بررسی پورشه کاین ۲۰۱۹ هیبرید

پورشه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پورشه کاین یکی از خودروهای اسپرت برقی با عملکرد بالا است. بله به دنیای خودروهای برقی خوش آمدید. این خودرو در بخش برقی با یک بار شارژ کامل می‌تواند تا 44 کیلومتر را بدون نیاز به شارژ مجدد طی کند.

برندهایی از میان خودروسازان وجود دارند که تلاش می کنند تا خودروهای اسپورت هیبریدی برقی بسازند که از این میان آنهایی که دوستدار محیط زیست هستند را برشمرد

اما هنگامی که نوبت به یک خودرو ۵۰۰۰ پوندی اسپورت با توان ۴۵۵ اسب بخار می رسد که سرعت صفر تا صدش تنها ۴/۷ ثانیه است، مسلما چندان شایسته نیست که برایش کلاه از سر خود بردارید. خب، همان گونه که در مورد خودروهای ای-هیبریدی (e-hybrid) مختلف پانامرا دیدیم، پورشه حتی حرف های بیشتری در مورد خودروی جدید کاین ای-هیبرید ۲۰۱۹ دارد که ۷۹،۹۰۰ دلار قیمت دارد و عملکرد بسیار خپبی دارد. خیلی سریع و‌ فرز است و البته در آن خیلی هم راحت هستید و دارای موتور ترکیبی و البته کارایی هم هست. این کاین پیچیده تر از مدل‌های پیشین خود است. 

چه چیزهایی در این پورشه کاین جدید است

این مدل پورشه کاین به هیچ وجه نخستین کاین هیبرید نیست. پورشه این فرایند را از سال ۲۰۰۷ میلادی و با ساختن نمونه هایی آغاز کرد، سپس در سال ۲۰۱۰ مدل کاین اس هیبرید را رونمایی کرد. اما کاین ای-هیبرید جدید ۲۰۱۹ نسل های پیشین خود را از دور خارج می سازد و این موضوع با باطری آغاز می شود. ظرفیت باطری علیرغم اینکه جای بیشتر را اشغال نکرده و بزرگتر نشده است ۳۰ درصد بالاتر رفته است و به ۱۴/۱ کیلووات ساعت رسیده است. اگر این باطری کاملا شارژ باشد تا حدود ۴۴ کیلومتر در سیکل اروپایی را جواب خواهد داد (که حدود ۲۵ مایل امریکایی خواهد شد، اما با توجه به تفاوت محدوده اروپایی و امریکایی حدود ۲۰ مایل در امریکا را باید انتظار داشته باشیم). سیستم الکتریکی انتقال قدرت ۱۳۴ اسب بخار و گشتاور ۲۹۵ پوند-فوت را نیز تامین خواهد کرد و از سوی دیگر ۳۵۵ اسب بخار با سوخت ۳ لیتری ار یک توربوی V6. توان ترکیبی این دو سیستم برابر ۴۵۵ اسب بخار و گشتاور ۵۱۳ پوند-فوت است. این خیلی بی نظیر است تنها از یک موتور کوچک تامین می شود. 

ای-هیبرید کاین ۲۰۱۹ همچنین از مجموعه ای از پیشرفت ها و بهبودهای دیگری هم برخوردار است، مانند کنترل کامل از راه دور ( مانند پیش راه اندازی) از طریق اپلیکیشن پورشه کانکت Porsche Connect و‌ یک سری قابلیت های استاندارد بهبود یافته مانند مدیریت فعال سیستم تعلیق بسته اسپورت کرونو Sport Chrono. 

و همچنین در پورشه جدید کاین تعداد بسیار زیادی از بروزرسانی ها نسبت به نسل های پیشین انجام گرفته است که شامل: آخرین سیستم پخش صوتی و تصویری پورشه که روی یک نمایشگر بزرگ ۱۲/۳ اینچی نمایش داده می شود. سیستم پخش خودروی اپل هم تامین شده است اما متاسفانه سیستم خودکار اندرویدی در دست نیست.

سواری پورشه کاین ۲۰۱۹

پورشه تصمیم گرفت تا کاین ای-هیبرید را در جنوب فرانسه رونمایی کند، جایی که مکانی برای تفریحات اروپایی ها به شمار می رود که بی‌گمان می توان یک صاحب خودروی اسپورت پورشه را دید که آن جا را برای عصر جمعه خود برگزیده‌اند. در واقع تعداد این کاین های اسپورت که آن دور و برها در حال گشت زنی هستند از دستتان در می رود. با این حال ترافیک پشت هاش‌بک های اروپایی کوچک هم زیاد هست. می توانیم با اطمینان زیاد بگوییم که پورشه کاین جدید، با سیستم خلاقانه تطبیق‌پذیر کروز و سیستم فعال در راه های باریک و تنگ بهترین عملکرد را هنگام رانندگی در ترافیک های خسته‌کننده دارد. همچنین کاین جدید سرعتش را به خوبی با گوشه ها و تقاطع ها تطبیق می دهد. این خودرو در بیشتر موقعیت ها به ویژه هنگام روبرویی با چراغ های راهنما سرعتش را مدیریت می کند. 

در چنین موقعیت هایی سرعت ملایمی را در حالت خلاص که شما ناگزیر به ستایش طبیعت سیستم الکتریکی خودرو می شوید. کاین ۲۰۱۹ حتی هنگامی که بنزین مصرف نمی کند خیلی خوب و زود با ترافیک آداپته می شود و البته به طرز بسیار لذت بخشی روان و آرام است. سیستم صوتی اسطوره ای بورمستر Burmester نیز به راستی قابل ستایش است. 

با این همه، در زمان هایی که به طرز لذت بخشی از ترافیک دور هستید و در حالات اورژانسی، تر و فرز بودن کاین ای-هیبرید خیلی قابل ستایش نیست. هرچند کاین به اندازه ای-هیبرید توربو پانامرا چالاک و چابک نیست اما سریع تر از هر خودروی اسپورت ۵۰۰۰ پوندی است که هم اکنون وجود دارد. و هرچند گول نمی خوریم که این خودروی اسپورت یک خودروی تر و فرز 911 است، اما در بیشتر مواقع سربلند بیرون خواهد آمد. 

هنگامی که شستی حالت کاین را نی چرخانید و کاین را به حالت اسپورت‌پلاس می‌برید، خودرو به سریع ترین حالت خود می‌رود و بخش زیادی از انرژی که در حالات عادی هدر می رود به باطری بر می‌گردد. بنابراین هنگامی که به کاروان بعدی می رسید، شارژ بسیار زیادی خواهید داشت تا در حالت الکتریکی به سرعت به راه خود ادامه دهید. 

جمع بندی

پورشه کاین ای-هیبرید ۲۰۱۹ تا انداره ای شبیه به این است که کیکی دارید و آن را هم می خورید. اگر باید یک خودروی اسپورت بخرید و یکی از آن تندروهایش را هم می‌خواهید، دست کم با این خودرو تا مدت های طولانی راضی خواهید بود، و‌ اگر هم جزو دغدغه مندان مخیط زیست هستید باید بگوییم که اگر نه کل صبح شما، ولی قسمت بیشتر آن را به صورت الکتریکی کار می کند. سپس، هنگامی که بعد از ظهر خسته اید و می‌خواهید که فقط به خانه برسید خودرو را به حالت اسپورت‌پلاس ببرید و کمی لذت برده و خوش باشید. 

کاین ای-هیبرید جدید در ایالات متحده از ۷۹،۹۰۰ دلار آغاز می‌شود و خیلی زود هم موجودی اش در نمایشگاه‌های خودرو به پایان می رسد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022