شورلت در مدل جدید سیلورادو از موتور 4 سیلندر توربو استفاده می‌کند

سیلورادو / silverado
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت شورولت، اعلام کرد که در مدل سال 2019 خودرو سیلورادو (Silverado) خود، موتور توربو چهار سیلندر به کار می‌برد. این موتور پر قدرت، گامی مهم در راستای تحقق اهداف شرکت برای جلب انواع مشتریان از هر قشر محسوب می‌شود.

در سال 1924، رئیس سابق جنرال موتورز، Alfred P. Sloan، شعار  «خودرو برای هر وضعیت مالی و هر نیاز مشتری» را برای توصیف خودروهای برند جنرال موتور در محدوده قیمت های مختلف پیشنهاد داد. صد سال بعد، این شعار را می‌توان برای خودروهای شرکت شورولت که در سال 2019 ساخته می‌شوند بکار برد. یعنی «یک خودرو بزرگ برای هر وضعیت مالی و هر نیاز مشتری».

سیلورادو (Silverado)، مدل جدیدی از خودروهای شرکت شورولت است که در اواخر سال 2018 عرضه می‌شود. موتور 2.7 لیتری توربوشارژر 4 سیلندر با فن آوری صرفه جویی در سوخت، مهم ترین ویژگی این خودرو است. سیلورادو در 8 مدل تا انتهای سال جاری عرضه می‌شود. شورولت که رقیب سرسخت شرکت فورد هم هست،  در حال حاضر مفهوم موتورهای توربوشارژ کوچک را برای افزایش مصرف سوخت معرفی کرده است. از جمله این موتور ها، موتور 2.7 لیتری  V6 Ecoboost در خودرو F-150 است. شورولت قدم به قدم این نوع موتور ها را توسعه می‌دهد. شورلت می‌گوید که موتور جدید 2.7 لیتری؛ قدرتمندتر و کارآمدتر از موتور 4.3 لیتری مدل V6 لیتری است که توان ایجاد 310 اسب بخار قدرت و 348 پوند گشتاور را دارد. این موتور، با کم شدن 380 پوندی وزنش نسبت به مدل های قبل تر، باعث کاهش قابل توجه مصرف سوخت شده است. همچنین این موتور این قابلیت را دارد که در حالت کروز کنترل، دو سیلندر از 4 سیلندر موتور این خودرو را غیر فعال کند.

سیلورادو / silverado

مشخصات کامل این خودرو – از جمله ظرفیت بارگیری و راندمان مصرف سوخت – هنوز مشخص نشده است اما مهندسان این شرکت، آن را قابل مقایسه با خوردوهای فورد با موتور V6، می‌دانند. شورولت همچنین ویژگی جدیدی را در موتورهای بزرگتر V8 خود به نام Dynamic Fuel Management معرفی می‌کند که با استفاده از الگوریتم های کامپیوتری بین 17 حالت مختلف عملیاتی؛ بهینه ترین آن ها را بسته به شرایط رانندگی انتخاب می‌کند. با توجه به قیمت گاز در آمریکا (سه دلار برای هر گالن) مصرف سوخت عامل مهمی برای خرید ماشین است. اما از آن جا که وانت ها و کامیون ها بیشتر ابزار کار هستند، خریداران این گونه خودرو ها، علاوه بر این که مصرف سوخت هم برای آن ها مهم است، بیشتر خواستار موتور های قوی تر برای این خودرو ها هستند. شورولت حس می‌کند که خودروهای فورد، بازار کامیون را با نسخه های بیشتری از خودرو های سری F خود، از جمله مدل های فوق العاده لوکس نزدیک به 100،000 دلار، انحصاری می‌کند.

این شرکت با توسعه مدل سیلورادو خود قصد دارد سبد محصولات خود را گسترده تر کرده و انواع نیازهای مشتریان را از جمله کارایی، عملکرد و ارزش خرید، ارضا کند. Tim Asoklis، مهندس ارشد این خودرو گفت:

تمرکز اصلی سری خودرو های سیلورادو گسترش طیف گزینه های در دست مشتریان است. با مدل های متنوع و وسیع، تمام مشتریان می‌توانند نیازهای خود را با خرید این محصول پاسخ بدهند

سیلورادو / silverado

خط تولید این مدل خودرو با مدل هایی مثل Silverado Work Truck شروع می‌شود و سپس مدل های سفارشی سازی شده نیز در همین خط تولید شروع به مونتاژ می‌شوند. این خودرو ها دارای موتور استاندارد 4.3 لیتری V6 یا گزینه V-8 با ظرفیت 5.3 لیتر همراه خواهد بود. اکنون در بازار مدل‌های LT و RST با موتور جدید 2.7 لیتری توربو همراه با سیستم انتقال هشت سرعته ارائه خواهند شد. هر دو مدل نیز با یک پیشرانه 5.3 لیتری V8 با مدیریت سوخت پویا و با رویکرد کاهش مصرف و سیستم انتقال هشت سرعته و یا یک موتور توربو دیزلی 3.0 لیتری Duramax جدید و یک سیستم انتقال، 10 سرعته در دسترس هستند. مدل 5.3 لیتری V8 نیز به نام LT Trail Boss در بازار موجود است.

در این خط تولید؛ تولید در سطوح Premium LTZ و High Country با موتور های 5.3 لیتری V8  یا 6.2 لیتری V8 یا مدل 3.0 لیتری به نام Duramax و سوخت دیزلی، انجام خواهد شد.

جنرال موتور هم در تابستان سال 2019 شروع به ساخت این مدل خودرو خواهد کرد. در سه ماهه سوم امسال، مدل های V8، شروع به ساخت می‌شوند در سه ماهه چهارم، تولید گسترش خواهد یافت تا مدل‌های معمولی و دوگانه و همچنین موتورهای توربو V-6 با ظرفیت 2.7 لیتر، تولید شوند. مدل جدید Duramax توربو دیزلی، با ظرفیت 3 لیتری هم در اوایل سال 2019، عرضه می‌شود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022