باارزش‌ترین برندهای دنیا از نظر مجله فوربس

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هرساله مجله فوربس فهرستی از باارزش‌ترین برندها را بر اساس محاسبات خود، تهیه می‌کند. جالب است بدانید امسال پنج برند برتر دنیا، همگی فعال در دنیای الکترونیک بوده‌اند.

مسلماً از اینکه بدانید پنج شرکت موفق در عرصه کار و تجارت در رده‌بندی مجله فوربس همگی از صنایع الکترونیک هستند، تعجب نخواهید کرد. آنچه شما را می‌تواند متعجب کند و دیدگاه شما را به نفوذ بالای تکنولوژی در میان مردم، قوی‌تر کند، پشت سر گذاشتن شرکت کوکلاکولا توسط آمازون است. آمازون اکنون در میان پنج شرکت برتر تجاری یا برندهای معروف دنیا قرار دارد. دقت کردن در لیست فوربس می‌تواند نکته‌های ریز در مورد تجارت و نفوذ تکنولوژی در میان مردم عادی را خاطرنشان کند. شرکت کوکلا کولا در سال 1892 تأسیس شده است و نزدیک به 200 شرکت زیرمجموعه دارد که به نوعی در زمینه ارائه محصولات این شرکت فعالیت می‌کنند. این در حالی است که آمازون فقط 24 سال است که از زمان تأسیس آن می‌گذرد.

با ارزش ترین برند ها از دید فوربس

این لیست بر اساس درآمد یک دوره سه‌ساله هر شرکت درزمینه‌های رقابتی مخصوص خودش تهیه شده است. پس از حصول درآمد سالانه، میانگین درآمد سه‌ساله به دست آمده است. تقسیم میزان درآمد بر تعداد سهام عرضه شده شرکت می‌تواند معیاری از سنجش میزان ارزش هر سهم عرضه شده عمومی از شرکت باشد. این روش، یکی از نمونه‌های سنتی تحلیل بازار و سرمایه‌گذاری بر روی سهام است. شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی دارای ضریب متوسط درامد سه‌ساله بالایی در طی سال‌های اخیر بوده‌اند. همین ویژگی باعث شده است که پنج رده نخست باارزش‌ترین برندهای دنیا را غول‌های تکنولوژی به دست بگیرند.

همچنین بخوانید :

شرکت اپل، بر اساس محاسبات فوربس، باارزش تجاری 182.8 میلیارد دلار، با افزایش 8 درصدی نسبت به سال گذشته در رده اول لیست قرار دارد. اگر سؤال شما این است که با وجود فروش بالای گوشی‌های سامسونگ در سه‌ماهه چهارم سال 2017 چرا باز اپل در رده اول قرار دارد باید بگوییم که بر اساس آمار به دست آمده از دنیای تجارت، سود و درامد اپل از همکاری با دیگر شرکت‌ها و صنایع بیشتر از فروش گوشی‌های سامسونگ بوده است. گوگل با وجود افزایش 30 درصدی ارزش برند در میان دیگر برندها، باز هم در رده‌بندی پشت سر اپل قرار گرفته است. ارزش گوگل بر اساس برآوردهای فوربس 132.1 میلیارد دلار بوده است. گوگل در سه سال اخیر بر رقابت با اپل تمرکز کرده بود. در میان پنج رتبه اول، رده سوم به مایکروسافت باارزش 104.9 میلیارد دلار، رده چهارم به فیسبوک باارزش 94.8 میلیارد دلار و در رده پنجم آمازون باارزش برند 70.9 میلیارد دلار اختصاص یافته است.

دیگر شرکت‌های فعال در زمینه موبایل و گوشی‌های هوشمند مانند سامسونگ با پشت سر گذاشتن شرکت بزرگ دیزنی به رده هفت ام، رسیده است. دو شرکت مطرح آمریکایی فعال در زمینه مخابرات با عنوان‌های AT&T و Verizon به ترتیب در رده‌های 10 ام و 19 ام قرارگرفته‌اند. شرکت T-mobile نیز در رده 72 قرار داد. همچنین آخرین برند تولیدکننده گوشی که در لیست 100 تایی ها جای گرفته است هواوی در رده 79 است. با این وجود، هواوی تنها شرکتی است که فقط در زمینه تولید گوشی توانسته است خود را به جمع صد برند برتر برساند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022