پنج نرم افزار امنیتی محبوب که باید نصب کنید

security / privacy نرم افزار
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سال‌هاست که از این برنامه ها استفاده می‌کنید ولی این‌طور که به نظر می‌رسد آن‌قدرها هم که فکر می‌کردید نرم افزارهای خوبی نیستند. شاید به این دلیل که شرکت سازنده، نرم افزار را پشتیبانی نمی‌کند و یا شاید چون نرم افزارهای بهتری به بازار آمده.

در پایان روز متوجه می‌شوید که این نرم افزارها دیگر مثل قبل از داده‌هایتان محافظت نمی‌کنند، پس بهتر است که آن‌ها را جایگزین کنید. در این مقاله ما به شما پنج نرم افزار امنیتی را معرفی خواهیم کرد که بهتر است پاک‌شده و با برنامهی دیگر جایگزین شوند.

یک: نرم افزار CCLeaner را با BleachBit جایگزین کنید

با نرم‌افزاری شروع می‌کنیم که مسلماً محبوب‌ترین نرم افزار شخص ثالث برای ویندوز است. نرم‌افزار CCleaner زمانی ابزار بسیار خوبی بود، عالی برای تمیز کردن فایل‌های اضافه، داده‌های موقت اینترنتی، و دیگر چیزها. با اینکه هنوز هم قادر به انجام این‌کارها هست، اتفاقاتی افتاده که این نرم افزار را برای خیلی ها ناخوشایند کرده است.

اولین اتفاق در اگوست 2017 رخ داد، زمانی که هکرها به این نرم‌افزار حمله کردند. آن‌ها نسخه‌ای تغییریافته از CCleaner را در سایت Pirifom منتشر کردند که حاوی راه مخفی دومرحله‌ای بود. این راه مخفی قادر بود دستورهایی را که از یک آی پی از راه دور دریافت و بر روی کامپیوتر میزبان اجرا کند. برای مثال می‌شد از این راه مخفی برای انتقال بدافزار، سرقت رمز و یا حتی اخاذی از طریق بدافزارها استفاده کرد.

بعد از این ماجرا ، شرکت Avast صاحب جدید Piriform، تصمیم گرفت تا لینک دانلود CCleaner را با لینک دانلود آنتی‌ویروس رایگان Avast جایگزین کند. که راه خیلی جالبی برای اعتمادسازی نبود!

به‌عنوان جایگزین ما پیشنهاد می‌کنیم که نگاهی به نرم افزار BleachBit بیاندازید، این نرم افزار جایگزینی با متن‌باز است که قابلیت انجام تمام‌کارهای CCleaner را دارد، به‌علاوه‌ی پاک‌سازی امنیتی.

دانلود: BleachBit

دو: نرم افزار TunnelBear را با EXpressVPN جایگزین کنید

با 500 مگابایت ترافیک رایگان در هرماه، نرم‌افزار TunnelBear احتمالاً محبوب‌ترین نرم افزار تغییر آی پی رایگان است (هرچند که نرم افزارهای تغیر آی پی رایگان زیادی وجود دارد)

این نرم‌افزار برای ویندوز، مک، iOS و اندروید در دسترس است، ولی دنیای نرم افزارهای تغییر آی پی رایگان رو به زوال است و با خرید TunnelBear توسط مکافی به نظر نمی‌رسد که این سرویس رایگان بماند. همچنین اینکه نمی‌شود با استفاده از این نرم افزار در خارج از کشور از Netflix استفاده کرد، همه‌ی این‌ها این نرم افزار را بی‌استفاده جلوه می‌دهند.

هرچند که ما پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که این نرم‌افزار رایگان است آن را نگه‌دارید، ممکن است شما بخواهید همین حالا جایگزینی مناسب پیدا کنید. نرم افزار جایگزین زیادی وجود دارد، ولی پیشنهاد ما EXpressVPN است. از لینک زیر نسخه‌ی رایگان سه‌ماهه را دانلود کنید.

دانلود: EXpressVPN

سه: نرم افزار Junkware Removal Tool را با Malwarebytes جایگزین کنید

نرم‌افزار Junkware Removal Tool (با مخفف JRT) طراحی‌شده تا برنامه‌های ناخواسته را از کامپیوتر شما پاک کند. این برنامه‌ها شامل چیزهایی مثل افزونه‌های مرورگر، نرم افزارهای تبلیغاتی، و نوارهای ابزار ناخواسته می‌شود (از آن نوع نوارهای ابزاری که زمان نصب یک نرم افزار به‌طور مخفیانه نصب می‌شوند)

به نظر نرم‌افزار مفیدی است، نه؟ شرکت Malwarebytes هم همین فکر را می‌کرد، به همین دلیل در سال 2015 JRT را خرید. پس اگر در حال استفاده از ضد بدافزار آن‌ها هستید بهتر است بدانید که این نرم افزار حالا دیگر با نرم افزارهای ناخواسته سروکار دارد. هرچند که تا مدتی بعد از خریداری شدن توسط Malwarebytes از این نرم افزار پشتیبانی شد ولی JRT در سال 2018 بازنشسته شد و Malwarebytes رسما به پشتیبانی خود را از این نرم افزار پایان داد.

اگر هنوز JRT بر روی کامپیوتر شما نصب است، اکنون دیگر بدردنخور است. حتی ممکن است نسخه‌های قدیمی در مقابل بدافزارها آسیب‌پذیر باشند و توسط بدافزار مورد سو استفاده قرار گیرند، پس هرچه زودتر این نرم افزار را پاک‌کنید.

دانلود: Malwarebytes

چهار: نرم افزار Web of Trust را با Bitdefender TraficLight جایگزین کنید

از هر سایتی که بازدید کنید افزونه‌ی Web of Trust (مخفف WOT) به شما یک رده‌بندی بر اساس نظر عموم در ارتباط با قابل‌اعتماد بودن، اطمینان فروش، حریم شخصی و ایمنی کودک سایت ارائه می‌دهد. همین حالا ممکن است بر روی کامپیوتر شما نصب باشد، و باید بگوییم که این افزونه  ویندوز شمارا کند می‌کند.

همین به‌تنهایی دلیل خوبی است برای پاک کردن این افزونه، ولی دلایل بدتری نیز هست. در سال 2016 افشا شد که WOT اطلاعات کاربران را برای تبلیغات می‌فروشد. هرچند که بعدها یک گزینه‌ی عدم همکاری برای کاربرانی که نمی‌خواستند اطلاعاتشان به فروش برسد اضافه شد، ولی این کار WOT نقص حریم شخصی و اعتماد است و امری نابخشودنی.

قبل از این هم گفتیم که Web of Trust را پاک‌کنید، اگر می‌خواهید از قابل‌اعتماد بودن سایت‌ها مطلع شوید یکی از این جایگزین هارا امتحان کنید.

دانلود: Bitdefender TraficLight | Webutation | Netcraft

پنج: نرم افزار ZoneAlarm را با یک نرم افزار امنیتی غیر رایگان جایگزین کنید.

روزی روزگاری نرم افزار ZoneAlarm اولین چیزی بود که بعد از نصب ویندوز نصب می‌کردیم. در آن زمان که فایروال پیش‌فرض ویندوز ناکارآمد بود، این فایروال امری لازم بود. این موضوع اکنون تغییر کرده است.

آزمایش‌های اخیر نشان داده که بخش آنتی‌ویروس ZoneAlarm عملکرد ضعیفی دارد. این نرم‌افزار به‌جای پاک کردن بدافزارها، نرم‌افزارهای مشکوک را در یک فضای امنیتی نگه می‌دارد. درحالی‌که نسخه‌ی غیر مجانی این نرم‌افزار هم موجود است، شما انتخاب‌های خیلی بهتری هم دارید. فایروال پیش‌فرض سیستم‌عامل‌ها قابل‌اطمینان‌تر از قبل شده، ولی هنوز هم نصب نرم‌افزارهای امنیتی‌ای که قادر به جلوگیری از مزاحمان باشند فکر خوبی است. نرم افزار Malwarebytes Premium یکی از پیشنهادهای ماست.

دانلود: Malwarebytes Premium

 

نرم افزارهای قدیمی و ناامن خود را جایگزین کنید

حتماً تا اینجا برایتان روشن‌شده است که حتی محبوب‌ترین نرم‌افزارهای امنیتی هم می‌توانند کامپیوتر شمارا آسیب‌پذیر کنند. ولی شما می‌توانید با جایگزین کردن آن‌ها و به‌روز ماندن جلوی این اتفاق را بگیرید. پس بهتر است دست‌به‌کار شوید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022