز کاربران، می‌تواند متفاوت باشد.

بدین ترتیب، فعال کردن دکمه هوم مجازی کار بسیار آسانی است. اما ممکن است بسیاری از کاربران همواره آن را به صورت فعال نگه ندارند. البته اگر انگشت شصت شما از این که هر بار صفحه نمایش را به بالا بکشد، خسته شده است، این ابزار جدید می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. کمپانی اپل کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است تا قابلیت دسترسی را در فهرست اولویت‌های خود در طراحی آیفون قرار دهد. اما با این حال به نظر می‌رسد ویژگی AssistiveTouch برای کسانی که کمی تنبل هستند، بسیار ابزار خوبی است.

آیفون

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022