خودروی « رهنورد » تسلا آماده ی سفر به مریخ شد

رهنورد
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس افسانه ای شرکت های تسلا و Space X پیش تر از ارسال یک دستگاه خودروی « رهنورد » (Roadster) به مریخ خبر داده بود. طرفداران تسلا فکر می کردند این توییت ایلان ماسک شوخی است اما گویا خبری از شوخی نیست و موشک جدید ساخت شرکت Space X که « فالکون سنگین » (Falcon Heavy) نام دارد در نخستین پرتاب خود یک خودروی « رهنورد »  قرمز آلبالویی را با خود به ژرفای فضا خواهد برد.

[unitegallery Roadster1]

حالا نخستین عکس های « رهنورد 1.0» در شرکت Space X منتشر شده که به نظر بارگیری « رهنورد » در موشک فالکون سنگین را نشان می دهد. صحت این عکس ها را در حال حاضر نمی توان تایید کرد اما با توجه به زاویه ی قرار گرفتن « رهنورد» در عکس به نظر می رسد تصاویر درز کرده واقعی هستند.

رهنورد

[unitegallery Roadster2]

در تصویر زیر اطلاعاتی در مورد نخستین پرتاب موشک فالکون سنگین نوشته شده است. پیش از این اطلاعات منتشر شده از این موشک بسیار اندک بود و چیز زیادی در مورد آن نمی دانستیم. ایلان ماسک اعلام کرده شرکت Space X قصد دارد قوی ترین موشک ساخته شده به دست بشر را در ماه جاری (ژانویه 2018) به فضا پرتاب کند.

رهنورد

 اشاره ی ماسک به فالکون سنگین است؛ موشکی که از کنار هم قرار دادن سه موش « فالکون 9 » به دست آمده و با اینکه بزرگ ترین موشک تاریخ نیست، به لحاظ قدرت از همه برتر است.

تصاویر آماده سازی رهنورد آلبالویی ایلان ماسک برای سفر به فضا، حدس و گمان های زیادی را در پی داشته است. به نظر می رسد ایلان ماسک ماموریت را طوری طراحی کرده تا خودرو تا زمان رسیدن محموله به مدار زمین و جدا شدن از موشک روی همین سکو باقی بماند. با ورود محموله به مدار و جدا شدن از موشک، مرحله دوم ماموریت آغاز می شود و خود موشک هم به زمین بازمی گردد تا بار دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

رهنورد

ایلان ماسک می گوید ماشین رهنورد آلبالویی که حالا مسافر فضا شده چیزهای جالبی را از کره ی زمین با خود می برد. یک کتاب « راهنمای سفر مجانی به کهکشان» یا همان The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy و یک حوله که روی آن نوشته شده: « نترس» (Don’t Panic).

ایلان ماسک همچنین می گوید، در طول سفر رهنورد آلبالویی، آهنگ افسانه ای Space Oddity (غرابت فضا) از دیوید بووی (David Bowie) در آن پخش می شود.

ایلان ماسک ده روز پیش در مورد این سفر اینگونه توییت کرده بود:

من عاشق این ایده هستم که یک خودرو تا ابد در فضا سرگردان باشد و شاید جایی و زمانی در آینده، در میلیون ها سال بعد توسط یک نژاد بیگانه کشف شود.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها