کینکت با فضای ابری هوشمند آژور ترکیب خواهد شد

کینکت بیلد مایکروسافت
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

کنفرانس بیلد برای دوست داران کینکت شاید خوشحال‌ترین خبر را با خودش داشت. در کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت (Microsoft Build 2018) وعده داده شد که این گجت جذاب دوباره به قدرت خواهد رسید ، این بار هوشمندتر و با درک عمیق‌تر.

امروز در خلال رویداد بیلد مایکروسافت، مدیرعامل این شرکت، ساتیا نادلا، درباره کینکت مایکروسافت خبرهای خوشی  داد و اعلام کرد که گجت این بار با فضای ابری آژور ارتباط خواهد داشت. او افزود:

زمانی که در سال 2010 ما برای اولین بار از مفهومی به نام کینکت پرده‌برداری کردیم، بهترین سنسور حرکتی، اولین دستگاه بینایی اشیاء و اولین دستگاه با قابلیت اجرای فرمان‌های صوتی بود. این پدیده فراموش شده آن زمان به عنوان یکی از گجت های بازی شناخته می‌شد، بعدها از کنسول به کامپیوترها مهاجرت کرد و به‌تدریج جای خودش را کارهای پزشکی، صنعتی، رباتیک آموزشی پیدا کرد. ما از توسعه‌دهندگان این گجت الهام گرفتیم و تکنولوژی‌های جدیدی در هولولنز کنونی به کار گرفتیم. گجت کنونی دیگر فقط برای بازی ساخته نشده است و به عنوان یک پروژه تکمیلی برای فضای ابری آژور خواهد بود.

تولید کینکت در اکتبر سال گذشته به کلی متوقف شد . خبر احیا دوباره می‌تواند خوشحال کننده باشد. آخرین باری که خبر خوبی در موردش شنیده بودیم، مربوط به پیشرفت دوربین و میکروفون کینکت در BOX360 بود.

الکس کیپمن، متخصص فنی در مایکروسافت طی مطلبی در شبکه لینکدین خودش، توضیح داد که کینکت برای آژور (Project Kinect for Azure) می‌تواند با سنسورهای تشخیص عمق آژور ای آی (Azure AI) که یک هوش مصنوعی است ترکیب شود. این ویژگی می‌تواند به توسعه‌دهندگان امکان طراحی دستگاه‌هایی را بدهد که دقیق‌تر اندازه‌گیری و عمل کنند. کیپمن افزود که الگوریتم یادگیری عمق AI در تصاویر دارای عمق می‌تواند باعث شود که توسعه‌دهندگان برای تعریف عمق از شبکه عصبی کوچک‌تری استفاده و برنامه‌ریزی کنند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
جدول فروش فیلم ها