برورسانی اپ گوگل به نسخه 8.0 و اضافه شدن قابلیت Your People

گوگل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اپ گوگل برای اندروید به نسخه 8.0 ارتقا یافته و آیتم جدیدی به نام Your People یا آشنایان شما به به آن اضافه شده است. ظاهراً این قابلیت راه‌حلی از جانب گوگل است تا کاربران بتوانند لینکی بین اسم‌های مستعار و نوع روابط کاربر با مخاطبان ایجاد کنند.

ویژگی جدیدی در بروز رسانی اپ گوگل به نسخه 8.0 بدان اضافه شده است. این ویژگی موسوم به Your People یا آشنایان شما قابلیت جالبی است که شاید شما هم دوست داشته باشید با آن آشنا شوید. از طریق این ویژگی،‌ کاربران می‌توانند به دستیار مجازی بگویند که برای مثال با مخاطبی که به نام خودمانی Mom (مامان) یا Dad (بابا) ثبت شده تماس بگیرد یا پیام ارسال کند و دستیار صوتی، پیامک یا ایمیل را به شماره تلفن یا ایمیل صحیح ارسال خواهد کرد. برای دیدن گزینه Your People کافی است به تنظیمات دستیار گوگل رفته و روی گزینه اطلاعات شخصی (Personal info) کلیک کنید و در آن‌جا گزینه Your People را انتخاب کنید.

 

گوگل
این قابلیت جدید همچنین قادر است روز تولد دوستان و آشنایان‌ را به شما یادآوری کند. البته این ویژگی در حال حاضر هنوز در دسترس نیست.  اگر می‌خواهید نام مستعار فردی را به شماره تلفنی در فهرست مخاطبان خود اضافه کنید،‌ روشی ساده برای انجام آن وجود دارد. برای متصل کردن نام مستعار و نام یکی از مخاطبان مراحل زیر را دنبال کنید:
1- جست و جوی گوگل را در اپ گوگل باز کنید.
2- روی آیکون میکروفون کلیک کرده و بگویید Ok Google و آن‌گاه نام مستعار یکی از مخاطبان خود را بگویید. برای مثال به انگلیسی بگویید: Maryam is my mom.
3- اگر مخاطبان متعددی با نام کوچکی مشابه این نام دارید، مخاطب درست را انتخاب کنید.
4- در زیر گزینه Remember a relationship گزینه Done را انتخاب کنید.
5- پس از آن که نام مستعار مورد نظر شما اضافه شد، می‌توانید با گفتن عباراتی چون Text my sister یا Email my mom به آن‌ها پیامک یا ایمیل بفرستید.
نام‌های مستعار و روابطی که می‌توانید برای مخاطبان خود در نظر بگیرید همه به انگلیسی و از قرار زیر هستند.
Mother/Mom/Mama/Mum
Father/Dad/Daddy
Brother
Sister
Partner
Grandfather/Grandpa/Granddad
Grandmother/Grandma
Wife
Husband
Son
Daughter
Niece
Nephew
Uncle
Aunt
Cousin
Assistant
Manager/Boss
برای حذف یک نام مستعار یا رابطه تنها کافی است عبارتی شبیه Reza is not my brother را به گوگل بگویید. زمانی که مخاطب مورد نظر ظاهر می‌شود زیر گزینه Remove nickname گزینه Done را بزنید.

همچنین بخوانید :

نسخه جدید این اپ دارای کدهایی است که می‌تواند نشان‌دهنده قابلیت‌های آینده آن باشد. برای مثال به نظر می‌رسد که در آینده، کاربران قادر خواهند بود از گوگل لنز نه فقط برای دوربین‌های اصلی بلکه برای سنسورهای دوربین سلفی نیز استفاده کنند. دیگر کدها نشان‌دهنده آن هستند که دستیار گوگل در نمایشگرهای هوشمند، تصاویر ویدئویی اخبار را به نمایش در خواهند آورد و محدود به صدا نخواهند بود. احتمالاً حالت Lite Mode نیز که نتایج جست و جو را به صورت ساده نمایش داده و حجم مصرفی داده‌ها را 80 درصد کاهش می‌داد حذف خواهد شد. این حالت با تشخیص اتصال ضعیف اینترنت، به صورت خودکار فعال می‌شد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401