با خانواده والتون آشنا شوید که ثروتشان بیشتر از جف بزوس، وارن بافت و بیل گیتس است

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خانواده والتون صاحبان شرکت فروشگاهی والمارت با بیشترین میزان درآمد در دنیا هستند و بر اساس گزارش اخیر آلیس والتون دختر این خانواده که به انجام فعالیت‌های بشردوستانه نیز معروف است بین ثروتمندترین زنان دنیا قرار دارد.

روزنامه بریتانیایی Sunday Times Rich List، در سی امین سالگرد انتشار فهرست های سالیانه اش در روز یکشنبه 13 می، گزارش کرده که خانواده والتون دارای ثروتی بالغ بر 128.9 میلیارد پوند (تقریبا برابر با 175 میلیارد دلار) هستند و برادران کوچ (چارلز و دیوید) با ثروت خالص 88.9 میلیارد دلار در رتبه بعدی قرار دارند.

با وجودی که مدیرعامل و موسس فروشگاه اینترنتی آمازون، آقای جف بزوس در مقام سوم است، اما هنوز هم ثروتمندترین فرد دنیا با داشتن 83 میلیارد پوند (برابر با 112 میلیارد دلار) به شمار می رود. دو نفر دیگر که در فهرست پنج نفره آدم های ثروتمند دنیا قرار دارند، موسس مایکروسافت، بیل گیتس با ثروت 66.7 میلیارد پوند (90 میلیارد دلار) و مدیرعامل برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) وارن بافت (Waren Buffet) با ثروت 62.2 میلیارد پوند (62.2 میلیارد دلار) هستند.

والتون

در حالی که جف بزوس ثروتمندترین مرد دنیا است، آلیس والتون، صاحب فروشگاه زنجیره‌ای والمارت و انسان بشردوست، همچنان ثروتمندترین زن دنیا به شمار می رود که ثروت او بالغ بر 40.5 میلیارد دلار است. مجموعه هنری 500 میلیون دلاری و سهم 225 میلیون دلاری او در بنیاد خانوادگی والتون (Walton) دو عامل بالا رفتن ثروت این خانواده بوده است.

آلیس والتون، در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی CBS در سال 2011 گفته:

والدین من زمان زیادی را صرف تربیت ما کردند و به ما یاد دادند که همواره سخاوتمند باشیم.

خانواده والتون همچنین از مزایایفروشگاه‌های  والمارت نیز بهره می برند که شامل انبارهای زنجیرهای Sam’s Club و فروشگاه های زنجیره ای Asda در بریتانیا نیز می‌شود. والمارت به عنوان برترین کسب و کار از نظر تولید ثروت بوده و نسبت به زمانی که موسس فقیدش، سام والتون آن را مدیریت می کرد، بسیار بزرگ تر شده است.

سام والتون که مدرک اقتصاد خود را از دانشگاه میسوری آمریکا در دهه 1930 گرفته بود، به کارهایی همچون پیشخدمتی رستوران، تحویل روزنامه به مشترکین و همین طور مسئول صندوق در یک فروشگاه پرداخته بود. او اولین فروشگاه والمارت را در آرکانزاس آمریکا در سال 1962 تاسیس کرد و سیاست فروشگاه های زنجیره ای او به این شکل بود که در مناطق روستایی تاسیس شود و به مشتریان کمک کند و قیمت اجناس را کاهش دهد.

والتون

شرکت او در سال 1970 با رشد بسیار زیادی همراه و سهامی عام شد. افرادی که به خرید سهام والمارت پرداختند، سهام شان رشد داشت و توانستند ثروت خود را افزایش دهند. والتون و همسر او هلن، چهار فرزند به نام های راب، جان، جیم و آلیس داشتند. در سال 1992 رئیس جمهور وقت آمریکا، جورج بوش پدر، به والتون مدال افتخار داد. که او در همان سال فوت کرد. از آن زمان تاکنون، خانواده او ثروتمندترین خانواده آمریکا بوده اند و نیویورک تایمز او را موفق ترین تاجر زمان خودش نامیده است.

جان یکی از فرزندان او در سال 2005 در یک سانحه هوایی کشته شد و هلن نیز در سال 2007 درگذشت. سه فرزند دیگر او حدود 50 درصد از سهام والمارت را در اختیار دارند.

آلیس والتون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CBS همچنین گفته:

والدین من معتقد بودند که ارزش و ثروت واقعی چیزی نیست که با پول به دست بیاید. من نیز فکر می کنم هوشمندی و تلاش کردن برای رسیدن به هدف نیز موضوعی بسیار مهم خواهد بود.

اگرچه ثروت او و خانواده اش سر به آسمان می زند، اما او هم همچون پدرش یک عادت جالب دارد: داشتن یک ماشین قدیمی و ارزان قیمت. سام والتون تا زمان مرگش در یک دهه بعد، یک کامیون مدل 1979 را مورد استفاده قرار می داد. جالب است بدانید، افراد دیگر فهرست ثروتمندترین آدم های دنیا نیز همگی ماشین هایی قدیمی دارند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022