گوشی های پرچمدار سال آینده مجهز به شارژ سریع 4 پلاس می شوند!

شارژ سریع 4
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پیش از این درباره شارژ سریع 4 مطالبی شنیده بودیم ولی خبرهای جدید درباره مجهز شدن گوشی های پرچمدار سال آینده به شارژ سریع 4 پلاس است.

هفته گذشته، کوالکام اعلام کرد که گوشی هایی همچون گلکسی  S9 برای عرضه در ایالات متحده، مجهز به تراشه اسنپدراگون 845 خواهند شد. پیش از این، سامسونگ جزئیات بیشتری در مورد پردازنده اگزینوس 9810 جدید خود ارائه داده بود. احتمالا در نسخه های جهانی از این پردازنده استفاده خواهد شد.

 با این حال، آن چیزی که در مورد تراشه اسنپدراگون 845 بیشتر مورد توجه قرار گرفته است،  وعده افزایش سرعت شارژ شدن باتری است. با این تراشه شارژ سریع 4 پلاس جایگزین شارژ سریع 4  در اسنپدراگون 835 خواهد شد.

در این فناوری، سامسونگ تکنولوژی پمپاژ سریع الکترون ها را مورد استفاده قرار داده تا سرعت شارژ بیشتر شود. احتمالا گوشی S9  مجهز به این فناوری خواهد بود. شاید یکی از دلایلی که سامسونگ تصمیم گرفته با تراشه استاندارد کوالکام گوشی های خود را تجهیز نکند، حق امتیاز و هزینه های بالای این تراشه ها است. چون حق امتیاز آن با کوالکام است.

با این حال، اگر شارژ سریع شارژ  4 پلاس، در اسنپدراگون 845، عملکرد بسیار خوبی در مقایسه با شارژ سریع 4 در 835 داشته باشد، سامسونگ مجبور است از تکنولوژی شارژ Adaptive Charge  برای سازگاری با این توانایی ها استفاده کند.

کوالکام در چشم انداز آتی خود این طور پیش بینی می کند که اکثر تلفن های همراه به چیپ ست اسنپدراگون 845 و شارژ سریع 4 پلاس مجهز می شوند. با چنین چشم اندازی انتظار می رود که در سال آینده گوشی هایی با شارژ سریع و ماژول های مرتبط با آن مواجه باشیم.

نکته این است که برای اینکه گوشی هوشمند بتواند فناوری شارژ سریع 4 پلاس را مورد استفاده قرار دهد باید تمام سه ویژگی جدید و به روز شده زیر را داشته باشد :

شارژ دوگانه:  در نسخه های قبلی، گزینه ای به نام شارژ دوگانه وجود دارد که با کمک یک IC مدیریت می شود و در حال حاضر هم فناروی قوی و خوبی است. شارژ کردن گوشی از طریق شارژ دوگانه باعث می شود که جریان شار تقسیم شود و همین تقسیم شدن کمک می کند هم زمان شارژ کاهش پیدا کند و هم اینکه درجه حرارت در اثر جریان شارژ بالا نرود.

 

تعادل حرارتی هوشمند: وقتی از شارژ دوگانه استفاده می شود، سیستم به گونه ای هوشمند است که مسیری را برای انتقال جریان استفاده می کند که درجه حرارت پایین تری دارد و در اصل خنک ترین مسیر را انتخاب می کند. در نتیجه مسیرهایی که حرارت بالاتری دارند حذف می شوند.

ویژگی های پیشرفته ایمنی: شارژ سریع 4 در حال حاضر مبتنی بر پروتکل های امنیتی و ایمنی  ساخته شده است. شارژ سریع 4 پلاس نیز همان مسیر را ادامه داده اشت و حتی پا را فراتر گذاشته و به طور همزمان هم درجه حرارت قاب و هم اتصال دهنده ها را مونیتور می کند. در نسخه 4 پلاس از  لایه حفاظتی بیشتری استفاده شده تا از بالارفتن درجه حرارت و ایجاد اتصال کوتاه و یا آسیب دیدن  اتصالات  Type-C جلوگیری می شود.

شارژ سریع 4

ترکیبی از این الزامات موجب می شود که شارژ باتری کارایی بیشتری برابر  30٪ داشته باشد و در مقایسه با شارژ سریع 4  ،در این نسخه جدید سرعت شارژ نیز تا حدود  15٪ افزایش می یابد.  این درصد ، رقم خوبی است و افزایش قابل ملاحظه ای محسوب می شود.  اما مهم تر از همه این اعداد و ارقام باید بگوییم که در کل سیستم خنک تر بوده و ایمنی آن بیشتر حفظ می شود.

اولین گوشی که شارژ سریع 4 پلاس را مورد استفاده قرار خواهد داد، احتمالا  Nubia Z17  از شرکت های تابعه ZTE است که با داشتن چیپ ست اسنپدراگون 835 ، سریع ترین فناوری شارژ سریع را خواهد داشت ولی ظاهرا نیازی به تجهیز آن به جدیدترین چیپ ست نیست.

با این حال، با توجه به پتانسیل شارژ سریعتر و ایمن تر، گوشی های مجهز به اسنپدراگون 845 ، احتمالا پرچمداران سال آینده بازار خواهند بود که می توانند هم سریع تر شارژ شوند و هم ایمنی بیشتری داشته باشند و داغ هم نکنند.

برای بهترین پرچمداران اندرویدی تنها 1.5-2 ساعت طول می کشد تا به شارژ  100٪ برسند.  در سال آینده شاهد گوشی هایی هستیم که حتی در عرض یک ساعت هم به راحتی شارژ می شوند.

در نمودار ذیل تفاوت زمان شارژ در گوشی های مختلف نشان داده شده است.

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401