چطوری در فیس بوک بدون استفاده از فیس بوک مسنجر پیام بفرستیم…!

مسنجر فیس بوک
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب می خواهیم نحوه ارسال پیام در فیس بوک بدون استفاده از مسنجر فیس بوک را آموزش بدهیم. خیلی اوقات پیش می آید که برنامه مسنجر مجزا روی تلفن یا تبلت مان نصب نکرده ایم ولی می خواهیم پیامی را از طریق برای یکی از دوستانمان ارسال کنیم. در این مواقع چه کار باید کرد؟ آیا باید حتما سراغ نصب برنامه مسنجر برویم یا راهکار دیگری هم وجود دارد؟

اگر نمی خواهید از برنامه مسنجر جداگانه برای مکالمات  و صحبت کردن در فیس بوک خود استفاده کنید، می توانید برنامه مسنجر با نصب نکنید! ما به شما نشان میدهیم که چگونه بدون استفاده از مسنجر فیس بوک، پیام خود را ارسال کنید. از زمانی که فیس بوک سرویس پیام رسان خود را از برنامه اصلی جدا کرد، مدت زمان زیادی می گذرد. همه کاربران دوست ندارند که برای کار با یک شبکه اجتماعی از دو برنامه استفاده کنند. خیلی از کاربران حتی ترجیح می دهند کلا از مسنجر فیس بوک برای ارسال پیام استفاده نکنند و خیال خودشان را از داشتن دو اپلیکیشن برای یک برنامه خلاص کنند.

ولی گاهی زمان هایی پیش می آید که مثلا تنها راه ارتباطی با یکی از دوستان یا همکاران قدیمی تان همین فیس بوک و البته مسنجر آن است و شما مجبور هستید از پیام رسان استفاده کنید. ولی تمایلی هم به نصب مسنجر ندارید. چاره و راهکار در این شرایط چیست؟ گفتنی است گاهی هم پیش می آید که شخصی می خواهد از مسنجر فیس بوک بدون استفاده از خود برنامه فیس بوک استفاده کند ! این کار هم راهکار دارد که در مقاله های بعدی به شما آموزش می دهیم.

به نظر می رسد که فیس بوک کاملا مصمم است که کاربران را به برنامه مسنجر خود وصل کرده ولی دسترسی به پیام ها بدون مسنجر هم مقدور است. خیلی از کاربران واتس اپ را ترجیح می دهند و از پیام رسان واتس اپ استفاده می کنند. ولی اگر هنوز هم باید با فیس بوک کار کنید با ما همراه شوید.

آموزش ارسال پیام در فیس بوک بدون استفاده از مسنجر فیس بوک !
برای ارسال پیام از طریق فیس بوک می توانید از نسخه مرورگر دسکتاپ خود استفاده کنید. نسخه تحت وب فیس بوک همچنان یک مسیر بالقوه برای کسانی است که مایل به استفاده از سرویس مسنجر یا پیام رسان فیس بوک نیستند و نمی خواهند این برنامه را نصب کنند.  اما این نسخه در حال حاضر تنها بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ کار می کند. برای زمانی مفید است که شما از خانه دور هستید. اگر از تلفن یا تبلت استفاده می کنید، به منظور دانلود برنامه باید به گوگل پلی استور بروید.

قبلا شما می توانستید از برنامه خارج شوید و به پنجره مرورگر بروید،  سپس روی آیکون مسنجر برای انجام مکالمات خود بروید و با یک کلیک وارد برنامه شوید. بعد می توانستید مجددا به نسخه اصلی مراجعه کنید. در کامپیوتر یا لپ تاپ شما می توانید مرورگر دسکتاپ خود را راه اندازی کنید و به وب سایت فیس بوک بروید. وارد صفحه تان شوید، سپس روی آیکون پیام رسانی در نوار بالای صفحه بروید. با این کار به راحتی می توانید پیام های خود را بدون مسنجر ارسال کنید.

استفاده از برنامه شخص ثالث برای ارسال پیام ها به جای مسنجر فیس بوک 
بله، به طور جدی پیشنهاد می کنیم از سایر برنامه های شخص ثالث کمک بگیرید. شاید سوال شما این باشد که آیا واقعا با تلفن هوشمند می توان بدون استفاده از مسنجر فیس بوک، برای کسی پیام فرستاد و ما خیلی ساده به شما می گوییم ،خیر چنین کاری را نمی توان انجام داد مگر اینکه از دسکتاپ استفاده کنید. شاید این پاسخ، چیزی نباشد که دوست داشته باشید بشنوید. ولی حقیقت دارد.

اگر واقعا نمی خواهید از لپتاپ یا دسکتاپ خودتان استفاده کنید، پیشنهاد بعدی ما به شما این است که حتما از برنامه شخص ثالث و یا پیام رسان دیگری به غیر از فیس بوک کمک بگیرید. ولی اگر در نهایت تصمیم گرفتید از مسنجر فیس بوک استفاده کنید، باید به شما بگوییم انواع برنامه های مسنجر در گوگل پلی استور وجود دارد و مسنجر لایت (Lite Messenger) برای سیستم عامل اندروید یکی از برنامه های خوب در این زمینه است. آنرا دانلود کنید و خودتان را خلاص کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401