آپدیت جدید وان پلاس 6 و تغییری که خوشایند کاربران نیست

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

وان پلاس 6 جدیدترین محصول شرکت وان پلاس است که به تازگی در بازار عرضه شده است. اخیرا مشاهده شده در آپدیت جدید این دستگاه گزینه “همیشه روشن” ویژگی ambient display از تنظیمات گوشی حذف شده است.

همزمان با رونمایی از گوشی وان پلاس 6 و حضور آن در بازار گوشی های هوشمند، در آپدیت جدید این دستگاه، گزینه‌ای به تنظیمات گوشی اضافه شده که به موجب آن به کاربر اجازه داده می شود که نوتفیکیشن های غیرضروری در صفحه نمایش دیده نشوند. در واقع ویژگی Ambient Display مربوط به اعلان نوتفیکیشن های ارسالی برای کاربر است که در حالت همیشه روشن (Always on)، به محض ارسال هر نوتفیکیشن، صفحه نمایش گوشی روشن می شود که این امر سبب می شود مصرف باتری گوشی بالا برود. در آپدیت جدید گوشی وان پلاس 6، قابلیت فیلمبرداری ویدیوهایی با حالت فوق اسلوموشن با کیفیت های 720p@480fps و 1080p@240fps اضافه شده است. همچنین قابلیت عکس گرفتن سریع در حالت پرتره به این گوشی افزوده شده است. البته این بروزرسانی باعث شد ویژگی همیشه روشن بودن ambient display که اکثر طرفداران وان پلاس 6 خواهان آن بودند، حذف شود.

همانطور که در عکس بالا می بینید تا پیش از آپدیت این گوشی، یک انتخاب واقعی برای فعال سازی حالت ambient display در تنظیمات گوشی وجود داشت. گزینه دیگر بالاکشیدن صفحه (Lift up display) است که در حال حاضر تنها انتخاب موجود در تنظیمات وان پلاس 6 است.

وان پلاس درمورد حذف این گزینه اظهارنظری نکرده است که این امر سبب شده گمانه زنی های مختلفی در این رابطه منتشر شود. برخی افراد معتقدند حالت روشن بودن همیشگی ambient display، مصرف شارژ باتری گوشی را به شدت بالا می برد. برخی دیگر از آزمایشی بودن این مسئله سخن گفته اند، آنها عقیده دارند جدا از سازندگان و تولیدکنندگان اصلی گوشی هوشمند، اگر در اظهار بیانیه راجع به مسئله گوشی خود به مشکل برخوردید، فقط یک نظریه و تئوری می تواند نشان دهد که این گفته صحت دارد یا خیر. درهرحال امیدواریم این ویژگی در بروزرسانی های آینده، مجددا به تنظیمات وان پلاس 6 اضافه شود.

یکی از کاربران وان پلاس 6 در Reddit می گوید:

دقیقا روزی که وان پلاس 6 خود را خریداری کردم به محض خارج کردن آن از جعبه، پیغام آپدیت گوشی بر روی آن ظاهر شد. کمی با تنظیمات گوشی آشنایی پیدا کردم و متوجه شدم که در تنظیمات زیر گزینه ambient display دو آپشن برای انتخاب وجود دارد: ” همیشه روشن” و ” هنگام بالاکشیدن صفحه”. آماده بودم که در reddit پستی درمورد آن بنویسم اما بعد از نصب بروزرسانی گوشی، ویژگی نمایش نوتفیکیشن ها پنهان شد و گزینه “همیشه روشن” به طور کامل از تنظیمات حذف شد. کسی هست که بتواند قبل از نصب آپدیت جدید وان پلاس 6، این گفته را تائید کند که گزینه “همیشه روشن” تا قبل از بروزرسانی در تنظیمات دیده می شود یا خیر. البته من 100 درصد مطمئن هستم که این گزینه تا قبل از بروزرسانی وجود داشت، چرا که از آن استفاده کرده بودم اما بعد از آپدیت گوشی هیچ اثری از آن مشاهده نمی کنم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401