استفاده‌ی پلیس از پهپاد در عملیات جستجو و نجات جان مردی که در حال مرگ بود!

پهپاد
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی به کار رفته در پهپادها و کارامدتر شدن این ربات‌های پرنده‌ی کوچک، امروزه شمار سازمان‌ها و نهادهایی که از آن‌ها در انجام امور مختلف بهره می‌گیرند نیز افزایش یافته و در برخی اوقات استفاده از پهپاد سبب نجات جان انسان‌ها نیز شده است همانند آنچه که به تازگی در یکی از جاده‌های انگلستان رخ داد.

پهپاد

داستان از این قرار است که چند شب قبل گزارش‌هایی به پلیس مخابره شد مبنی بر اینکه مردی در حال دور شدن از یک خودروی واژگون شده در یکی از جاده‌های کم رفت و آمد و حاشیه‌ای بندر گریمزبی (واقع در 120 کیلومتری شمال لندن) است. بدین ترتیب پلیس محلی به امید یافتن این مرد که احتمال می‌رفت مصدوم نیز شده باشد یک پهپاد پیشرفته را در ساعت 2 نیمه شب به منطقه اعزام کرد؛ چرا که با توجه به برودت شدید هوا ظن این می‌رفت که در صورت به نتیجه نرسیدن عملیات جستجو در اسرع وقت، این فرد مصدوم دچار یخ زدگی شده و جان خود را از دست بدهد. در همین حال که نیروهای پلیس به شکل زمینی در حال وارسی منطقه بودند، پهپاد نیز با دوربین حرارتی خود در جستجوی نشانه‌هایی از راننده‌ی خودروی تصادفی بود.

پس از مدت کوتاهی از شروع عملیات جستجو از طریق تصاویر شکار شده توسط این پهپاد، فرد مصدوم در فاصله 160 متری از محل سانحه در وضعیت بیهوش و درون خندقی به عمق 1.5 متر در حاشیه جاده پیدا و به بیمارستان انتقال داده شد. بدون این پهپاد احتمالاً پلیس محلی ناگزیر به درخواست اعزام هلیکوپتر از مرکز می‌شد اما این پهپاد با سرعت بیشتر و هزینه‌ای به مراتب کمتر عملیات جستجو را به فرجام دلخواه رساند.

گفتنی است که در بریتانیا استفاده از پهپادها در بین نیروهای امدادی و انتظامی به سرعت در حال افزایش است و حتی در سال 2017 یکی از مراکز پلیس این کشور به واحدی با پهپادهای فعال شبانه‌روزی تجهیز شد. این پهپادها دارای دوربین‌هایی با قدرت زوم بالا و سیستم‌های تصویربرداری حرارتی هستند که قادرند طیف وسیعی از ماموریت‌ها از جمله تعقیب و گریز جنایتکاران، جستجوی افراد گمشده و مستندسازی از صحنه‌های جرم و تصادف را به انجام برسانند.

پهپاد

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها