اندروید P از ویژگی ضبط مکالمه پشتیبانی می کند

اندروید P
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سیستم عامل جدید گوگل موسوم به اندروید P از امکان ضبط مکالمه پشتیبانی خواهد کرد.

اندروید P ضبط مکالمه

سیستم عامل جدید و مرموز گوگل که کنجکاوی بسیاری از افراد را برانگیخته است، با ویژگی های جدیدی به میدان خواهد آمد. حتما برای شما هم سئوال پیش آمده که اندروید P چیست و چه تفاوتی با دیگر نسخه های اندروید دارد. اندروید P در واقع سیستم عامل متن باز (Open Source)  گوگل است که این کمپانی قصد دارد آن را با یک سری ویژگی ها و امکاناتی متفاوت با اندروید معمولی، معرفی کند. اندروید P اصطلاحا AOSP نیز نامیده می شود. یکی از ویژگی های این سیستم عامل که بسیار سر رو صدا کرده، اینست که به اپراتورها اجازه می دهد تا قدرت سیگنال دریافتی کاربر را مخفی کنند. ویژگی دیگری که امروز گوگل آن را اعلام کرد، پشتیبانی از امکان ضبط مکالمه در اندروید P است. این ویژگی به صورت خودکار در ساختار اندروید P لحاظ شده و به این صورت است که زمانی که کاربر تماسی را می پذیرد، به صورت خودکار، مکالمه آنها ضبط خواهد شد.

نقل قول:
اندروید P به صورت پیش فرض ویژگی ضبط خودکار مکالمات را ارائه می دهد.

بر اساس آنچه مهندسان گوگل اعلام کرده اند، فرکانس صدایی که ضبط می شود 1400 گیگاهرتز است و تمام افراد در تمامی سنین می توانند به راحتی آن را بشنوند. یکی از نکاتی که مهندسان به آن اشاره کرده اند، اینست که طول بازه زمانی که این مکالمه ضبط می شود، 15 ثانیه است. احتمالا گوگل برای اینکه بتواند این ویژگی را عملی کند، باید سیستم عامل را به نسخه Vanilla ارتقا دهد تا بتواند قوانین مربوطه در سراسر جهان را شامل شود. ضبط مکالمه بدون اطلاع داشتن طرف مقابل و دریافت رضایت وی، در برخی از نقاط دنیا مانند برخی از ایالت های امریکا، به عنوان یک مدرک در دادگاه پذیرفته شده نیست. این قانون در برخی از دیگر کشورها نیز اجرا می شود. گفته می شود چنانچه این ویژگی به مرحله اجرا برسد، اپراتورها موظف خواهند شد تا به کاربران اطلاع دهند که مکالمه در حال ضبط شدن است یا نسخه اندروید مورد استفاده آنها، قابلیت ضبط مکالمه به صورت پیش فرض را دارد.

هرچند گوگل هم اعلام کرده که امکان ضبط مکالمه که به صورت پیش فرض بر روی اندروید P فعال است را به کاربران اعلام خواهد کرد. اپراتورها هم پیش از واگذاری تلفن های هوشمند اندرویدی که بر روی آنها اندروید P نصب است، موظفند ویژگی ضبط مکالمه را به کاربران اطلاع دهند. در واقع باید این ویژگی به گونه ای طراحی شود که در صورت رضایت دو طرف، امکان ضبط مکالمه فعال شود.

خبر دیگری در این خصوص حاکی از آن است که گوگل قصد دارد ویژگی ضبط مکالمه را در اختیار توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث قرار دهد و پیشنهاد می کند که از آن به عنوان بخشی از رابط کاربردی برنامه نویسی (API) استفاده کنند. برخی از تلفن های هوشمند اندرویدی مانند وان پلاس، چنین ویژگی ای را در دستگاه های خود ارائه می دهند اما این ویژگی هرگز به تایید آلفابت نرسیده و مسئولیت آن به طور کامل با شرکت سازنده تلفن همراه است. طبق گزارش های اخبر، انتظار می رود که اندروید P همان نسخه شماره 9 سیستم عامل اندروید باشد که اولین پیش نمایش آن برای توسعه دهندگان در حال آماده شدن است. به گفته گوگل، اندروید P در حال گذراند مراحل نهایی تکامل خود است و به زودی شاهد عرضه پیش نمایش آن خواهیم بود.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401