پاسخ مدیر اجرایی کمپانی دیزنی راجع به افتتاحیه فیلم Solo: A Star Wars Story

solo: A Star Wars Story
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

فیلم Solo: A Star Wars Story با فروش کمی که در افتتاحیه Box Office آخر هفته داشت، برای کمپانی های دیزنی و لوکاس فیلم، یک شکست در ساخت مجموعه های جنگ ستارگان (Star Wars) به حساب می آید.

مدیر انتشار کمپانی دیزنی (Disney) بیان کرده است همانطور که اطلاعات اخیر نشان می دهد، افتتاحیه Box Office فیلم Solo: A Star Wars Story با استقبال زیادی روبرو نشد. دومین فیلم از مجموعه جنگ ستارگان (Star Wars) پس از فیلم Rogue One، مجموعه Solo بود که از ابتدا بیشتر از هر چیزی به خاطر طرح ریزی مجدد نقش هان سولو (Han Solo) که توسط هریسون فورد (Harrison Ford) بازی می شد، بحث برانگیز بود. زمانی که تهیه کنندگان اصلی این فیلم یعنی فیل لورد (Phil Lord) و کریس میلر (Chris Miller) چند هفته قبل از تولید این فیلم اخراج شدند و ران هاوارد (Ron Howard) جای آن ها را گرفت، به منشا اولیه این فیلم کمکی نشد. البته در حال حاضر قرار است تا با بررسی نقادانه، مروری دقیق بر فیلم Solo: A Star Wars Story صورت گیرد تا به این مشکل غلبه کنند. اما هم اکنون نیز عده ای در این مورد بحث دارند که فیلم Solo لایق مرور و بررسی بهتری بود و در مورد این فیلم کم کاری صورت گرفته است.

همچنین بخوانید :

علاوه بر این مشکلات، پیگیری زود هنگام Box Office نشان می دهد که فیلم Solo: A Star Wars Story منجر به خراب شدن رکورد شکنی مجموعه جنگ ستارگان (Star Wars) در یادبود Box Office آخر هفته شد و در نهایت این فیلم یک شکست برای Box Office داخلی و جهانی به حساب می آید. فیلم Solo در سه روز آغازین انتشارش 84.7 میلیون دلار کسب کرده است که از نصف درامد دو مجموعه قبلی فیلم های جنگ ستارگان (Star Wars) کمتر بوده است که توسط کمپانی های دیزنی و لوکاس فیلم (Lucasfilm) ساخته شده است، به طوری که فیلم Solo تنها توانسته است کمی بیشتر از 45 درصد درآمد مجموعه Rogue One کسب کند که 155 میلیون دلار بوده است. البته تهیه کننده این فیلم یعنی هاوارد (Howard) به این موضوع اعتراض کرده است که مجموعه Solo به درستی در شبکه های اجتماعی به تصویر کشیده نشده است و همچنین گفته است که تجربه شخصی او به عنوان کارگردان از این فیلم عالی بوده است.

مدیر انتشار کمپانی دیزنی، دیو هالیس (Dave Hollis) در مصاحبه ای که با خبرگزاری The Hollywood Reporter یا به اختصار THR داشته است بیان کرد:

سوال راجع به تعداد دفعات است، یعنی اینکه مردم چند بار حاضرند برای دیدن این فیلم به سینما بروند؟ آیا سه بار دیدن این فیلم در یک دوره پنج هفته ای زیاد محسوب می شود؟ یا اینکه هنوز هم می توان برای دیدن این فیلم بیشتر صبر کرد؟

همچنین هالیس این حقیقت تاسف بار را بیان کرد که:

نه تنها مجموعه Solo: A Star Wars Story نتوانست با فیلم Deadpool 2 از کمپانی فاکس (Fox) که یک هفته پس از افتتاحیه اش 125.5 میلیون دلار کسب کرد، رقابت کند بلکه حتی با مجموعه جدید کمپانی مارول (Marvel) یعنی Avengers: Infinity War که توانست یک ماه پس از افتتاحیه اش، به تنهایی مبلغی در حدود 225 میلیون دلار کسب کند نیز نتوانست رقابت کند. به عبارت دیگر فیلمبازان آمریکایی تا الان نیز پول زیادی را برای دیدن فیلم های این ماه قبل از انتشار مجموعه Solo خرج کرده اند.

البته هالیس این موضوع را هم اضافه کرد که باید صبر کرد و دید که عملکرد مجموعه Solo: A Star Wars Story در چند هفته آینده چگونه خواهد بود، پس از انتشار فیلم-انیمیشن Incredibles 2 (و فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom یک هفته پس از آن). او همچنین عملکرد ناامید کننده فیلم Solo را در Box Office های تصدیق کرد و به این نکته نیز اشاره کرد که کمپانی های دیزنی و لوکاس فیلم هم اکنون در حال بررسی مجدد استراتژی های خود در مورد اپیزود نهم مجموعه جنگ ستارگان هستند تا این بار این مجموعه به طور متفاوتی به روی پرده سینما برود:

ما کار زیادی را برای درک این موضوع در پیش داریم. ما همه در تلاشیم و زمان زیادی را برای این موضوع صرف خواهیم کرد که شکست مجموعه جنگ ستارگان را در بازار وسیع فیلم، جبران کنیم. ما از الان تا انتشار نسخه نهم این مجموعه وقت خواهیم داشت.

solo: A Star Wars Story

در استراحت 18 ماهه ای که بین مجموعه Solo: A Star Wars Story و اپیزود نهم وجود دارد، فرنچایز جنگ ستارگان باید به گونه ای دیگر سود خود را تامین کند. البته قضاوت منصفانه ای است که انتشار مجموعه Solo درست پنج ماه بعد از فیلم Star Wars: The Last Judi که در سال 2017 منتشر شد منجر به کاهش درامد این مجموعه و کاهش سایر فاکتورهایی که برای این فیلم وجود داشت، شد (مثل رقابت با فیلم های دیگر که هالیس به آن اشاره کرد). کمپانی های دیزنی و لوکاس فیلم ممکن است تمامی این وقایع را پیش بینی کرده باشند و به همبن دلیل تاریخی را برای انتشار فیلمی پس از اپیزود نهم این مجموعه اعلام کرده اند که علاوه بر اینکه به آن ها فضای کافی را برای انتخاب کردن بهترین مجموعه جنگ ستارگان می دهد، بلکه باعث می شود تا آن ها قدم های اشتباهی که برای مجموعه Solo برداشته اند را جبران کنند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها