ناراحتی کارگردان فیلم Black Panther از کشته شدن کاراکتر اولیسس کلا

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کارگردان فیلم پر سر و صدای Black Panther علاقه خود به بازی اندی سرکیس در نقش اولیسس کلا را بیان کرده و عنوان می‌کند که برخلاف میل خودش مجبور به کشتن این کاراکتر در فیلم شده است.

رایان کوگلر (Ryan Coogler)، کارگردان پلنگ سیاه (Black Panther)، از کشتن شخصیت اولیسس کلا (Ulysses Klaue) پشیمان است. در حدود یک ماه است که فیلم Black Panther سر و صدای زیادی در دنیا به راه انداخته است. این فیلم نه تنها موفق به کسب مبلغ بسیار زیاد 1.3 میلیارد دلار در سرتا سر دنیا شده است، بلکه کاراکتر تچالا (T’Challa) به یکی از محبوب ترین کاراکترها در دنیای سینمایی Marvel Cinematic Universe تبدیل شده است. با وجود اینکه کاراکترهای زیادی در این فیلم وجود دارند که داستان هر یک از آنها می تواند در قسمت های بعدی این فیلم دنبال شود، بعضی از کاراکترها، مثل کلا، باید به ناچار کشته می شدند.

فیلم Black Panther و البته همانطور که می دانیم فیلم انتقام جویان: عصر اولترون (Avengers: Age Of Ultron) از محدود فیلم هایی هستند که به مخاطب فرصت لذت بردن از بازی خیره کننده اندی سرکیس را بدون پنهان شدن چهره اش در پشت مونتاژهای کامپیوتری یا CGI (عبارت Computer Generated Imagery) می دهند. در دنیای سینمایی مارول (Marvel)، سرکیس نقش یک دلال اسلحه در بازار سیاه و یک جنایت کار بین المللی را بازی می کند و در واقع کسی است که وجود انبار ویبرانیوم (Vibranium) وسیع واکاندایی ها (Wakandians) را برای سایر بازیگران این فیلم فاش می کند. اما کلا یک نقش مهمتر را نیز در فیلم Black Panther ایفا کرد، او نه تنها سرزمین مخفی واکاندا را کشف کرد و ذخایر ارزشمند ویبرانیوم آن را دزدید، بلکه با کیلمانگر (Killmonger) دست به یکی کرد تا به منابع ویبرانیوم بیشتری از واکاندا دست پیدا کند. اما متاسفانه در آخر کیلمانگر برای ورود به واکاندا او را می کشد که این همان چیزی است که کارگردان این فیلم، کوگلر، از آن پشیمان است.

رایان کوگلر در گفت و گو با مجله تورنتو سان (The Toronto Sun) درباره اینکه چطور مرگ کلا باعث ناراحتی او شده است صحبت کرد و از علاقه اش به این کاراکتر توضیح داد:

من کلا را دوست داشتم. از این که مجبور به کشتن او به خاطر روند داستان بودم، ناراحت شدم. کار بسیار سختی است که کاراکتری را که او را بسیار دوست دارید بکشید.

رایان کوگلر همچنین به تحسین و رضایت از کار با اندی سرکیس اشاره کرد و در ادامه دلیل کشتن کلا را بیان نمود:

من به اندی علاقه زیادی دارم، او یک شخص دوست داشتنی است. اما با تمام اینها، گاهی اوقات مجبوریم که کاراکترهای مختلف را به دلایل مختلف، برای شکل دهی روند داستان فدا کرده و آن ها را بکشیم. کلا در این فیلم وضعیت بسیار فوق العاده ای داشت. هر صحنه ای که او به آن وارد می شود، نحوه ورود او سرشار از هیجان است و گویا هر صحنه برایش مثل بهترین روز زندگیش است. او جذبه و غرور خاصی دارد و برای من به عنوان یک کارگردان، نحوه بازی کردن اندی بسیار تجربه لذت بخشی است.

هر چند اولیسس کلا نقش نسبتا کوچکی در فیلم Black Panther داشت، اما صحنه هایی که او در آن ها حضور داشت، هرکدام از بهترین صحنه های فیلم هستند. بازی حرفه ای و باور پذیر اندی سرکیس نمایی واقعی و قابل درک از ذهن یک جنایت کار را به مخاطب ارائه می دهد.

black panther / پلنگ سیاه

علاقه کوگلر به کلا نشان می دهد گاهی اوقات یک کارگردان مجبور می شود برای پیش رو بردن داستان از بعضی چیزها بگذرد. بدون مرگ کلا احتمالا راه دیگری وجود نداشت تا کیلمانگر توجه وکابی و تچالا را به دست آورد. مرگ کلا انگیزه لازم برای او بود تا لباس پلنگ سیاه و تخت حکومت واکاندا را به دست آورد. اما با توجه به وجود فیلم Black Panther در دنیای سینمایی مارول و راه های مختلف برگشتن از مرگ، جعل مرگ یا LMD ها (Life Model Decoy) دردنیای مارول، همواره احتمال بازگشت کلا به داستان فیلم Black Panther وجود دارد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022