سبک بازی Battle Royale و تغییرات بزرگ در روند تکمیل Fortnite

Fortnite
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

Fortnite یکی از بزرگ ترین و البته پر هزینه ترین بازی های چند سال گذشته است. توسعه دهندگان شرکت Epic Games سال 2017 را به سختی روی تهیه ی شالوده ی این بازی کار کرده اند و نهایتا، اوایل سال 2018 که به زودی فرا می رسد، نسخه ی کامل این بازی منتشر خواهد شد.

ورژن فول بازی Fortnite که چند ماه دیگر شاهد آن خواهیم بود برای همگان کاملا رایگان است. اما گیمرها همین حالا هم طعم Fortnite را چشیده اند. اواسط امسال دسترسی اولیه ی بازی روی پلتفرم های ویندوز، مک، PS4 و Xbox one برقرار شد.

Fortnite

Fortnite در جهان فعلی اتفاق می افتد. 98 درصد جمعیت کره ی زمین در طی توفان بزرگ ناپدید می شوند و پس از آن، موجودات زامبی مانندی سر بر می آورند و اندک انسان های باقیمانده باید خود را نجات دهند.

Fortnite بازی فوق العاده و جذابی است، اما برگ برنده ی آن بی شک مود Battle Royale است. این حالت آنقدر مهم است که حتی نام مخصوص به خود را پیدا کرده است: Fortnite: Battle Royale.

Battle Royale یا « شکوه نبرد» سبکی است که بازی PUBG با استفاده از آن به شهرت رسید و به برترین بازی دنیا تبدیل شد. این مود از فیلمی به همین نام الهام گرفته شده که محصول 2000 ژاپن است. در این مود تعداد زیادی بازیکن در یک مپ بزرگ رها می شوند. آن ها باید یکدیگر را نابود کنند تا در نهایت یک نفر باقی بماند.

در Fortnite: Battle Royale به سبک PUBG تا سقف 100 بازیکن در هر مسابقه شرکت می کنند. بازیکنان در شروع بازی مسلح نیستند و عملا تجهیزات ندارند. تنها یک تبر به آن ها داده می شود تا برای خود منابع آذوقه جمع کنند.

بازیکنان با چتر وارد نقشه می شوند و در حین بازی با جستجو در نقاط مختلف می توانند سلاح، سپر و تدارکات پیدا کنند.

یک ناحیه ی امن هم در نقشه وجود دارد که مساحت آن اندک است و به صورت رندوم در نقشه جا به جا می شود. گاهی بسته های تدرکاتی با هواپیما روی نقشه انداخته می شود و در نهایت، امکان خرید درون برنامه ای هم در مود : Battle Royale بازی  Fortnite وجود دارد که عمدتا محدود به آیتم های تزیینی و سلیقه ای است.

با گذشت چند ماه از دسترسی اولیه ی بازی، شرکت Epic به تدریج در حال رفع کاستی های بازی است. مدیران این شرکت با اعتراف به نامناسب بودن قابلیت های اجتماعی Fortnite اعلام کرده اند که روی آن کار می کنند تا پیدا کردن همبازی آسان تر شود.

ما در تلاش هستیم و می خواهیم کاری کنیم تا بازی با کسانی که قبلا با آن ها تجربه ی بازی کردن داشته اید، آسان تر شود. هدف ما این است که بازیکنان راحت تر بتوانند دوستان جدید پیدا کنند و در کنار آن، دوستان خود را از فهرست های شبکه های اجتماعی وارد بازی نمایند.

اگر بخواهید در Fortnite: Battle Royale با یک نفر دیگر بازی کنید، باید از سیستم بازی دوتایی یا Duos و playlist استفاده کنید. امکان بهرمندی از این سیستم هنوز به شکل سرتاسری برقرار نشده و برخی نواحی جهان مانند کشورهای اقیانوسیه به آن دسترسی ندارند.

Epic می گوید برقراری پشتیبانی بازی را بر اساس محبوبیت بازی و پلتفرم اولویت بندی می کند. این شرکت همچنین اعلام کرده مشغول فراهم کردن زمینه ی آن است که بازیکنان بتوانند در ساعت های پیک بازی به سیستم بازی دوتایی دسترسی داشته باشند و راحت تر همبازی پیدا کنند.

سازنده ی Fortnite از چندی پیش تغییراتی را طراحی کرده و حالا روند اعمال آن ها روی بازی آغاز شده است. یکی از این تغییرات جلوگیری از کشتن تیمی است. این شرکت یک سیستم گزارش دهی ایجاد کرده تا کارهای ناشایست را رصد کند.

Fortnite

Epic همچنین می گوید به تازگی « مدل های تحلیلی بهتری» را به کار گرفته تا بدترین متخلفان را شناسایی و از بازی اخراج کند. مهندسان Epic یک مدل شلیک جدید طراحی کرده اند و سرگرم پیاده سازی آن هستند، هدف نهایی آن ها حذف اسپری کردن گلوله به صورت رندوم است. این نحوه ی شلیک بیهوده زمانی اتفاق می افتد که بازیکن سطوح پایین تر از خود را هدف بگیرد. Epic اعلام کرده:

قصد ما بهبود روند شلیک در بازی است؛ در عین حال می خواهیم فواید ساختن سنگر حفظ شود و در عناصری مانند فواصل درگیری یا جریان بازی تغییری ایجاد نشود.

در ادامه برخی از تغییرات جدید در حالت Battle Royale بازی را مشاهده می کنید. این تغییرات در غالب به روز رسانی روی Fortnite اعمال می شود، برخی از آن ها صورت گرفته و برخی دیگر در دست انجام است. بیشتر این موارد،  مودهای دیگر بازی را هم شامل می شود.

تغییرات، آپدیت ها و ویژگی های جدید Fortnite: Battle Royale :

 • سیستم موجودی تدارکاتی بازی به زودی بازسازی خواهد شد.
 • رابط کاربری جدیدی برای بازی تهیه شده که شفاف تر و تمیز تر است.
 • یک صفحه ی آمار برای انتهای مسابقه تهیه شده که اطلاعات آن جالب توجه خواهد بود.
 • به منظور ایجاد تنوع در گیم پلی، بخش های تازه ای از نقشه مورد توجه قرار می گیرد، نواحی فعلی نیز عناصر جدیدی خواهند گرفت، مانند فلورا.
 • برخی از آیتم ها در آینده ی نزدیک کاملا بازسازی می شوند، مانند تبر، گلایدر و کاراکتر ها
 • برخی از صداهای بازی تغییر کرده و صداهای جدیدی به بازی اضافه می شود. برای نمونه از این پس صدای پا بسته به اینکه روی چه سطحی راه می روید متفاوت خواهد بود. راه رفتن روی چوب، سنگ، خاک و آب صدای خاص خود را خواهند گرفت.
 • از 10 آذرماه مودهای جدیدی وارد Fortnite می شوند که دارای محدودیت زمانی هستند. برخی از این مودها شرایط ویژه ای خواهند داشت تا شیوه های جدیدی برای بازی کردن به وجود آید. به زودی نخستین مود اعلام خواهد شد.
 • از این پس بازیکنان متوجه بهبود عملکرد سرورهای بازی خواهند شد.
 • جداول امتیازات فعلی بسیار محدود هستند. به زودی جدول های امتیاز و آمار جدیدی وارد بازی می شوند که ملموس تر خواهند بود و میزان موفقیت را به خوبی نمایش می دهند.
 • تفنگ ها، نشان ها، مدال ها و آیتم های جدیدی تهیه شده است که به مرور به Fortnite افزوده می شود.
 • عملکرد گرافیکی بازی بهتر شده و Battle Royale همچنان روی نرخ فریم 30 FPS در کنسول ها اجرا می شود.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022