تولدت مبارک آل پاچینو ؛ اسطوره ای که دیگر تکرار نمی شود

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

امروز تولد ال پاچینو یکی از بازیگران بزرگ دنیای سینما است که تاکنون توانسته جوایز بی‌شماری ازجمله جایزه سه گانه بازیگری (جایزه اسکار یا Academy Award، جایزه Emmy و جایزه Tony) را در کارنامه هنری خود ثبت کند.

او از جمله بازیگران استثنایی نسل خود است. وی در حرفه خود، حدود 5 دهه فعال بوده و نام نیکی از خود به عنوان اسطوره ای تکرارنشدنی در تاریخ سینمای جهان به یادگار گذاشته و بازیگری قابل احترام در تمام جهان است. از این رو مناسبت هفتاد و هشتمین سالروز تولد او، به فهرستی از مشهورترین فیلم های او اشاره می کنیم.

آل پاچینو

سه گانه پدرخوانده

سه گانه پدرخوانده (Godfather) ساخت فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Cappola) بی شک بهترین سری فیلم های ساخته شده تا امروز است و با بازی بازیگرانی استثنایی درخشید. ال پاچینو که در این فیلم نقش مایکل کورلئونه، کوچکترین فرزند دون کورلئونه را بازی می کرد، تحسین بسیاری از منتقدین را برانگیخت و در طول نمایش سه قسمت این فیلم، نامزد دریافت جایزه اسکار شد. او در این فیلم نقش پسری را بازی می کرد که بین کسب و کار خانوادگی و پدرش و همین طور اعتقادات شخصی اش گیر افتاده بود و در نهایت تبدیل به دن نیویورک یا همان پدرخوانده شد.

 

آل پاچینو

سرپیکو

پنجمین فیلم هالیوودی ال پاچینو، تحت عنوان سرپیکو (Serpico) در سال 1973 به نمایش درآمد. تا این زمان، ال پاچینو تبدیل به یک ستاره شده بود و تجربه موفق پدرخوانده را در کارنامه داشت. فرانک سرپیکو (ال پاچینو) افسر پلیسی است که در هر کاری از دیگران پیشی می گیرد. اما اگر قرار باشد که در مورد فساد پلیس تحقیق کنی، چه اتفاقی می افتد؟ سرپیکو جایزه های متعددی دریافت کرد و ال پاچینو توانست بعد از سری فیلم های پدرخوانده دوباره نام خود را سر زبان ها بیندازد.

آل پاچینو

 

صورت زخمی

تونی مونتانا! آیا این اسم را به خاطر دارید؟ او یکی از معروف ترین شخصیت های فیلم های هالیوودی است. این سلطان بی رحم معتاد به کوکائین در فیلم صورت زخمی یا Scarface را علی رغم ضدقهرمان بودن، همه دوست دارند. این فیلم موفقیت بسیاری در گیشه به دست آورد و ال پاچینو را به یکی از پولسازترین بازیگران دهه 80 میلادی تبدیل نمود. این فیلم از سوی منتقدین نیز با واکنش های مثبتی روبرو شد.

آل پاچینو

بوی خوش زن

فیلم Scent of a Woman یا بوی خوش زن، ال پاچینو را با سی سال کار در صنعت سینما، وارد فهرست دریافت کنندگان جایزه اسکار کرد. فرانک اسلید (Frank Slade) سرهنگ بازنشسته و نابینایی است که حس ششم بسیار قوی ای دارد و همراه یک جوان دست و پا چلفتی می شود تا به او در زندگی اش کمک کند. ال پاچینو بعد از بازی در این فیلم برای اولین بار در زندگی کاری اش، موفق به دریافت جایزه اسکار بازیگر نقش اول مرد شد.

 

آل پاچینو

مخمصه

فیلم هیجانی و جنایی مایکل مان، تحت عنوان مخمصه با نام انگلیسی Heat با کمک بازیگران استثنایی اش، ال پاچینو و رابرت دنیرو یکی بهترین نمونه های این ژانر بود. داستان این فیلم بر اساس داستان واقعی خلافکاران و سارقانی بود که باندشان در دهه 1960 توسط پلیس لوس آنجلس متلاشی شد. این فیلم یکی از معدود فیلم ها، در کنار نمونه هایی همچون پدرخوانده، قتل عادلانه (Righteous Kill) و پروژه مرد ایرلندی با نام انگلیسی ‘The Irishman’ (که به زودی اکران می شود) است که دو بازیگر افسانه ای سینما، یعنی ال پاچینو و رابرت دنیرو را در خود دارد.

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401