شکست اپل و سامسونگ در بازار گوشی های هوشمند چینی

اپل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp
بازار گوشی های هوشمند چینی ثابت کرد که شرکت های اپل و سامسونگ، همیشه برنده میدان رقابت صنعت موبایل نیستند. تلاش شرکت‌های چینی با عملکرد مناسب و قیمت رقابتی، از دلایل بروز این اتفاق در بازار چین بوده است.
اپل و سامسونگ در میان 5 برند برتر در بازار گوشی های هوشمند چین، در سه ماهه اول سال 2018 اعلام نشدند. با وجود معرفی پرچمداران 2018 سامسونگ، گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس و همچنین محبوبیتی که آیفون در چین دارد، عجیب است که این دو شرکت بزرگ حوزه تکنولوژی، نتوانستند در میدان رقابت با سازندگان چینی، جز 5 برند اول از لحاظ میزان فروش، شوند. قطعا این خبر برای بسیاری از طرفداران و کاربران سری گلکسی و آیفون در بازارهایی همچون بازار ایالات متحده، جایی که سامسونگ و اپل فرمانروایان بی چون و چرای بازار گوشی های هوشمند هستند، شگفت آور خواهد بود.
دو تغییر عمده در چند ماه اخیر بازار چین، موجب این اتفاق شده است. یکی از این دو اتفاق، کاهش رتبه اپل از جایگاه چهارم فروش گوشی های هوشمند در چین، به جایگاه پنجم و دیگری کاهش عرضه کلی گوشی های هوشمند در بازار بود. در سه ماهه اول سال جاری میلادی، میزان فروش گوشی های هوشمند در چین، کمتر از 100 میلیون دستگاه بود که این آمار، از سال 2014 تا امروز، برای اولین بار اتفاق افتاده است. یکی از دلایل این امر می تواند تلاش شرکت های دیگر، برای برندسازی و مدیریت نسل بعدی کاربران باشد، به این معنا که بتوانند افرادی را که به تازگی تصمیم به خرید گوشی های هوشمند گرفته اند، مانند نوجوانان، مجاب به خرید محصولات آنها با قیمتی رقابتی و البته امکاناتی مناسب کنند.
اپل
بر اساس اطلاعاتی که موسسه تحقیقاتی کانالیس منتشر کرده، رشد سالانه عرضه گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2012، با افزایش 200 درصدی روبرو بوده و از آن زمان تا به امروز، هیچ پیشرفتی نداشته است. اخیرا نیز درصد رشد عرضه گوشی های هوشمند در بازار چین، منفی بوده و از سال 2014 این میزان، تقریبا به صفر رسیده است.
اپل
در سه ماهه چهارم سال 2017، اپل در رتبه چهارم فروش گوشی های هوشمند در بازار چین قرار داشت. در سه ماهه اول سال 2018، اپل از رتبه چهارم به رتبه پنجم سقوط کرده و شیائومی با افزایش میزان فروش، جایگاه چهارم بازار بزرگ گوشی های هوشمند چین را به خود اختصاص داد. به گفته کانالیس، شیائومی تنها برندی است که با افزایش رشد در عرضه و فروش گوشی های هوشمند روبرو بوده است. شیائومی با رشد 37 درصدی، توانست با عرضه 12 میلیون گوشی هوشمند، توانست جایگاه اپل را تصاحب کند.
شاید کمی غیرقابل باور باشد، اما بر اساس اطلاعاتی که موسسه کانالیس منتشر کرده، سامسونگ در میان 5 برند برتر گوشی های هوشمند در بازار چین قرار نگرفته است. این در حالی است که تقریبا سامسونگ در بازار گوشی های هوشمند اندرویدی در اکثر کشورهای جهان، رهبر محسوب می شود، در بازار چین، شرایط برای این شرکت کره ای، چندان بر وفق مراد نبوده است. برندهایی مانند هواوی، اوپو، ویوو و شیائومی شرکت هایی هستند که بازار گوشی های هوشمند چین را اداره می کنند. همان طور در نمودار بالا هم مشاهده می کنید، شرکت های تولید کننده چینی همگی در سال جاری با رشد قابل توجهی نسبت به سال 2017 روبرو بوده اند. در این میان، هواوی همچنان به عنوان بزرگترین تولید کننده در بازار چین به کار خود ادامه می دهد.
پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401