اولین نمایشگر 8K جهان ، 88 اینچی و OLED ؛ محصولی جدید از ال جی

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ال جی باز هم اولین ها را به نام خود ثبت کرد : اولین نمایشگر 8K جهان ، 88 اینچی و OLED ؛  محصولی جدید از  این کمپانی رونمایی شد.

به طور معمول زمانی که نزدیک به زمان نمایشگاه  CES می شویم، انتظار داریم شرکت های مختلف محصولات جدید خود را آماده رونمایی کنند. نمایشگاه CES فضایی است که منتظر دیدن فناوری های جدید و تکنولوژی های نوین در آن هستیم.

در این فضای فناوری های نوین ، صفحه نمایش های بزرگ با رزولوشن بالاتر، بازار رقابتی با یکدیگر دارند. می بینیم برندهای مختلف و مطرح سعی دارند صفحه نمایش بزرگ تر ، با شفافیت و ضوح بهتر و البته با رزولوشن بالاتر را به بازار معرفی کنند.

سال 2018 هم همین روند ادامه خواهد داشت و البته ال جی در همین ابتدای سال دست پر به بازار آمده است. صفحه نمایش 88 اینچی با رزولوشن 8K !

در حالی که هنوز برخی کاربران از نمایشگرهای 4K  هم استفاده نمی کنند، دنیای فناروی جلو رفته و استاندارد 8K را به بازار عرضه نموده است. البته بسیاری از کاربران با نمایشگرهای 4K کار می کنند ولی در برخی کشورها هنوز امکان ارائه سرویس برای این تلویزیون ها فراهم نشده است و کاربران تنها می توانند از بخشی از این امکانات استفاده کنند.

هنوز در برخی کشورها بالاترین رزولوشن تصویر HD است و امکان استفاده از ویژگی رزولوشن 4K فراهم نیست و این در حالی است که اولین نمایشگر 8K جهان معرفی می شود.

با این وجود فناوری کار خود را پیش می برد و استاندارد 8K به زودی بیش از پیش در بازار مشاهده خواهد شد. استاندارد 8K استاندارد بعدی رزولوشن تصویر خواهد بود.

طبق گفته کمپانی ال جی، آخرین صفحه نمایش این برند،  رزولوشن 7680 × 4320 را ارائه می دهد که حدود 16 برابر رزولوشن  Full HD و چهار برابر رزولوشن  UHD را داراست.

ال جی برای این استاندارد تصویری از نمایشگر  OLEDاستفاده نموده است و با کمک یک صفحه نمایش 88 اینچی ،تصویر زیبایی از 8K  را به نمایش گذاشته است. این کمپانی توانسته نمایشگر بسیار باریکی را برای این فناوری خود طراحی و تولید کند.

در این صفحه نمایش از نورپس زمینه LCD  استفاده نمی شود و مجهز به فناوری  OLED است. این بدین معنی است که اجزا و المان های صفحه نمایش کمتر بوده و به همین دلیل امکان طراحی باریک تر آن میسر است. وقتی المان ها در ساخت کمتر شوند، بالطبع هزینه تولید هم کمتر خواهد شد و انرژی مصرفی کمتری را هم تجربه خواهیم کرد.

طبق گفته این بونگ کانگ ( In-Byung Kang) ، معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری در بخش نمایشگرهای ال جی اعلام کرد :

«طراحی و تولید موفقیت آمیز اولین نمایشگر 8K OLED  در جهان، نقطه عطفی برای فناوری  8K  بوده و این مساله نشان دهنده پتانسیل بالای نمایشگرهای  OLED را نشان می دهد. نمایشگرهای OLED  به وضوح توانسته اند در این مدت به عنوان نماینده ای خوب برای فناوری های نسل بعدی وارد میدان شوند و توانسته اند محصولاتی متمایز را به مشتریان عرضه نمایند.»

ال جی قرار است در نمایشگاه  CES 2018 این تکنولوژی را به نمایش بگذارد. البته لازم به ذکر است هنوز قیمت این محصول مشخص نشده است و هم چنین معلوم نیست میزان در دسترس بون آن در بازار به چه صورتی خواهد بود. به هر حال ال جی توانسته اولین نمایشگر 8K جهان را به نام خودش به ثبت برساند. با پلازا همراه باشید تا خبرهای دیگر این حوزه را با شما اطلاع رسانی کنیم .

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022