EA بازی Titanfall و شرکت سازنده ی آن را خرید، نسخه جدید Titanfall در راه است

Titanfall
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سری بازی های Titanfall طرفداران فراوانی دارد و بسیاری چشم انتظار نسخه ی جدیدی از آن هستند. سری Titanfall را شرکت Respawn می سازد و کمپانی EA با اینکه به عنوان ناشر مستقیما با  Respawn کار می کند اما صاحب این شرکت نبوده است.

اما Electronic Arts امروز اعلام کرد که حق امتیاز Titanfall و استودیوی سازنده ی آن را به طور کامل خریداری کرده است. EA امروز همزمان با خبر خرید Titanfall تایید کرد که استودیوی سازنده که حالا متعلق به خود EA است در حال ساخت نسخه ی جدیدی از این سری بازی است.

هنوز هیچ جزییاتی در مورد چند و چون انتشار نسخه ی جدید اعلام نشده و طرفداران هیچ تصوری از آن ندارند. سازندگان بازی در استودیوی Respawn پیش تر به ادامه ی ساخت سری Titanfall در استودیوی خود ابراز علاقه کرده بودند. از آنجا که نسخه های پیشین این بازی در Respawn ساخته شده این ابراز علاقه کمی عجیب به نظر می رسید اما با انتشار خبر امروز دلیل آن معلوم شد.

Titanfall

 کارکنان Respawn که می دانستند EA امتیاز Titanfall را به همراه این استودیو می خرد دوست نداشتند EA مسئولیت ساخت نسخه ی جدید بازی را به استودیوهای دیگر خود واگذار کند. این کمپانی در مورد انتخاب سازنده برای بازی های خود وسواس زیادی به خرج می دهد. برای نمونهEA  اخیرا استودیوی Visceral Games که روی ساخت نسخه ی جدید جنگ ستارگان کار می کرد را به طور کامل تعطیل کرد و کار ساخت بازی جنگ ستارگان به استیگ آسموسن (Stig Asmussen) واگذار کرد تا سرپرست بازی خدای جنگ 3 مسئولیت ساخت نسخه ی جدید جنگ ستارگان را بر عهده بگیرد.

اندرو ویلسون (Andrew Wilson) رئیس کمپانی EA در مورد اقدامات شرکتش پیرامون Titanfall می گوید:

ما مستقیما شاهد بودیم که ظرفیت های Respawn در کلاس جهانی است و این مجموعه به عنوان یک استودیوی ساخت بازی بینش فوق العاده ای دارد. Respawn دارای استعدادهای ژرفی است که سرچشمه ی تولید اندیشه های خلاق در این مجموعه هستند.

ما با Respawn از قدیم کار کرده ایم و همکاری ما همواره بر مبنای خواست مشترک برای شکست مرزها و ارائه ی تجربیات جدید و فوق العاده به بازیکنان سراسر جهان بوده است. ما در همکاری با یکدیگر به مجموعه ی Titanfall جان بخشیده ایم و حالاکه تیم Respawn به EA ملحق شده برنامه های هیجان انگیزی داریم و می خواهیم در آینده طرح هایی را عملی کنیم که شگفت انگیزتر از گذشته هستند.

Titanfall

کمپانی EA تایید کرد که در زمان خرید Respawn، این استودیو 3 بازی در دست ساخت داشته: نسخه ی جدید تایتان فال، نسخه ی جدید جنگ ستارگان و یک بازی واقعیت مجازی. پروژه ی سوم همان بازی بسیار محرمانه ای است که Respawn چند ماه پیش از ساخت آن برای هدست Oculus خبر داد. تاریخ انتشار این بازی برای سال 2019 تعیین شده است.

بازی جنگ ستارگان اشاره شده نیز همان نسخه ای است که پارسال معرفی شد و استودیو اعلام کرد که در همکاری با EA و لوکاس آرتز مشغول ساخت « یک ماجراجویی کاملا جدید» در دنیای جنگ ستارگان است. در آن زمان، این سومین نسخه ی جنگ ستارگان بود که EA در دست ساخت داشت. دو بازی دیگر یکی نسخه ی جدیدی از Battlefront و دیگری پروژه ای است که شرکت Visceral روی آن کار می کند.

Titanfall

وینس زامپلا (Vince Zampella) رئیس Respawn تصمیم گرفته شده برای فروش این شرکت را در وب سایت آن توضیح داد و اعلام کرد که همچنان در راس Respawn باقی خواهد ماند. او در مورد پیوستن به EA می نویسد:

همراه شدن با کمپانی EA ضرورت نداشت اما کاملا منطقی به نظر می رسید. EA در پروژه های تایتان فال و جنگ ستارگان نشان داد که شریک بسیار خوبی برای ساخت بازی است و در عین حال که کاملا از ما حمایت کرد هیچ دخالتی در فرآیند ساخت بازی یا اندیشه های استودیو نداشت. پیوستن به این کمپانی باعث می شود ما به منابع بیشتر دسترسی داشته باشیم و فناوری ها و تخصص های جدیدی در اختیار ما قرار گیرد. این امکانات گسترده قطعا باعث می شود بتوانیم بازی های بهتری تولید کنیم. Respawn با همان اندیشه و خلاقیت آزاد که همواره داشته به کار خود ادامه خواهد داد. ما از نزدیک با ریاست EA بحث و تبادل نظر داشتیم و متوجه شدیم ارزش ها و دیدگاه های مشترکی داریم. هدف هر دوی ما ایجاد یک کمپانی ساخت بازی است که بازیکنان را در اولویت قرار می دهد.

وینس زامپلا و جیسون وست قبلا سرپرست استودیوی Infinity Ward بودند که مسئولیت ساخت Call of Duty را بر عهده داشت اما کمپانی Activision این دو نفر را اخراج کرد. آن ها سراغ تاسیس شرکت Respawn رفتند اما با وجود تجربه و تخصص بالا چون سرمایه ی چندانی نداشتند به بن بست رسیدند. اما کمپانی EA آمد و مانند فرشته ی نجات به شرکت Respawn کمک کرد اوج بگیرد.

از آن زمان تاکنون جیسون وست بازنشسته شده و دیگر در Respawn فعالیت ندارد اما زامپلا ریاست استودیو را بر عهده گرفته و عملکرد بسیار خوبی داشته است. EA برای خرید این شرکت 151 میلیون دلار پول نقد و 161 میلیون دلار در غالب دارایی سهامداران پرداخته است. گفته شده EA ممکن است 140 میلیون دلار دیگر برای در اختیار گرفتن Respawn هزینه کند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400