آمازون قصد دارد برادر بزرگتر الکسا را بزودی معرفی کند

آمازون لب 126
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آمازون در تلاش است ربات خانگی هوشمند جدید خود را هر چه سریع تر آماده‌ی عرضه به بازار کند. با این حساب باید منتظر باشیم تا برادر بزرگ تر الکسا آمازون با قابلیت‌های جدید بزودی رونمایی شود.

کمپانی آمازون در حال توسعه ربات خانگی هوشمندی است که می تواند قابلیت‌های خوبی برای کاربران به همراه داشته باشد. این ربات خانگی ابعادی بزرگ‌تر از دستیار هوشمند الکسا آمازون داشته و در اصل برادر بزرگ‌تر الکسا خواهد بود. شایان ذکر است آمازون این پروژه را به صورت محرمانه پیش می‌برد و درصدد است تا پایان کار اطلاعاتی در مورد این ربات منتشر نکند.

به گزارش بلومبرگ،‌ بخش تحقیق و توسعه سخت افزاری Lab126 کالیفرنیا، روی پروژه جدید ربات خانگی با نام Vesta کار می کند. این مرکز تحقیق و  توسعه یعنی Lab126 تاکنون روی محصولات متعددی از جمله آمازون اکو، Fire TV، Fire Tablets و سایر محصولات سخت افزاری الکترونیکی آمازون کار کرده و در بخش تحقیق و توسعه این محصولات نقش موثری داشته است.


در همین راستا و برای تکمیل این پروژه،‌ وب سایت Lab126 Jobs آگهی استخدامی منتشر نموده که نشان می دهد به دنبال استخدام یک مهندس نرم افزار رباتیک و مدیر توسعه نرم افزار رباتیک بوده  و در صدد است تا از متخصصان رباتیک در توسعه پروژه کمک بگیرد. بر اساس آخرین گزارش های این مرکز تحقیق و توسعه،‌ نسخه اولیه ربات خانگی جدید در اواخر سال 2018 رونمایی خواهد شد و احتمال آن می‌رود که در سال 2019 شاهد عرضه این محصول به بازار باشیم. طبق گفته بلومبرگ، نمونه های اولیه از این روبات جدید و پیشرفته،‌ مجهز به دوربین های پیشرفته و نرم افزار های بینایی ماشین بوده و می تواند به راحتی در فضای خانه حرکت کرده و به فرمان ها عمل کند.

این ربات می تواند به عنوان یک سرویس مرکزی جهت برقراری تماس ها و یا دریافت پیام های اعضای خانواده به کار برده شود و همچنین می تواند به بچه ها در انجام تکالیف مدرسه کمک کند. اگر دستورات لازم به صورت دقیق به ربات داده شود حتی می تواند به صورت گام به گام به طبخ غذا بپردازد. حتی در امور مالی و بودجه بندی کمک کرده و برای تعطیلات برنامه ریزی می کند. تاریخ های مختلفی که باید به کاربر یادآوری شود،‌ به وی یادآوری کرده و در کل در خدمت خانه و خانواده است.

البته در نظر داشته باشید که این امکان وجود دارد که از ربات‌ خانگی برای سرگرمی و امور نظارتی نیز استفاده شود. مثلا می تواند زمان هایی که در خانه حضور نداریم از اموال ما محافظت کرده و در صورت بروز سرقت سریعا اطلاع  بدهد. البته در حال حاضر نمی‌توانیم اطلاعات دقیقی در مورد قابلیت‌های این ربات خانگی هوشمند ارائه بدهیم و باید منتظر باشیم تا آمازون اطلاعات بیشتری در مورد آن عرضه کند. هر چند آمازون سعی دارد پروژه را به صورت سری پیش ببرد. آنچه مسلم است،‌ این ربات جدید هوشمند،‌ رباتی متحرک خواهد بود و می تواند در امور مربوط به خانه و خانه داری به اعضای خانواده کمک کند و در ضمن به نظر می رسد ابعادی بزرگ تر از الکسا آمازون داشته باشد.

باید منتظر باشیم تا اطلاعات بیشتری در مورد این ربات منتشر شود. به نظر شما آیا آمازون در عرضه و فروش این محصول به بازار موفق خواهد بود؟ آیا این محصول با استقبال خوبی مواجه خواهد شد؟ و آیا واقعا می تواند رباتی در جهت کمک به اعضای خانواده باشد ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400