کاراکترهایی که در Dynasty Warriors 9 خواهیم دید

Dynasty Warriors 9
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

Dynasty Warriors 9 آخرین نسخه از سری « سلحشوران سلطنتی» (Dynasty Warriors) است که تاریخ 19 بهمن برای عرضه ی آن در نظر گرفته شده است. Dynasty Warriors یکی از خوش ساخت ترین بازی های نبرد است و تم چینی و باستانی آن جذابیت کم نظیری دارد.

بازی های Dynasty Warriors از روی نبردهای تاریخ چین ساخته شده و عمده ی کاراکترهای این بازی ها شخصیت های تاریخی و البته جنگجوی چینی هستند.

Dynasty Warriors 9

Dynasty Warriors طرفداران فراوانی دارد؛ طرفدارانی که حالا نسخه ی قبلی را با کاراکترهای مختلف تمام کرده اند و چشم انتظار نسخه ی 9 هستند. شرکت Koei ناشر سری بازی های Dynasty Warriors شخصیت هایی که قرار است در نسخه ی 9 ایفای نقش کنند را معرفی کرده است.

این کاراکترها 5 تا هستند و برخی از آن ها را در نسخه های پیشین بازی دیده ایم.. در ادامه به معرفی این کاراکترها می پردازیم تا طرفداران بدانند قرار است با چه کسانی دژها را فتح کنند و سپاه دشمن را شکست دهند.

پیش از معرفی شخصیت ها دو نکته را باید در مورد نام گذاری در شرق آسیا گفت. نخست اینکه در چین ابتدا نام خانوادگی و سپس نام کوچک نوشته می شود. مثلا « کای  ونجی»؛ ونجی نام کوچک و کای نام خانوادگی است.

دیگر اینکه  شخصیت های بازی دو نام دارند که شاید شما هم آن را در بازی یا جای دیگر دیده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد. در شرق دور از قرن ها پیش رسم است که هرکس وقتی به سن بزرگسالی می رسد یک نام دیگر به او می دهند که به آن courtesy name می گویند و می توان آن را نام دوم یا مستعار نامید. به همین خاطر بسیاری از مردم در کشورهای چین، ژاپن، کره و ویتنام علاوه بر اسم و فامیل خود یک نام دوم دارند.

 

Cai Wenji (کای ونجی)

Dynasty Warriors 9

« کای یان »  (Cai Yan) زنی با تبار پادشاهی بود که در اواخر پادشاهی سلسله ی هان در چین زندگی می کرد و سقوط سلسله ی هان را به چشم خود دید. Wenji نام دوم اوست. البته نام دوم او « ژائوجی» بود اما در آن زمان کسی حق نداشت نام خاندان سلطنتی را روی خود بگذارد به همین خاطر نام او را به Wenji تغییر دادند.

پدر او « کای یونگ »  یکی از ادیبان سلسله ی هان بود که به « دونگ ژائو»  خدمت می کرد اما با « سائو سائو»  هم دوست بود. خود ونجی کای شاعر و نوازنده بود. هنگامی که با مرگ « ژائو دونگ » و بروز هرج و مرج در چین، یکی از قبیله های شمالی « کای ونجی » را دزدید و با خود به شمال برد. او را به کنیزی یکی از حاکمان درآوردند اما « سائو سائو»  با فرستادن طلا به قبیله ی شمالی « کای ونجی » را آزاد کرد و به سرزمینش برگردارند. « کای ونجی » از آن جا به قلمرو Wei تحت حاکمیت « سائو سائو» رفت و تا پایان عمر در آنجا ماند.

ونجی در این نسخه دیگر چنگ مخصوص خود را ندارد. او از Dynasty Warriors 7 همواره با چنگ خود حضور داشت. او در نسخه ی 9 یک شلاق به دست دارد، یعنی همان سلاحی که زنان دیگر مانند دیوچان و ژنجی داده شده.

 

Ding Feng (دینگ فنگ)

Dynasty Warriors 9

« دینگ فنگ » یکی از ژنرال های قدیمی Wu است که نام دومش « چنگ یوآن» می باشد. عمر او از همه ی شخصیت هایی که تا کنون در سری Dynasty Warriors دیده ایم بیشتر است. او تا سال 271 زنده بود، یعنی فقط 9 سال پیش از آغاز دوران « سه قلمرو».

« دینگ فنگ » با وجود ظاهر ترسناک در Dynasty Warriors در نقش یک شاعر آورده شده که در مورد طبیعت شعر می گوید و عاشق چشم اندازهای زیبا است.

در نسخه ی جدید بازی، سلاح « دینگ فنگ » عوض می شود، تیغه ی حلقه ای از او گرفته شده و او با دستکش های انگشتی می جنگد؛ یعنی همان سلاحی که وقتی « دینگ فنگ » اولین بار به Dynasty Warriors 7  آمد با خود داشت.

Wei Yan  (وی یان)

Dynasty Warriors 9

« وی یان» یکی از ژنرال های Shu بود. نام دوم او « وِن چانگ» (Wenchang) بود. « وی یان» به همراه « هوانگ ژونگ» (Huang Zhong)  به « هان شوان» (Han Xuan) وفادار بودند اما با شکست « هان شوان» از « لیوبی» ، « وی یان» و « هوانگ ژونگ» هر دو به خدمت « لیوبی» در آمدند.

« ژوگی لیانگ» مشاور خردمند « لیوبی» به او هشدار داده بود که « وی یا» طبع سرکشی دارد اما « لیوبی» قبول کرد که او به ارتشش ملحق شود. « وی یان» در سری Dynasty Warriors به صورت یک آدم بی کله نشان داده شده که به دل دشمن می زند و آن ها را درو می کند.

« وی یان» همانند دنیای واقعی ظاهر خوفناکی دارد. چهره، قدرت و صدای او نه تنها لرزه بر اندام دشمنان می اندازد بلکه نیروهای خودی هم از او می ترسند.

 

 Zhang Jiao  (ژانگ جیائو)

Dynasty Warriors 9

« ژانگ جیائو» نام دوم ندارد. او رهبر فرقه ی Taiping-dao است. « ژانگ جیائو» از آموزه های دینی خود استفاده کرده و قیام « دستار زرد» (Yellow Turbans) را بر علیه سلسله ی پادشاهی هان به راه انداخت. بخش تاریخی که او در آن نقش دارد با نام « قیام دستار زرد» به نمایش در می آید و آغاز داستان شکل گیری سه قلمرو است.سخنان تاثیرگذار او و ویژگی های عجیب و غریب او تصویر یک شخصیت دینی را به وجود آورده، شخصیتی که به شدت به هدف خود اطمینان دارد و در راه آن می جنگد.

 

 Zuo Ci  (ژائو کی)

Dynasty Warriors 9

« ژائو کی» که نام دوم او « یوان فانگ» است یک استاد تائو بود که در بین مردم به « استاد شاخ سیاه» معروف بوده. او قادر است معجزات غیرطبیعی انجام دهد. در کتاب های تاریخی از جمله کتاب ROTK آمده است که او با حقه های جادویی متعدد دشمن را تحقیر می کرد و این کار خشم « سائو سائو» را بر می انگیخت.

در سری Dynasty Warriors « ژائو کی» در نقش حامی و خیرخواه « لیوبی» به تصویر کشیده شده است. او در نسخه ی 5 به Dynasty Warriors آمد اما در نسخه های 6 و 7 حضور نداشت. بازگشت او به نسخه ی 8 و حالا خبر حضورش در Dynasty Warriors 9 نشان می دهد او آمده تا بماند. او در نسخه ی جدید یک عصای با شکوه دارد که همان سلاح « ژانگ جیائو» است.

Dynasty Warriors 9 روز 19 بهمن برای Play Station 4 منتشر خواهد شد. انتشار این بازی از کشور ژاپن شروع می شود و سپس در قاره ی آسیا ادامه پیدا می کند. این بازی روی پلتفرم های PC، Steam و ایکس باکس هم می آید اما این اتفاق قدری دیرتر از تاریخ انتشار رسمی آن خواهد افتاد.

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401