دوچرخه برقی Kvaern: وسیله‌ای پیشرفته با امکان شارژ از طریق انرژی خورشیدی

دوچرخه برقی Kvaern
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

کمپانی دانمارکی Kvaern (کِوارن) یک دوچرخه برقی را معرفی کرده که برای شارژ کردن آن نیازی به یافتن خروجی برق نیست چرا که این وسیله با کمک متعلقات و تجهیزات مربوطه از طریق نور خورشید شارژ خواهد شد.

دوچرخه برقی Kvaern

ظهور دوچرخه‌های برقی، انقلابی در صنعت دوچرخه‌سازی به پا کرد و یکی از قدیمی‌ترین وسایل حمل و نقل را با تکنولوژی پیشرفته‌ی قرن 21 پیوند داد. البته همانند سایر وسایل برقی که به طور روزمره با آن‌ها سر و کار داریم، شارژ کردن یک دوچرخه الکتریکی نیز کار چندان بی‌دردسری نیست؛ اما به لطف نوآوری کمپانی دانمارکی این پروسه با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

باتری دیواری ارائه شده توسط این کمپانی با نام +Kvaern (کوارن پلاس) قادر است انرژی حاصل از پنل‌های خورشیدی را در خود ذخیره کرده و در هنگام نیاز در سریع‌ترین زمان به باتری دوچرخه انتقال دهد. برد این دوچرخه برقی در هر بار شارژ کامل 50 کیلومتر عنوان شده و موسس کمپانی دانمارکی، باتری‌های دیواری تسلا موسوم به Powerwall را الهام‌بخش خود برای تولید چنین تجهیزاتی توصیف کرده است.

یوناس گیسل (Jonas Gissel) ضمن اشاره به انقلاب ایجاد شده در صنعت دوچرخه‌سازی، آینده را متعلق به دوچرخه‌های تمام الکتریکی و هیبرید دانست و افزود:

شکی نیست که تسلا منبع الهام برای Kvaern بوده؛ کما اینکه در صنعت خودروسازی نیز بسیاری از کمپانی‌های دیگر از تسلا الهام گرفته‌اند.

همانطور که در اقصی نقاط دنیا و به ویژه ایالات متحده ایستگاه‌های شارژ سریع تسلا برای خودروهای برقی در حال احداث هستند گیسل نیز درصدد ایجاد چنین تاسیساتی در سطح کشور برای استفاده‌ی دارندگان دوچرخه‌های برقی است. البته او گفته که در مقطع فعلی تمرکز کمپانی متبوعش نه روی فراگیر کردن این تکنولوژی بلکه روی تکامل آن معطوف شده اما هدف نهایی ارائه محصولات و تجهیزاتی هوشمند، ارزان و دوستدار محیط زیست به همگان برای انجام امور روزمره‌ است.

از دیگر ویژگی‌های دوچرخه برقی Kvaern علاوه بر برد 50 کیلومتری باید به سیستم تعویض دنده‌ی هوشمند، شتاب صفر تا 25 کیلومتر بر ساعت 4.5 ثانیه‌ای و موتور الکتریکی 250 واتی آن اشاره کرد. همچنین ساختار این دوچرخه برقی بسیار سبک و مقاوم توصیف شده؛ گفتنی است که در حال حاضر پیش فروش این مجموعه با مبلغ 1200 دلار برای دوچرخه و 550 دلار برای پک باتری و پنل خورشیدی آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود سفارش‌ها در پاییز آینده به مشتریان تحویل گردد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
X
.
06 تیر 1399، 13:34
پاسخ
0
0
کاش بیاد ایران....
جدول فروش فیلم ها